Hlavní navigace

Nejstarší žena světa oslavila 115. narozeniny

8. 4. 2009

Sdílet

Muzikou, dortem a blahopřejným dopisem od prezidenta Baracka Obamy oslavila v pondělí 115. narozeniny nejstarší žijící osoba na světě, Američanka Gertrude Bainesová. Informovala o tom agentura ČTK. Bainesová se stala oficiálně nejstarší osobou na planetě letos v lednu po smrti stopatnáctileté Portugalky Marii de Jesusové. Její titul ovšem ohrožuje Kazaška Sachan Dosovová – pokud se potvrdí údaje poskytnuté kazašskými úřady, oslavila před několika dny 130. narozeniny.

Muzikou, dortem a blahopřejným dopisem od prezidenta Baracka Obamy oslavila v pondělí 115. narozeniny nejstarší žijící osoba na světě, Američanka Gertrude Bainesová. Informovala o tom agentura ČTK.

Bainesová se stala oficiálně nejstarší osobou na planetě letos v lednu po smrti stopatnáctileté Portugalky Marii de Jesusové. Její titul ovšem ohrožuje Kazaška Sachan Dosovová – pokud se potvrdí údaje poskytnuté kazašskými úřady, oslavila před několika dny 130. narozeniny.

Bainesová žije v domě s pečovatelskou službou v Los Angeles a svou dlouhověkost připisuje své víře a cudnému životu. Loni v listopadu přitáhla pozornost světových sdělovacích prostředků jako nejstarší Afroameričanka, která hlasovala pro prvního amerického prezidenta tmavé pleti Baracka Obamu. V pondělí se při oslavě nechala slyšet, že by se ráda dožila roku 2012, aby mohla pro Obamu hlasovat znovu.

Narodila se v roce 1894 v Shellmanu v Georgii a její otec byl synem otroků. Přežila celou rodinu a její jediná dcera zemřela ještě jako batole na tyfus.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).