Hlavní navigace

Opilec na kolo nesmí, ale volant mu zakázat proto nelze

13. 5. 2010

Sdílet

Pokud se opilý cyklista dopustí při své jízdě trestného činu, nemohou mu soudy jako trest uložit zákaz řízení všech vozidel, takové rozhodnutí je protizákonné. Je tu tak další důležitý soudní verdikt, který ovlivňuje pravidla pro chování na silnicích, tentokrát se týká cyklistů. Čtěte téma: Pivo na kole. Je to zločin? Cyklistovi na silnici se netoleruje ani kapka alkoholu. Víte, co vám hrozí na kole „pod vlivem“? A kontroluje vůbec policie cyklisty?

Pokud se opilý cyklista dopustí při své jízdě trestného činu, nemohou mu soudy jako trest uložit zákaz řízení všech vozidel, takové rozhodnutí je protizákonné.

Je tu tak další důležitý soudní verdikt, který ovlivňuje pravidla pro chování na silnicích, tentokrát se týká cyklistů.

Čtěte téma: Pivo na kole. Je to zločin?

Cyklistovi na silnici se netoleruje ani kapka alkoholu. Víte, co vám hrozí na kole „pod vlivem“? A kontroluje vůbec policie cyklisty?

Nejvyšší soud na popud ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové otevřel případ tragické nehody cyklistů na severu Čech.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.


Připravili jsme pro cyklisty:

Desatero cyklistiky

Typy kol – kupujeme nové / Aby kolo nezrezivělo… / Co je důležité pro jízdu / Oblečení na kolo aneb O počasí / Přepravujeme kolo: vlakem, autem, lanovkou / Co s sebou na výlet / Mapy a navigace / Doplňování energie, něco o zdraví / Kde jezdit v Česku?

Cyklostezky

50 vyzkoušených tras. Přidejte vaši oblíbenou!

Cykloservisy

Přes 200 servisů po celé ČR, najděte si ten nejvhodnější.


Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).