Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pět nejhloupějších vět, které rodičům dětí nikdy neříkejte! od ulik - Zdá se, že paní autorku rozčiluje možnost zůstat...

 • 11. 5. 2011 17:52

  ulik (neregistrovaný) ---.poruba.net

  Zdá se, že paní autorku rozčiluje možnost zůstat 4 roky na mateřské dovolené. Podobný institut ale má spousta zemí, akorát se to jmenuje jinak a je to jinak administrativně řešeno, ale výsledek je velice podobný. Například v Německu maminka může zůstat doma s dítětem prakticky libovolně dlouho (do 15 let dítěte (?)). Na každé dítě rodina dostává cca 150 EUR/měsíc + daňové úlevy na manželku a děti (úlevy jsou větší než v ČR). Sociální a zdravotní pojištění za maminku a děti neplatí stát, ale je zaplaceno z pojištění manžela (jedno pojištění pojišťuje celou rodinu). Neboli, ve výsledku je to velice podobné mateřské v ČR: za manželku jsou pojištění zaplacena, a rodina dostává od státu nějaké peníze na podporu rodiny.

  Jinak, facinuje mě, jak spoustě lidí (nejen autorce) vadí možnost zůstat na mateřské 4 roky doma s dítětem. Já myslím, že to není přehnaně dlouhá doba, a pokud se to někomu nelíbí, nemusí to využívat a může nastoupit do práce kdy sama uzná za vhodné.

 • 7. 6. 2017 9:00

  Jaják (neregistrovaný) 78.156.128.---

  Trošku bych Vás poopravil - mateřská dovolená je jak v Německu, tak Rakousku pouze 2,5 roku max. To o čem hovoříte je příspěvek na dítě, který pobírá každý, na každé jednotlivé dítě a nemá nic společného s tím, jestli je maminka doma, nebo pracuje. Rozhodně není rodičovská dovolená až 15 let, ale jedná se o klasickou formu ženy v domácnosti - tudíž o osobu bez zdanitelných příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).