Hlavní navigace

Názory k článku Nožky čínských žen: Zmrzačená chodidla jako fetiš

 • 19. 2. 2019 23:06

  bez přezdívky

  Autor článku zřejmě nedostatečně nastudoval, jak se k maličké nožce dopracovat.
  Pouhým ovazováním to nebude.
  Technik zkrácení chodidel je více druhů, ale všechny mají jedno společné - cílené zlomení nártu (komplikovaná zlomenina ve více směrech) a následný pevný úvaz do požadovaného tvaru.

 • 19. 2. 2019 23:30

  bez přezdívky

  Článek by byl celkem v pořádku, kdyby do toho nebyli zatahováni muži jako původci. Jediná móda kterou zavedli muži bylo nabulíkovat feministkám, že kouřící žena je emancipovaná. Jinak je móda důsledkem soutěže mezi ženami a do této soutěže muži nemají přístup. Zavedli snad muži vysoké podpatky pro ženy? Ten nesmysl na kterém si holky tolik let už lámou nohy zajímá muže?
  Muži zavedli módu včelího pasu, šílených šněrovaček lámajících žebra? Realita je jiná. Vždy se najde zkrátka obdivovaná osobnost (v případě zlatých lotosů kurtizána s malýma nohama tuším 980 nl ) která je napodobovaná. Tyto výstřelky táhnoucí se nesmyslně VŠEMI epochami VŠECH kultur jsou důsledkem ženské soutěživosti. Jenže proč to nehodit na muže a zamotat do toho mimo kontext citát Konfucia?
  Za 100 let se někdo podívá na boty na jehlách a řekne že k tomu donutili zlí muži ženy aby nemohly utíkat před jejich násilím ne?
  Prozradím malé tajemství mužského plemene. Víte, ktere oblečení a obutí máme my muzi nejraději ?
  To svlečené
  Házet mužům na hlavu excesy módy (dlouhatánské nalepovací nehty, nastavované vlasy, tetováni, jehlové boty atd je demagogie ůplně stejná jako zlaté lotosy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).