Hlavní navigace

Návštěvnost kempů na jižní Moravě poznamenalo počasí

29. 7. 2009

Sdílet

Některé kempy na jižní Moravě přišly kvůli počasí až o polovinu zákazníků, u jiných se bouřky a deště v předchozích dnech na návštěvnosti neprojevily. Agentuře Mediafax to řekli zástupci pěti oslovených ubytovacích zařízení. Zřejmě nejhorší situaci zažívají provozovatelé v kempu v Jedovnicích na Blanensku. „Zaznamenali jsme značný pokles lidí. V chatách se je to o 30 procent, u stanů a karavanů až 50 procent“ uvedla v pondělí pro agenturu Mediafax Marie Dietlová z ATC Olšovec. Podle ní ho…

Některé kempy na jižní Moravě přišly kvůli počasí až o polovinu zákazníků, u jiných se bouřky a deště v předchozích dnech na návštěvnosti neprojevily. Agentuře Mediafax to řekli zástupci pěti oslovených ubytovacích zařízení.

Zřejmě nejhorší situaci zažívají provozovatelé v kempu v Jedovnicích na Blanensku. „Zaznamenali jsme značný pokles lidí. V chatách se je to o 30 procent, u stanů a karavanů až 50 procent“ uvedla v pondělí pro agenturu Mediafax Marie Dietlová z ATC Olšovec. Podle ní ho nejvíce ovlivňuje právě počasí. Dalším důvodem může být i nejhorší kvalita vody v regionu v blízkém rybníku, kterou jihomoravští hygienici pravidelně označují jako nevhodnou ke koupání. „To je nesmysl. Průhlednost je v Olšovci nižší, ale koupat se v něm normálně dá,“ oponuje Dietlová.

O poznání lépe jsou na tom v okolí nádrží Nové Mlýny na Břeclavsku. V ATC Merkur u Pasohlávek, největším kempu na oblasti Pálavy, evidují pokles hlavně u zahraničních návštěvníků.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).