Hlavní navigace

Páteční nákup na Farmářském trhu Černý Most

25. 5. 2012

Sdílet

I tento pátek můžete víkendový nákup doplnit zbožím od farmářů. Jako obvykle budou v pátek 25. 5. od 10 do 19 hodin u stanice metra Černý Most v Praze 9 připraveny stánky a zboží pro váš nákup na sobotu a neděli. Více o trhu: Farmářské trhy na Černém Mostě Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

I tento pátek můžete víkendový nákup doplnit zbožím od farmářů.

Jako obvykle budou v pátek 25. 5. od 10 do 19 hodin u stanice metra Černý Most v Praze 9 připraveny stánky a zboží pro váš nákup na sobotu a neděli.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Zelináři budou nabízet výborné saláty, kedlubny, pažitku, ředkvičky, čerstvý špenátek, koriandr, kopr, svazky cibulky, rebarboru, a další plodiny. Dostanete u nich i skladový česnek, cibuli a brambory. Převážně zeleninová Farma Zeman z Hostína u Vojkovic vám kromě polních plodin nabídne i kytičky a sazenice. Rovněž ostatní prodejci zeleniny, Novákovi a Zahradnictví Tišice, se budou snažit vám nabídnout živou přírodu, aby nahradili výpadek vašeho oblíbeného Květinářství Andrea, které se omlouvá, tentokrát výjimečně nebude.

Hovězí a vepřové maso přiveze „Maso a uzeniny Kořínek“ z Pardubicka a „Řeznictví a uzenářství Petr Novotný“ ze Staré Boleslavi a k tomu uzené pečeně, salámy, párečky, špekáčky, spoustu klobása, hovězí šunku, sekanou a další delikatesy.

Zabíjačkový program, uzenou slaninu, tlačenku, sekanou a další dobroty vám nabídnou Kaiserovi z Terešova od Zbiroha. 

Slovenské parené sýry, žinčicu, bryndzu a uzenou slaninku dostanete u Slovenských sýrů a čerstvé sýry zase u farmy rodiny Němcovy, kde vám ovšem nabídnou zejména jogurty, mléčné krémy, ochucené i čerstvé mléko a taky čerstvé máslo.

Už podruhé bude na Černém Mostě Čerstvá pasta, u jejichž stánku si můžete nakoupit čerstvé těstoviny, ale taky si dát porci podle vlastního výběru hned na místě.

Jako obvykle velký výběr nabídnou zúčastněné pekárny. Budou zde prodejci z Pekařství Štefan/Luková a přivezou hranaté i kulaté chleby, pečené kapsy se zelím, šneky a koláče mnoha druhů od těch velkých až po malinké svatební koláčky. Své chleby, buchty a koláče na plechu nabídne Pekařství Vondřichovi/Mšeno, a ve stánku pekárny Develote (dříve Řemeslné pekárny Držkov) vám nabídnou klapandy, sladké koule, a další chleby a pečivo. 

Opět zde bude i stánek, kde si budete moci okoštovat víno z Vinařství Hruška z Blatničky a taky Pivní ráj, kde můžete dál zkoumat produkci malých českých pivovarů. 

U stánku s kořením pana Karla je velký výběr kořenících směsí, a taky smažená cibulka (čím větší pytel, tím lepší cena), bramborové lupínky a hraška. Hraška je velký ryze český vynález, který stále ještě širší veřejnost nezná. Vyrábí se z drceného sušeného hrachu a hraška je výjimečně zdravá, protože obsahuje vlákninu, antioxidanty, hodně železa, hořčíku a zinku (a není v ní lepek, cholesterol, glutaman sodný, konzervanty ani barviva), a je určena na obalování (bez vajec) a na zahušťování polévek, omáček a gulášů. „Schválně si prostudujte letáček, který vám nabídnou, a uvidíte sami,“ vzkazují pořadatelé z o. s. Pod Platany.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).