Hlavní navigace

Nevěstince ztratily polovinu klientů, vyhnala je krize

16. 6. 2009

Sdílet

„Je to špatné. Odhadem jsme přišli tak o polovinu klientů. Čtyřicet procent minimálně," svěřuje se pod podmínkou anonymity provozovatel jednoho moravského nočního klubu. „Zeptejte se, kde chcete, všude vám řeknou to samé," dodává.    Prémie, služební cesty, firemní večírky. Všechno, co veřejným domům přivádělo klienty do dveří, teď recese osekala na minimum. Ty méně šťastné připravila o práci úplně.

„Je to špatné. Odhadem jsme přišli tak o polovinu klientů. Čtyřicet procent minimálně," svěřuje se pod podmínkou anonymity provozovatel jednoho moravského nočního klubu. „Zeptejte se, kde chcete, všude vám řeknou to samé," dodává.   

Prémie, služební cesty, firemní večírky. Všechno, co veřejným domům přivádělo klienty do dveří, teď recese osekala na minimum. Ty méně šťastné připravila o práci úplně.

Byznys placené lásky tak dostal tvrdý úder, který napovídá mnohé o tom, jak na tom české hospodářství skutečně je a jak krizi vnímají Češi.

Podle poslední studie z roku 2003 vydělaly noční podniky v Česku 8,7 miliardy korun, z toho 5,5 miliardy od cizinců.

Konkurenci night clubům teď dělají hlavně podstatně levnější priváty, kde toho ale zákazník zase tolik nezažije. Night cluby totiž nabízejí větší výběr všeho – od pití přes kulečník až po „slečny".

„Žádná opatření ani přijmout nemůžeme. Většina z nás je v nájmu, který je dost vysoký a nejde z něj uhnout. A snižovat cenu taky příliš nejde. Je to špatný," uzavírá podnikatel.

V prostituci se v Česku podle Českého statistického úřadu ročně „protočí" zhruba devět miliard korun. Na celkovém výkonu ekonomiky se tak podílí zhruba dvěma desetinami procenta. Podle oficiálních odhadů se v Česku živí prostitucí zhruba deset tisíc žen.

Zdroj: Aktualne.cz

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).