Hlavní navigace

Opatrně při změně pojišťovny

17. 2. 2009

Sdílet

Zdravotní pojišťovny nové klienty lákají na nejrůznější sliby, balíčky a všemožnými benefity, nejčastěji v podobě příspěvků na vybrané zdravotní úkony, případně plavenky, vitaminy apod. Než se necháte zlákat, zjistěte si nejprve, zda má váš lékař s danou pojišťovnou smlouvu. Pokud by tomu tak nebylo, museli byste náklady za neakutní péči hradit sami a vrátit se zpátky ke své bývalé pojišťovně není tak jednoduché, respektive to chvíli potrvá. Zákon totiž umožňuje měnit pojišťovnu jednou za…

Zdravotní pojišťovny nové klienty lákají na nejrůznější sliby, balíčky a všemožnými benefity, nejčastěji v podobě příspěvků na vybrané zdravotní úkony, případně plavenky, vitaminy apod.

Než se necháte zlákat, zjistěte si nejprve, zda má váš lékař s danou pojišťovnou smlouvu. Pokud by tomu tak nebylo, museli byste náklady za neakutní péči hradit sami a vrátit se zpátky ke své bývalé pojišťovně není tak jednoduché, respektive to chvíli potrvá. Zákon totiž umožňuje měnit pojišťovnu jednou za dvanáct kalendářních měsíců, a to vždy k prvnímu dni čtvrtletí.

Vám v takovém případě nezbude než zažádat o tzv. vyvázání, tedy o vystavení dokumentu, ve kterém vám nová pojišťovna vydá souhlas se zrušením registrace a navrácením zpět k původní pojišťovně. Pojišťovna však není povinna žádosti vyhovět.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).