Názory k článku
Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Helenio
Helenio (neregistrovaný) ---.silesnet.net
20. 3. 2017 8:53 Nový

Demagog

celé vlákno

To jen totální demagog porovnává ošetření zubního kanálku a staví na rovinu s infarktem.Ztoho jasně vyplívá totální nenasytnost některých takzvaných zubařů/to jsem se vyjadřil poměrně slušně,český jazyk má na toto jednání přesnější a hlavně přilehavější slova/

Wahr
Wahr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 14:56 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Varianta na ZP je ruční varianta. Zkuste si sám na 100% ručně opracovat zubní kanálek, který je cca 2cm dlouhý a 0,8mm široký. Jako nástroj se používá vroubkovaný drátek od průměru 0,6mm, který zalomíte (ohnete) už jen pohledem... a širší do užšího nestrčíte...tedy kromě katetru...

pacient
pacient (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 17:31 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Český jazyk také zná pouze vyplývá a nikoliv vyplívá.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 17:51 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Souhlasím, rhinoplastika, augmentace prsů trvá cca hodinu, mikrochirurgická operace šedého zákalu cca dvacet minut, ale plomba od českého stomatologa hodinu, těm mladším i déle. Je to děs. Dále korunka za pět, šest tisíc a mám po dovolené.

opice
opice (neregistrovaný) 188.75.128.---
5. 4. 2017 13:00 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Zubaři jsou nenažraní a myslí si, že každý člověk, který pracuje od rána do večera za 10 000Kč má na to aby cpal peníze jen do zubařů. Oni dneska mají všichni lékaři nataženou ruku a kde na ně brát?

marts
marts (neregistrovaný) ---.9.broadband6.iol.cz
20. 3. 2017 18:42 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Znalec českého jazyka zřejmě. Mrkněte někdy na vyjmenovaná slova po L :-)
A jinak, ono se dá zemřít i na neléčený zánět zubního kanálku...

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 18:53 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Ano, mám základní vzdělání a jsem dyslektik a dysgrafik. A vy jste zase asociál, který nerespektuje ostatní lidi. Kdo je míň ?

nicocles
nicocles (neregistrovaný) 91.139.4.---
8. 4. 2017 11:55 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Kdo je v odborném sporu míň? Lékař, nebo dyslektik a dysgrafik se základním vzděláním? Hmmmm, fakt náročná intelektuální otázka....

eva
eva (neregistrovaný) ---.202.broadband10.iol.cz
21. 3. 2017 0:30 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

úplně nejlepší je naše zubaře zkritizovat, jak jsem učinila já, kvůli velké ceně za můstek, pak už mě neošetřil vůbec NIKDO. Ať žije ta jejich komora.

nicocles
nicocles (neregistrovaný) 91.139.4.---
8. 4. 2017 11:53 Nový

Re: Demagog

celé vlákno

Aspoň si pak nebyla na koho stěžovat, ne?

ananas
ananas (neregistrovaný) 188.75.128.---
20. 3. 2017 14:48 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Vy budete chodit ke kováři, když si tuto variantu zvolíte! Pište jen za sebe, prosím!
Například já budu dál chodit ráda ke svému lékaři, který z pochopitelných důvodů žádné "zbytečné" zákroky na pojišťovnu nedělá, protože dělá poctivou práci... ale chodím tam v klidu a žádné velké sumy tam rozhodně dávno nenechávám a nenechám. A víte proč? Protože jsem se po prvních třech opakovaně nekvalitně opravovaných zubech a mnoha bolestivých komplikacích, kdy jsem skončila kvůli péči hrazené pouze ze zdravotního pojištění se třemi umrtvenými zuby, rozhodla zaplatit si konečně za kvalitu a mít jednou pro vždy pokoj - ale hlavně - rozhodla jsem se více netrpět a neplatit horentní sumy za záchranu alespoň čeho se dá, protože jsem nucená peníze nerozhazovat zbytečně - TAKŽE JSEM SE ZAČALA O SVÉ ZUBY NÁLEŽITĚ STARAT! A UŽ DESET LET CHODÍM POUZE NA PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY a zubní hygienu a změnila jsem svůj přístup k péči o chrup a prevenci! Naučit se správné hygieně není nic složitého. Kdo se o své zuby nestará, ten ať platí...
To samé - kdo se nestará o své tělo - má např. výraznou nadváhu (ne v důsledku nějakého vážného onemocnění samozřejmě), kouří, atd., ať také pěkně připlácí na péči. Pracuji ve zdravotnictví a denně vidím např. nářky obézních lidí na bolest kloubů a zad... chtějí na pojišťovnu kdesi cosi, ale sami nemají nejmenší snahu podílet se na řešení nebo aspoň zmírnění svých problémů a začít se např. víc hýbat a změnit stravu... Takoví by měli platit jak mourovatí. Pak naopak vidím lidi s vážnými zdravotními problémy a s nejrůznějším postižením jak rádi zaplatí za ledacos, co jim může pomoci, pokud jen můžou - jenže těm pojišťovna neproplatí kolikrát dost zásadní věci či léčby, které by jim pomohly nebo aspoň ulehčily! Smutné... Jenže dokud se bude jen plýtvat zdravotní péčí a budou lidé zneužívat systém a chtít jen brát a hřešit na to, že mají štěstí a žijí právě zde, aniž by si uvědomovali, že je to opravdu štěstí... nic se nezmění. A doplácí na to bohužel hlavně lidé, kteří jsou opravdu životně závislí na nás ostatních! Je na čase, aby lidé začali připlácet na to, co je jen zbytečným plýtváním a co mohou vlastní snahou změnit či odvrátit.

vašek
vašek (neregistrovaný) ---.becolink.cz
20. 3. 2017 15:37 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Já teda vždy měla zuby ošetřené na pojišťovnu a problém žádný další sem s nima neměla takže záleží asi taky na tom jak se k tomu ošetření zubař postaví a jak je šikovný

-
- (neregistrovaný) 193.35.105.---
20. 3. 2017 15:40 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

- Na své zuby jsi kašlala, a od daňového poplatníka si nechala zaplatit opravu třech zubů. Ale poučila jsi se, pokud by se někdo choval jako jsi se chovala ty, tak se odmítáš na ošetření jeho třech zubů finančně podílet (ať platí jak mourovatí, životně závislí na nás ostatních, plýtvat zdravotní péčí).
- Z tvé zkažené zuby jsi nemohla ty, ale zdravotní pojištění (jak je to konkrétně možné, nepíšeš).

Honza
Honza (neregistrovaný) 195.135.250.---
20. 3. 2017 17:41 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Vyjadrim se k vašemu článku. Samozřejmě, když na to člověk má, tak si zaplatí za služby. Já například mám podstoupit čištění kanalku pod mikroskopem a není to mim zaviněním. Jeden kanálem je zahnutý a proto ten mikroskop. A mám za tuto službu zaplatit 8 tisíc,. Tak mi poraďte, kde získat oněch 8 tisíc, když člověk žije od výplaty k výplatě. Uvedu, že jsem kuřák. Když přestanu kouřit, tak si na onu službu nasetrim za rok a zub do té doby nevydrží. Kdyby se to vše udělalo na začátku a ne po pěti letech, kdy mi to dělali, tak nemusím platit dvakrát za stejnou věc. Jenže ono do věcí, které neznáte, tak do nich nevidíte. A doktor kreje doktora, takže dovolání nemáte. Takhle bych to nazval. Můžete jen doufat, že odvede svou práci pořádně. A kde máte záruku, že za oněch 5 let vas nepotká ten samý problém, jako když si to necháte ošetřit na pojišťovnu.

není podstatné
není podstatné (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 18:23 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Pokud vyděláváte slušně, jste zdravá, můžete si leccos zaplatit. Já se vinou lékaře dostala do ČID, ale pracovat musím na část. úvazek. Že mám problémy se štítnou žlázou a následně tím, že se tento problém roky přehlížel právě díky lékaři. Tak tím jsem získala i diabetes, no že mám nadváhu, ano, mám, také vyměněnou kyčel. Kyčle mám špatné od narození, taktéž celou páteř po úraze z dětství.Každý žije na co má, nekouřím, nepiju, dodržuji dietu a není to stejně nic platné-metabolický syndrom mi neumožní zhubnout a cvičit po totálce na kyčli se zase vše nedá. Denně ujdu 4km a zaplatit si vše opravdu nemohu dovolit.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 18:48 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Milá dámo, zdravotné pojištění je povinné, takže lidé jen neberou, ale především dávají. Když vidím české zdravotnictví, tak vidím jen vyhořelé a přetěžované sestry a ostatní nižší personál, kteří mají tu drzost a vypráví pacientům, že dle jejich mínění zneužívají zdravotní systém a lékeře, kteří nemají na pacienty čas, píšící jeden recept za druhým.

M
M (neregistrovaný) 213.175.36.---
20. 3. 2017 14:15 Nový

Kanálky

celé vlákno

Hmm, tak já sem nabídku na placenou možnost u své zubařky ani nedostal. A bohužel musím potvrdit, že mám ted problém se zánětem - u zubu se mi vytvořil váček. Proběhl i pokus o znovuvyčištění, ale bez úspěchu, váček nezmizel - již mi zubařka nabízela extrakci...

La cocot
La cocot (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 14:40 Nový

Re: Kanálky

celé vlákno

Pokud mi napíšete na tuto email adresu, napíšu vám, jak se váčků spolehlivě, bezbolestně a hlavně jistě zbavit!!! V naší rodině to máme už odzkoušené, jen zubařům neříkáme o co jde, protože oni chtějí výkony a tím o ně přijdou!!!
cocot@volny.cz

Ova
Ova (neregistrovaný) 91.195.107.---
20. 3. 2017 15:56 Nový

Re: Kanálky

celé vlákno

Já musím říct, že jsem zděšená. Já se se zánětem léčím více než rok a také bez úspěchu. Co bych dala za to, kdyby mi to má lékařka alespoň nabídla!! Také nyní navrhuje extrakci, ale je mi 38 let, zub je pětka, nechce se mi o něj přijít. Svou váhu přikládám tomu, že má lékařka již pár let přesluhuje důchod a moc se jí do moderních zákroků nechce. Jede si raději to své známé...co z toho, že tam více než rok běhám co 14 dní.

149
149 (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 20:25 Nový

Re: Kanálky

celé vlákno

Zubarka mi leci petku a ctyrku dole. Jezdim k ni 1-2x do tydne druhym rokem. Vinou uhnilého korenu u sestky....zub lecila přes rok, nez po velkych zdravot.problemech musela akutne trhat...zakrok 1,5hodiny,nasledny zanet okostnice...prisla jsem o další 2 stolicky.Na petce mam korunku....jiz 1,5 roku provrtanou,nesnese uzaver...bolest. U specialisty jsem byla...chtěl 100 000kc za záchranu 4 zubu... :(

mnich
mnich (neregistrovaný) 80.82.147.---
20. 3. 2017 14:23 Nový

zubní kanálky

zubaři a faráři oba stejní lháři.

Akbara
Akbara (neregistrovaný) ---.loreco.cz
20. 3. 2017 14:29 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Můj zubař mi žádnou placenou variantu nenabízel. Zub mi zachránil, ošetření trvalo několik hodin a několik návštěv, jediné co jsem platila byla umrtvovací injekce (jelikož jsem citlivka). Asi je to zubař od zubaře...

vašek
vašek (neregistrovaný) ---.becolink.cz
20. 3. 2017 15:41 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

s tím s vámi souhlasím pokud to není šejdíř a zlatokop tak vždy nabídme i tu levnější variantu a snaží se ji provést co nejlépe nevím jak pro koho ale pro mě 4000 kč je jedna třetine platu

Alfréd
Alfréd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 14:36 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Kluci zubařský jsou pěkně vychechtaný. Taky bych byl, kdyby mi platili 4 tis. za dvě hodiny.

Jolamus
Jolamus (neregistrovaný) 88.146.158.---
20. 3. 2017 18:26 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Vy si myslíte že to zařízení na kterém vás lékař ošetřuje tak mu koupí stát? Nebo pojišťovna? Vybavení ordinace stoji statisíce korun. A dochází na něm k opotřebení. Každý přístroj se musí pravidelně kontrolovat a platit za servis. + jsou ostatní nemalé náklady na provoz ordinace. Tak že mluvit o tom, že ty peníze které zaplatite za výkon jdou do kapsy lékaře je dost krátkozraké..

pacoš
pacoš (neregistrovaný) ---.gtt-net.cz
20. 3. 2017 20:06 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Kdyby se zubní lékaři měli tak špatně, že by neměli na provoz ordinace? Proč potom pracují cca 25 hod. týdně ?

Jolamus
Jolamus (neregistrovaný) 88.146.158.---
20. 3. 2017 21:33 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

25 hodin týdně?? Možná tak lékař v před důchodovém věku který už nemůže na záda. A když nechcete platit u zubaře, tak se naučte důkladně starat o své zuby, a pravidelně choďte na kontroly. Platí jen ten kdo na to kašle. Znám to, tak mi to trvalo než jsem na to přišel. Bohužel..

anonym
anonym (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 14:42 Nový

endodoncie

endodoncie po slevě za 6000, jinak 7500 a když se to nestihne do naplánované jedné návštěvy, pak dalších až 2500. Pak si ještě připočtěte cenu za korunku, tak kolem 7000. takže tohle je spíš realita, než diskutovaných 4000. Dříve lékař "léčil" endodonticky zub za 15 minut, to je pravda, taky další pravda je, že všechny, které mi takhle úžasně "vyléčil", už mi ted mohli jenom vytrhnout.

Wahr
Wahr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 14:58 Nový

kanálek

Varianta na ZP je ruční varianta. Zkuste si sám na 100% ručně opracovat zubní kanálek, který je cca 2cm dlouhý a 0,8mm široký. Jako nástroj se používá vroubkovaný drátek od průměru 0,6mm, který zalomíte (ohnete) už jen pohledem... a širší do užšího nestrčíte...tedy kromě katetru...

pacoš
pacoš (neregistrovaný) ---.201.broadband12.iol.cz
20. 3. 2017 15:12 Nový

zubaři jsou nenasytné hyeny

Jde jim pochopitelně o prachy. Autorce článku by měl škodu uhradit zubař, který jí provedl nekvalitní plombu.
V našem okolí neznám ani jednoho stomatologa nebo stomatoložku, kteří se nechovají jako nenasytné hyeny. A úkony, které si nechávají platit i nezřídka ještě účtují zdravotním pojišťovnám.

egoist
egoist (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 15:18 Nový

Nu tak jsme se

nakonec jsme se dobrali kýženého ...mu he he

Šípek
Šípek (neregistrovaný) 185.112.167.---
20. 3. 2017 15:21 Nový

Ošetření kanálků zubu

Je mi 75 a v minulosti jsem měl se zuby velké problémy a mám několik zubů, jejichž kanálky jsou zaplněny tou zatracovanou údajně nespolehlivou metodou. Zaplnění provedl vždy můj závodní zubař asi na dvě až 3 sezení. Uznávám, že ty drahé metody plnění mohou být někdy nutné, ale pak by měly existovat mechanizmy, jak provést výjimku a zásah proplatit pojišťovnou. Zubaři ale spoléhají na to, že je pacient v úzkých a nahánějí pacienty do drahých privátních klinik, které s pojišťovnamu vůbec nespolupracují. Stuchlíkův ústav je jednou z nich. Cena je několikanásobná než uvádíte.

Martas
Martas (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 15:23 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Jenom tahaj z lidí peníze , zlatý časy před 89. Radši si ty zkurvený zuby nechám vyškubat pod narkózou a pořídím si klapačky, svatej pokoj

Heit
Heit (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 15:28 Nový

formaldehyd

pokud EU povolí používat výpkně do kanálku, které obsahovaly formaldehyd (kancerogen) tak není problém plnit kanálky na ZP. Formaldehyd zabije vše a ani váčky se nevytvoří, třeba až za 10let...ale chceme formaldehyd v ústech, když EU zakaže i amalgám kvůli rtuti?

moli
moli (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 15:55 Nový

ošetření kanálků

Pracuji na stomatologii a je to o tom, že Váš lékař má prostě takto nastavenou cenu u nás se toto ošetření provádí za 250,- Kč za kanálek. Takže - pacient musí zaplatit pronájem ordinace, pořízení přístroje atd. Nutno podotknout, že nástroje k tomuto přístroji jsou opravdu velice drahé a pochybuji, že je mají na jedno použití (sterilizují se). Dát 4tis. je podle mě dost a šikovný lékař to zvládne v kratší době.

Bezzubka
Bezzubka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 16:25 Nový

Kanálky

Stejný problém potkal i mne. Bez možnosti výběru provedeno ošetření za 4 tisíce. Po 14-ti dnech nesnesitelná bolest zpátky. Od zubaře opožděná informace, že se zákrok ve 30% nemusí zdařit. Nové ošetření opět za 4 tisíce. Odešla jsem raději bez zubu (bolest se již nedala vydržet) a bez peněz. Do měsíce si pan doktor otevřel nové zubní studio na Proseku Na Vyhlídce.

R
R (neregistrovaný) ---.mkkl.cz
20. 3. 2017 16:26 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Sláva za nějaké normální názory...o zuby dbám dle všech rad, ale bohužel přesto mě tato "radost" dvakrát potkala. Moje báječná paní doktorka mě ošetřila oba zuby na pojišťovnu. Pravda stálo mě to několik návštěv, zaplatila jsem pouze za bílou plombu a vše naprosto ok. Takže naprosto souhlasím, že záleží na šikovnosti lékaře a na tom jak velký je vydřiduch!

Madona
Madona (neregistrovaný) 213.192.30.---
20. 3. 2017 16:32 Nový

U Mudr.Vondrusky cisteni + plomba za 27 tis

celé vlákno

Do zubniho centra Orechovka jsem zacala chodit pred rokem. To, ze nejsou levni vim, ale kdyz mi jedna z kolegyn pana MUdr. et MUDr. Vondrusky rekla, ze za cisteni kanalku na jednom zubu a novou plombu zaplatim 27 tis!! Kc, tak jsem sla skutecne do kolen. Uz tam nepujdu, 4,5,6 tis ok, je to dost, ale fajn, zuby jsou nase vizitka, je potreba je mit v poradku, ale za takovou sumu? Kdyz jsem se zubarky zeptala, zda si je jista, ze mozna spatne slysim, rekla mi, ze s tim taky bude dost prace, co se divim.... v pristim zivote budu zubar!!

Dolomiti
Dolomiti (neregistrovaný) 212.46.168.---
20. 3. 2017 22:38 Nový

Re: U Mudr.Vondrusky cisteni + plomba za 27 tis

celé vlákno

Tak aspoň, že ta částka je v korunách a né v eurech :-D

krtek
krtek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 16:42 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Zajímavé je že se to patrně dělalo naprosto špatně a určitě to každý zubař odfláknul, plomby v zubech s ošetřenými kanálky mám i 40 let a bez problémů., jak tak čtu , tak to spíše vypadá jak když je to rukama stomatologa a nikoliv variantou ošetření.

Babča
Babča (neregistrovaný) ---.206.broadband2.iol.cz
20. 3. 2017 17:24 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Díky za pravdivý názor.Je to opravdu v rukách a pečlivosti. Dělám stomatologii již 50 let a nestačím se divit, co čtu a slyším.

enna
enna (neregistrovaný) ---.172.broadband5.iol.cz
20. 3. 2017 16:54 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

vážení, bohužel ne všichni si mohou dopřát kvalitní péči u jakéhokoliv lékaře,protože na ni prostě z finančních důvodů nedosáhnou.

student
student (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 3. 2017 17:06 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

ale vsichni si mohou doprat se sami starat o sve zuby. ano, zabere to cas, ale je to nejlevnejsi varianta (jedina investice je kvalitni kartacek, pasta neni dulezita). v nekterych mestech je na jare akce Ve zdravém (Brne/Praze/Hrad­ci/Olomouci) zdravý zub, kde vam studenti zdarma daruji kartacek a zdarma nauci zaklady cisteni zubu.

Jarda
Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---
20. 3. 2017 17:09 Nový

Moje zkušenost s lékařem ze Znojma

Pan doktor ze Znojma, říkejme mu třeba pan "Vykutálený" je jistě do určité míry erudovaný zubní lékař. I když jsem byl varován nejmenovanou docentkou zubního lékařství z Brna, že ve Znojmě je to slušně řečeno se zubními mistry stále jen "bída".Nakonec klientela je u pana "Vykutáleného" zhruba z 50 % tvořena především občany Rakouska - převážně v důchodovém věku. Jednak stále ušetří za rozdíl ceny práce v ČR a Rakousku, jednak jsou zvyklí platit za dentální výkony mnohem více než my zde (myšleno hlavně na tzv. pojišťovnu). I přesto, že v Rakousku je kvalita prováděných výkonů, přístrojové vybavení stále o kvalitativní stupeň výše než i u dobře vybavených privátních klinik zde v ČR, ve snaze ušetřit (kdy z nás by nechtěl) jedou penzisté z Rakouska do našeho příhraničí. Jen já jsem za zdravotní péči mezi léty 2011 - až 2016 vydal doktoru "Vykutálenému" částku blížící se 300 tisíc korun! Nechci to natahovat, s panem doktorem jsem se rozloučil, pro stálé nedodržování předem dohodnutých lékařských výkonů, ne vždy dobře vykonané práce, pro z mého pohledu odbývání pacientů (pochopitelně rakouský samoplátce je stále lukrativnější pacient a proto je třeba tuzemce trochu popostrčit a moc se s ním nezdržovat). Časté odbíhání od pacienta na křesle a objednávání pacientů po telefonu.... Na vysvětlenou, ale i tuzemec je čistý samoplátce - pan doktor totiž nepracuje pro pojišťovny. Takže neustálý spěch, aby již se mohl věnovat dalším, což se nepříznivě odráží i na kvalitě odvedené práce. Ono se plně soustředit od rána do podvečera a pro rakouské pacienty klidně i během víkendů se logicky a neodvratně projeví i na pečlivosti a potřebném soustředění. Resumé: uznáte, že 300 tisíc je poměrně dost peněz. Mnozí si uvedenou částku nevydělají ani za více než rok práce. Souhlasím, že stomatologie se utrhla zcela ze řetězu a jde o zlatý důl pro mnoho podnikavců.Což dokládají velkoryse budované rodinné domy a vily, motorová vozidla apod. Uznávám, že lékař má být nadprůměrně finančně ohodnocen. Ale výdělky přesahující hravě sto - dvě stě tisíc korun u lékaře a na druhé straně zdravotní sestry s 15 tisíci, to není pouze nemravné...

Geox
Geox (neregistrovaný) ---.intek.cz
20. 3. 2017 18:23 Nový

Zubaři - nechte si zdát

Moje manželka pracuje jako zubní laborantka, takže zkušenosti se zubaři mám z první ruky. Kdyby jste tušili jakej to job tak se stanete zubaři všichni.
Pacientů přebytek že je můžete odmítat, pracovní doba jak si rozhodnete (klidně 4-6h denně) - je jen na Vás, a příplatky/ceny jsou jen na Vás jak si troufnete. A pokud to někdo nechce platit tak ať jde jinam (stejně nemá moc jiných možností že) takže pohoda.
Když si necháte dělat zuby tak se na laboratoř tlačí na co nejlevnější cenu (materiály atd.) a pacient si ještě doplatí, aby pan doktor neměl málo. A když pan doktor zprasí otisk a podle toho se zuby vyrobí špatně a pacientovi nesedí tak hádejte kdo to odsere - laboratoř - přeci se nebude přiznávat pan doktor že je kopyto...:-)
A nad tímhle zkurveným socíkem drží ruku stomatologická komora. Proto nechtěji aby sem přecházeli zubaři z Ukrajiny, pak by tohleto koryto mohlo vyschnout všem a ještě by si museli konkurovat.
Kdepak spousta z nich je zkurvená namyšlená chamraď co měla štěstí že se vyučila zubařem. Těch skutečných profesionálů a dříčů není ani půka.......

Sedmihorka
Sedmihorka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 18:24 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Já musím říct zubní kanálky mně ošetřili asi 4 a to jsem si hradila sama. Přešla jsem k druhému zubaři a ty zuby mně musí dělat znovu neboť se mně udělala cysta pod nimy. Tak musím říct že hrazené zdravotní pojistovnou vyjde úplně na stejno.

Já
(neregistrovaný) ---.jlv.cz
20. 3. 2017 18:24 Nový

Kanálky

Také jsem byl zvyklý nic neplatit. Moje letitá zubařka odešla do důchodu a musel jsem si najít nového lékaře. Samozřejmě už ne zdarma :-( Mladá zubařka už neměla objednané 4 pacienty za hodinu, nemusel jsem na rentgen zubu do vedlejší budovy. O vybavení ordinace ani nemluvím. Každý zákrok mi vysvětlila, podala informace o používaných materiálech. Předchozí zubařka injekce proti bolestem nedávala, protože neměla čas čekat, než zaberou. Zde standard u každého zákroku. Ceny na Prahu průměrné - kanálek 1000,- bílá plomba 1000 - 1600 podle velikosti. Zubařka se odstěhovala, vystřídal jí jiný doktor. A přišla bolest pod korunkou, kterou mi ještě dělala levná a rychlá zubařka. Nemohu hodnotit, jestli na tom měla svůj díl viny, pravděpodobně ne, ale z původního zubu moc nezbylo. Lékař řekl jednoznačně vytrhnout zbytek a implantát. Zkusil jsem zajet pro další názor k původní mladé lékařce, 100 km daleko. Nabídla mi, že se pokusí zbytky zubu vyléčit (3 kanálky) a udělat nástavbu. Současně mě seznámila s tím, že odhaduje úspěšnost max na 40%. S kanálky se mordovala přes dvě hodiny, Korunku nosím už několik let a zatím bez problémů. Celkem jsem zaplatil s nejlevnější korunkou cca 7000, Pořád je to 20% z ceny implantátu, ale bohužel také polovina mé výplaty. Zjišťoval jsem si pro zajímavost ceny vybavení ordinace a cenu použitých jednorázových pomůcek - vrtáčky, injekce atd. K tomu plat sestry, nájem atd a už mi to zas tak nenormální nepřipadá. A když si vzpomenu na přístroje a bolesti u levné zubařky, tak mi těch peněz líto není :-)

rozčarovaná klientka
rozčarovaná klientka (neregistrovaný) 193.85.237.---
20. 3. 2017 18:32 Nový

4.000 kč za kanálky ještě není tak moc!!!

Já jsem za čištění zubních kanálků přes mikroskop zaplatila za 3 sezení u jednoho zubu 18 .000 korun. Nic mě sice po zákroku nebolelo, zub se zachránil, ale nikdo mě předem neinformoval, takže jsem se cítila hodně podvedená. Ale informovala jsem se a tato metoda prý může stát i více....

ktimené
ktimené (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz
20. 3. 2017 19:51 Nový

Ad zubař

celé vlákno

Je mi 45 let a se zuby jsem si zažila své už v dětství. Stačil úraz, přeražená čelist a přeražené čtyři zuby nahoře, co sotva vylezly. O péči "socialistického" zubaře ani nemluvě, neměla jsem správně politicky orientované rodiče. A věřte nebo ne, není nic strašlivějšího pro desetileté děvče mít vepředu zlaté zuby.
Po dětech se situace zhoršila ještě víc - abych to zkrátila - do dnešního dne mě má ústa stála téměř 100 tisíc a čeká mě (pokud budu chtít zuby na pevno) minimálně dvojnásobek, na což si bych si musela vzít snad hypotéku ...
Nechci paušalizovat, ale i zubař (a pojišťovna) by měli umět rozlišit, kdy se jedná o zanedbání zubní hygieny a kdy o následek úrazu, protože já v roce 1984 dostala po dlouhém vyjednávání celých 450,- Kčs odškodného ...

Jolamus
Jolamus (neregistrovaný) 88.146.158.---
20. 3. 2017 23:05 Nový

Re: Ad zubař

celé vlákno

To musíte tlačit na politiky, aby donutili pojišťovny více financovat zubní péči. Zubař za to nemůže komu se co přihodí a implantáty mu hradil ze svého...

Jarda
Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---
21. 3. 2017 20:17 Nový

A co budete dělat, když se Vám implantát po pár letech uvolní???

celé vlákno

Což se mně u MUDr. a MDD Vykutáleného také stalo. Opravu jeho odbytého výkonu jsem de facto platil dvakrát. On totiž pan doktor spoléhal na to, že v horní čelisti u 6 moláru bude dostatek kosti. (což Vám každý zubní lékař řekne, že by to musel být malý zázrak. Proto se provádí doplnění kosti. Pan Vykutálený se nestyděl znovu říci o zhruba polovinu předešlé částky, takže nyní mám implantát za cca 50 tisíc korun pouze jednoho zubu!!! Věřím, že desítky tisíc denně a měsíčně mnoho statisíců je silný fetiš a motivace jako hrom. Ano, vybavení moderní ordinace může hravě dosáhnout několika mil. korun. Jen křeslo klidně může stát i milión, 3 D panoramatický rentgen, mikroskop či různé robotické frézy... jsou minimálně v řádech mnoha stovek tisíc. Ale taková ordinace je jako zlatá slepice. Generuje závratné příjmy.

Slunicko
Slunicko (neregistrovaný) 188.175.199.---
20. 3. 2017 19:55 Nový

Kanálky

celé vlákno

Zdravím urcite každý by si rád nechal ošetřit co nejlépe, jen nechápu kde na to vzít do prace chodím a když poplatim elektřinu, vodu. ..atd jsem ráda že nám zbývá na jídlo myslím že už to skutecne přehání lekarska peče by měla byt pro všechny stejna a ne jen pro bohate dopadne to tak že budou češi chodit bez zubů

Jarda
Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---
21. 3. 2017 20:25 Nový

Re: Kanálky

celé vlákno

Pro všechny stejná péče jistě ne. Proč neumožnit pacientovi, co si to může dovolit, nadstandard. Tak to funguje všude v civilizovaném světě. Jen se přimlouvám za mnohem vyšší kontrolu ze strany lékařských komor, či pokud jde o smluvní zařízení s uzavřenými smlouvami se zdravotními pojišťovnami - také řádově vyšší frekvenci kontrol. Jen si kladu nyní stále častěji otázku: kdo vlastně kontroluje úroveň poskytnuté péče u tzv. nesmluvních zdravotních zařízení???

Jan
Jan (neregistrovaný) 88.146.158.---
22. 3. 2017 11:26 Nový

Re: Kanálky

celé vlákno

Když nechcete platit u zubaře vysoké častky. Tak změňte přístup k péči o své zuby. Investujte do prevence a nebudete muset platit za ošetřění. Lidé si často stěžuji na zubaře a přitom na své zuby kašlou a pak se diví.

Prof. Houdek
Prof. Houdek (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 21:33 Nový

kolegové

celé vlákno

Nechci snižovat práci stomatologů, ale jeví se mi, že jsou někdy více obchodníky než lékaři. I v jiných oborech není peněz nazbyt, přesto dáváme pacientům nejlepší možnou péči.

Jolamus
Jolamus (neregistrovaný) 88.146.158.---
20. 3. 2017 21:51 Nový

Re: kolegové

celé vlákno

Zubní lékaři,pokud chtějí jít s dobou, tak musí umět svoji práci prodat. Na to vybavení žádné dotace nedostávají..

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
20. 3. 2017 22:34 Nový

Re: kolegové

celé vlákno

Je to lekar a ma to, co ma. Ale zubar je remeslnik par excellence, ale stara liga, dnesni machyrci s vrtackou jsou jen dolomiti.

doktor
doktor (neregistrovaný) 94.142.236.---
21. 3. 2017 16:48 Nový

Re: kolegové

celé vlákno

tohle jsou kecy těch doktorů ve vedoucích funkcích co na rozdíl od jiných dělníků medicíny berou ty desítky tisíc a nic nechtějí měnit

X
X (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
20. 3. 2017 21:56 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Ta blběna zdrav.sestra, co tady psala, by měla okamžitě vrátit diplom, pokud ho vůbec dostala, neb to co tady mlela, může napsat jen imbecil! Řady lidí nemohou za to, že mají třeba genově dané nemoci, nejen se zuby, a i když se o ně starají tak stejně neovlivní geny a propuknutí potíží! To je stejné jako kdyby vyčítala lidem, že mají rakovinu. Každý z nás ten rakovinový gen v sobě má a u někoho prostě propukne u někoho ne. A osobně jsem poznala hodně lidí, kteří se celý život starali ukázněně o své zdraví, zdravě jedli, sportovali, nekouřili, nechlastali a šli do penálu ještě před padesátým rokem!! Myšlení typu toho, co tady napsala ta údajná sestra, pokud jí tedy skutečně je, je naprosto mimo mísu. Je vidět, že si zdravotnice asi žijou dobře i platově, byť furt řvou, že chtějí přidat peníze, když si umí ušetřit tisíce na zubaře. My obyčejní co si vyděláme tak to padne na složenky, potravu a živoříme, jedeme nadoraz každý měsíc, jsme třeba sami a nemáme ani z čeho si postupně aspoň po kouskách něco našetřit! Z jejího psaní zde mám akorát pocit, že jí pacienti obtěžujou, že musí něco dělat, protože kdyby pacienti nechodili tak je sama bez práce, inteligentka... Je vidět jaké trotly umí taky zaměstnávat zdravotnictví!

Jarda
Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---
21. 3. 2017 20:35 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

celé vlákno

Vy budete hodně frustrovaný člověk. I proto jste ve svých úvahách přidrzlý a vulgární. To je ovšem Váš morální deficit. Nemusíte mít přehnaně vysoké příjmy, stačí rozvaha, trochu přemýšlet, nevyhazovat peníze za hlouposti... Každý měsíc spořím a investuji několik desítek tisíc korun. A za řádku let je to slušná částka, která člověku říká pane. Každý máme možnost, každý se může vzdělávat, pracovat na sobě... Ale mnoho z nás dokáže jen jedovatě syčet a spílat těm zodpovědnějším a ukázněnějším. Tak si klidně poslužte.

Alena
Alena (neregistrovaný) 213.195.202.---
21. 3. 2017 0:58 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Pracuji v zubní ordinaci dvacet let. Nesouhlasím s částkou 4000, sprosťárna,strašení pacientu.

Sestřička
Sestřička (neregistrovaný) 213.195.202.---
21. 3. 2017 1:16 Nový

Zubní kanálky

celé vlákno

Pracuji v zubní ordinaci dvacet let. Osetrujeme zubní kanálky na zdravotní pojišťovnu. Čtyři tisíce? Nesouhlasím. Vždy musí být odvedená perfektní práce. Né každý si to může dovolit. Celá tato situace mi přijde jako vydírání. Rozhodnete li se proti letáku jako by jste už nebyl. Při tzv.nedostatku zubních lékařů katastrofa. Především jde o charakter lékaře.

Jolamus
Jolamus (neregistrovaný) 88.146.158.---
21. 3. 2017 10:48 Nový

Re: Zubní kanálky

celé vlákno

To je pěkný blábol. Ručním opracováním dosáhnout kvality strojového? Nenechte se vysmát...

Rudikomanda
Rudikomanda (neregistrovaný) 89.239.3.---
21. 3. 2017 21:10 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Problém je v tom, že normální člověk musí zaplatit zdravotní péči nejdříve nepřizbůsobyvím lidem a na něho už peníze nezbydou.

Stan.Roz.
Stan.Roz. (neregistrovaný) ---.83.broadband3.iol.cz
24. 3. 2017 14:26 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Ulomený zub po úraze mě stál 2x doplnění vytvarování zubu 1400kč.Pokaždé se nastavená část po čase ulomila.Teď 22.3.jsem tam byl zas s tím že pod zubem to "divně" smrdí,tak znovu odvrtání,poprvé čištění kanálků s dvěma injekcemi na umrtvení,vyplnění něčím,opět rekonstrukce zadní strany zubu a voalá 200 kč,slovy dvěstěkorunčes­kých!Vyřízeno-hotovo-další.Huba bolí ještě dnes,ale čím dál míň.Teď nevím co si o tom myslet.Vypadá to,že si cenu určují podle vyspání,nebo počasí.

Marcela
Marcela (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
26. 3. 2017 9:47 Nový

Re: Necháte si ošetřit zubní kanálky „na pojišťovnu“, nebo za své čtyři tisíce?

Jenže umrtvený zub je neyživovaný a po čase začne křehnout, těch 5 let stejně nevydrží. Nicméně raději dám ty 4 tisíce za kanálky, než pak platit na chirurgii vyndání zbytku kořene.

Lilie
Lilie (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
5. 6. 2017 19:41 Nový

zubní kanálky

no a proč si teda doktoři nechají od pacientů zaplatit anestezii,kterou lékařům zaplatí pojistovna???proč mi doktorka řekla,že kanálky na pojištovnu nejdou???? proč vidím na pojištovně vykázané platby za které jsem již u lékaře platila v ordinaci??????jsou to jen zloději