Hlavní navigace

Obce Zlínska řeší otázku cyklostezek, o pomoc byl požádán i olomoucký arcibiskup

Michaela Vydrová

Starostové měst a obcí opět projednávali projekt nazvaný Budování páteřní cyklostezky Otrokovice – Vizovice. Předseda svazku obcí Region Zlínsko a zlínský zastupitel Ondřej Kapusta agentuře Mediafax řekl, že řada obcí se potýká s problémy. Například v obci Mysločovice je cyklotrasa plánována přes pozemky patřící římskokatolické církvi a dosud se nedaří vyřešit převod na obec. „V této věci jsem už kontaktoval olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera s prosbou o intervenci směřující k úspěšnému…

Doba čtení: 1 minuta

Starostové měst a obcí opět projednávali projekt nazvaný Budování páteřní cyklostezky Otrokovice – Vizovice. Předseda svazku obcí Region Zlínsko a zlínský zastupitel Ondřej Kapusta agentuře Mediafax řekl, že řada obcí se potýká s problémy.

Například v obci Mysločovice je cyklotrasa plánována přes pozemky patřící římskokatolické církvi a dosud se nedaří vyřešit převod na obec. „V této věci jsem už kontaktoval olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera s prosbou o intervenci směřující k úspěšnému vyřešení situace,“ podotkl Kapusta.

Bez komplikací není ani Lukoveček, kde se obec snaží jednat s vlastníky některých pozemků, přes které má cyklotrasa vést. Jednání jsou zatím neúspěšná. Podobné je to v Horní Lhotě, kde se rovněž řeší vlastnická práva na některých pozemcích. V Zádveřicích-Rakové zase vyvstává problém s křížením železnice a situaci řeší obec na úrovni kraje a Českých drah. Jednoduché to nemají ani v Tečovicích, kde je vedení cyklostezky plánované přes zemědělské pozemky. „Zdá se, že realizace cyklostezky je zde nereálná a v úvahu připadají jen cyklotrasy,“ vysvětlil Kapusta.

Většina obcí však už má podle Kapusty majetkoprávní vztahy na pozemcích vyřešeny. „V brzké době budeme jednat s příslušnými odborníky o tom, zda bude vhodnější, aby o dotace žádaly obce samostatně, nebo zda by měly být žadatelem všechny obce společně pod hlavičkou Regionu Zlínsko,“ dodal Kapusta.