Názory k článku
Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

Kojící matka
Kojící matka (neregistrovaný) 91.199.207.---
28. 4. 2015 9:21 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

Novinářka dopadla špatně, protože si o tom pořádně nic nezjistila a hlavně nebyla vnitřně přesvědčená, že se chce šamponů zbavit. Já se vydala na bezšamponovou cestu na podzim a první dva měsíce jsem vypadala katastrofálně. Naštěstí na mateřské to nikomu až tak nevadilo. Když jsem se cítila hodně zamaštěně, umyla jsem si vlasy lávovou zemí, která je umyje, ale bez chemie. Po půl roce už sklízím ovoce - opravdu mi stačí umýt vlasy jen jednou za několik týdnů, aniž by byly mastné. A nepáchnou. Samozřejmě si vlasy umyju vodou či lávovkou, kdykoli mám pocit, že to už potřebuji - a začínám sklízet ovoce v podobě opravdu zdravějších vlasů a delších intervalů mezi umytími.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 91.199.207.---
28. 4. 2015 12:48 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

celé vlákno

hm to jsou teda starosti. nechápu proč si američani na každou volovinu musí založit nějaké hnutí. já si vlasy prostě myju tehdy když je potřeba. Moderní šampony existují ani ne sto let a už je lidi považují za každodenní samozřejmost. takže asi na tom něco bude, neb nic se nemá přehánět.

xf
xf (neregistrovaný) 91.199.207.---
28. 4. 2015 23:50 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

celé vlákno

To je pravda. O nějakých bakteriích se ví také jen asi 150 let. Do té doby všichni věděli, že nejlepší obranou proti nemocem je silný tělesný zápach.

Vivian ~
28. 4. 2015 13:09 Nový

Překlad

Prosím vás, česky se neříká "na denní bázi," to je otrocký překlad, u nás se říká "denně," případně "každý den." Stejně tak není spisovné "přeci," nýbrž "přece." Na tom textu je příliš znát, že to nepřekládal profesionál. Je to kostrbaté jako od školáka. Dejte si na tom příště víc záležet, prosím.

edu
edu (neregistrovaný) 91.199.207.---
28. 4. 2015 13:24 Nový

jemná občasná péče

Přijde mi, že je to propagace opačného extrému, než je každodenní mytí šampony. Z extrému do extrému. Preferuji zlatou střední cestu. Občas šampon, občas pouze voda, vždy podle potřeby (počasí, společenské situace, nálady atd.). Pokud si člověk jednou za čas umyje vlasy nějakým šetrným šamponem, tak podle mně vypadá lépe, než no-poo, která potkávám v MHD :-) Kamarádka zkoušela hlínu na mytí vlasů a byla z toho celá hotová. Pravda je, že jako umělkyně nemusí nutně vypadat jako člověk, což jí bílé límečky mohou jen a jen závidět. :-D Ale jinak zajímavý článek a zábavný podnět k zamyšlení.

Já
(neregistrovaný) 91.199.207.---
28. 4. 2015 17:31 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

A proč se vůbec umývat? Zpočátku budeme smrdět a nakonec s námi nikdo nebude chtít být, takže to nikomu nebude vadit.

Vrchuuu
Vrchuuu (neregistrovaný) 91.199.207.---
29. 4. 2015 7:20 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

Musí být radost dělat s takovým člověkem v jedný místnosti na denní bázi! A proč se vůbec mýt, na celém těle mám přeci taky ochraný filtr!

29. 4. 2015 20:10 redakčně upraveno, důvod: porušení pravidel diskuse
stoken
stoken (neregistrovaný) 91.199.207.---
29. 4. 2015 15:50 Nový

Re: Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

Po vyzkoušení spousty drahých přípravků na vlasy a lupénku jsem začal používat šampon pro psy s obsahem síry a norkového oleje. Během čtrnácti dnů se moje kožní problémy zmírnily, a jako bonus mám navíc i krásně lesklou srst. :-D

Dannis
Dannis (neregistrovaný) 91.199.207.---
30. 4. 2015 0:06 Nový

Vlasy si nemyju

Já si taky nemyju vlasy. Ani nemůžu, žadné nemám. :D

Dan
Dan (neregistrovaný) 91.199.207.---
30. 4. 2015 18:51 Nový

Prasata!

celé vlákno

Milé dámy,

věřte tomu, že kdybych byl někdy s ženskou na rande a ona mi oznámila, že jí je naprosto úžasně, protože má tolik energie z toho jak sežrala placentu kamarádky a ještě jak má silné vlasy, protože si je už rok nemyla šamponem, tak urychleně vyhledám toaletu, abych mohl hodit kosu a pak, nejlépe záchodovým okýnkem, zdrhnu, zruším si číslo a stanu se asexuálem! :-D

Troufám si tvrdit, že ženský jsou nějak použitelný tak maximálně do 25 let a pak se z nich stávají pěkný krávy. Nad 30 se z nich stávají dvojnásobný krávy a k tomu ještě vychcaný, který jdou jenom po penězích. Nad 40 už jsou to ultra blbky století, s kterými se nedá promluvit jedna věta bez toho, aby jí člověk nemusel okamžitě jednu střelit a už se neumí chovat nějak normálně ani když se o to snaží...

Hlavně se pak divte, že vám chlapi utíkají za mladýma holkama - ono to bude asi tím, že mladý holky nedělají protažený ksichty, mají radost i z drobností a neřeknou na věc za desítky tisíc "hmmm", k tomu se ještě pravidelně myjí, myjí si vlasy, používají kosmetiku, vůně a nežerou nechutnosti, který bych netoleroval ani u psa!

Chose
Chose (neregistrovaný) 91.199.207.---
30. 4. 2015 19:22 Nový

Re: Prasata!

celé vlákno

"mladý holky nedělají protažený ksichty, mají radost i z drobností a neřeknou na věc za desítky tisíc "hmmm"

Tady někdo neviděl mladou holku ani z rychlíku :D

Reagující na zlobu, hloupost, omezenost
Reagující na zlobu, hloupost, omezenost (neregistrovaný) 91.199.207.---
1. 5. 2015 14:33 Nový

Ukázky vyskytnuvší se ostudy, mezi lidmi.

celé vlákno

To bude těmi keksy (ekvivalent nesmyslně použité kosy, která bohužel jen poukazuje na nedospělého jedince snažícího se tvářit všeznale), které z pána lezou...

Reagující na zlobu, hloupost, omezenost
Reagující na zlobu, hloupost, omezenost (neregistrovaný) 91.199.207.---
1. 5. 2015 14:46 Nový

Re: Ukázky vyskytnuvší se ostudy, mezi lidmi.

celé vlákno

Leda by Dan chtěl jednoznačně poukázat, že rozhodně nemíní být těmto slečnám princem, zahazujícím tu a tam (v úprku před nimi) šavli a patrně i ztrácející tu a tam některé tmavé tekutiny těla, ale nezpochybnitelným vidlákem (zřejmě vlastnícím i kosu), který má však problém na první pohled odhadnout s kým si výjde a musí velmi často brát do zaječí.

Doporučuji začít léčbu hlavy, a to sice každodenním líbáním ropuch. Jednou příjde princezna, která překoná všechny jeho představy, či megera která ho zpracuje, a budou žít štastně až do smrti. Pokud ho dříve neskolí salmonela či ropuší jed, což pro něj bude také úleva (co teprve pro nás). A nepodvádět, žádné pralesní žabičky produkující omamné látky!

Reagující na zlobu, hloupost, omezenost
Reagující na zlobu, hloupost, omezenost (neregistrovaný) 91.199.207.---
1. 5. 2015 15:27 Nový

Re: Ukázky vyskytnuvší se ostudy, mezi lidmi.

celé vlákno

Obecně vzato je ale pravda, že rodina i mezilidské vztahy jsou v hrozném stavu. Je to mnohagenerační práce satana a démonu, a jde o trest za opuštění Boží cesty.

Někdy se hovoří o takzvané druhé morálce, která se snaží nahradit opravdu funkční a spravedlivé vztahy mezi lidmi, v rodině pak obzvlášť.

Je to tak nutné, protože jisté potřeby lidé budou pociťovat vždy (jsou pod vlivem mocností, což je boží autorita, řád panující ve Stvoření a na zemi), budou je chtít naplnit, a budou chtít mít sami před sebou alespoň zdání spravedlivosti a funkčnosti vztahů.

Sami od sebe těžko pochopí či dostanou šanci uzřít a pochopit, že spravedlivé, úplné a naplněné jsou jen takové vztahy a společenství, které stojí na Božích zákonech, nařízení a příslibech. Bůh ví co jeho děti potřebují a přestože jim to vysvětlil i odůvodnil (a mnoho vašich předků to chápalo správně, i když mnoho také ne) v písmu i tradici, kdy každý mohl vnímat alespoň nějaký prospěch, již dlouho dochází k rozvratu rodin a vztahů, díky padlé morálce, a to co vnímáte dnes je prakticky finální fáze.

Pochybuji Dane, že dokud nezměníš sám sebe (pokud z tebe nehovoří nějaké aktuální zklamání ze vztahu) budeš mít šanci vůbec naplnit svůj život hodnotným vztahem a zbudovat funkční rodinu.
Slovy šetři (v tvé konkrétní výtce druhému pohlaví) není-li nutné tvůj hněv projevit (například abys byl schopný po zranění vůbec fungovat), a i tehdy lze úpět tiše. Slova jsou duchem a z tvých kape jed, ale otravující v zásadě jen tebe samého.
Obecně, tě každá zloba a hněv namířený proti druhému člověku jen dále shazuje před Bohem (ďábel znamená žalobníček před Bohem) a navíc tím vyslovuješ přání tomu člověku či sobě samému ublížit, přání které se démoni mohou pokusit vyplnit. Může přijít nemoc, nic se nebude dařit,... prostě budeš od Boha a jeho ochrany věnované všem jeho dětem stále vzdálenější. Pokud se tedy Bůh nerozhodne/ne­rozhodl tě vyvolat k životu věčnému a nepřemění tě, na což pochopitelně nemůžeš sázet. I tak můžeš zkusit svobodně plnit jeho vůli a přijmout a věřit v něj i jeho příslib vedoucí k hodnotnému vztahu.

Nebo vem zavděk nejlepší žábou a prožijte ve štěstí alespoň období tělesné lásky (času kdy fungují hormony a toužíte po sobě), než si všichni úplně zničíte a rozvrátíte životy.