Hlavní navigace

Od července mají mít střední Čechy formálně jednu nemocnici

6. 3. 2009

Sdílet

Středočeský kraj by měl mít od července formálně jednu nemocnici, pod níž by spadalo všech pět krajských zdravotnických zařízení. Návrh na převod oblastních nemocnic, které jsou v současnosti akciovými společnostmi, na jedno veřejné neziskové zařízení už schválili krajští radní a příští týden ho budou projednávat zastupitelé. ČTK to řekl hejtman David Rath (ČSSD).

NemocniceStředočeský kraj by měl mít od července formálně jednu nemocnici, pod níž by spadalo všech pět krajských zdravotnických zařízení. Návrh na převod oblastních nemocnic, které jsou v současnosti akciovými společnostmi, na jedno veřejné neziskové zařízení už schválili krajští radní a příští týden ho budou projednávat zastupitelé. ČTK to řekl hejtman David Rath (ČSSD).

Zřizovací listinu s žádostí o zápis do registru veřejných neziskových zdravotnických zařízení pak hejtmanství zašle ministerstvu zdravotnictví. Dnem zápisu do registru tato krajská nemocnice začíná po právní stránce existovat. „Je to načasované tak, že zhruba od 1. července letošního roku by v celém kraji mělo toto veřejné neziskové ústavní zdravotnické zařízení začít fungovat,“ uvedl Rath.

Výhodou této změny má být podle Ratha mimo jiné možnost čerpat značné dotace z Evropské unie, prakticky s nulovou spoluúčastí. Nemocnice bude mít navíc spádovou povinnost po celém regionu. Žádný z pacientů ze středních Čech tak nebude moci být ani v jedné z oblastních nemocnic odmítnut, upozornil už dříve Rath.

Prohlédněte si naši databázi nemocnic: http://www.vi­talia.cz/kata­log/nemocnice/

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).