Názory k článku
Naučit děti kašlat do dlaně je velká chyba

helenio aura:10

paní doktorka

Paní doktorka zřejmě zapomíná,že po kašlání do dlaně lze jít si umýt rice za doprovodu matky,která otevře případné dveře ! ! ! st.

WIFT ​​​​​​​​​​ aura:10
6. 10. 2017 23:10 Nový

Větší/menší zlo

Tak jo, zásadní otázka: co je horší: kašlat do dlaně, nebo kašlat jen tak a nedat si před rypák nic? Jako fakt každej s sebou nenosí trvale sadu jednorázových papírových kapesníků.
Kolikrát mám dojem, že se to s tou hygienou přehání. Všechno musí bejt prakticky sterilní, jakejkoliv dotyk je a priori špatně … a pak člověk onemocní už jen z pohledu na nápis „chřipka“.

GaiaLenka aura:10

Přehnaná higiena

celé vlákno

Tak nevím, když jsem byla malá a něco jsem vzala do ruky a pak si něco dala do pusy, nikdo to moc neřešil se slovy "nikdy nevíš, po čem ta holka přibere" a je to pravda i v tom, že jsem si dokázala vytvořit silný imunitní systém.. Nebývám nemocná, letos mě angína skolila na jeden den a druhý jsem už zase fungovala a třetí den jsem měla už jen rýmu a to proto, že nechodím k lékařům, ale léčím se sama.. O to víc mě udivuje, tak přehnaná snaha o naprostou čistotu všeho.. Už je prokázáno, že silný organismus ani bacil neohrozí.. Tak proč neposilovat tělo, místo desinfekce a oslabování přílišnou higienou??? Sem nějak nevěděla že před tisíci lety byly jednorázové kapesníky a na každým rohu umyvadlo nejlépe s desinfekcí a že všichni naši předci byly očkovaní proti chřipce ( očkovat bych se rozhodně nedala, je to jen další oslabování těla ), samozřejmě jak jinak, že? Jinak bychom přeci vymřeli již dávno... Lidi, vzpamatujte se a začněte přemýšlet a nebuďte hloupé ovce...

tsd aura:10

Re: Přehnaná higiena

celé vlákno

Jediné s čím se dá souhlasit, že přemíra hygieny škodí. To ostatní jsou nesmysly. Můžete nám prozradit, jak si diagnostikujete angínu? Uděláte si vyter a pošlete do laboratoře? Vždyť k lékaři nechodíte.
Tsd

sarlot.ka aura:10

Rozpor

celé vlákno

Tak na jedné straně lékaři tvrdí, jak viry pořád mutují, na druhé straně doporučuj každoroční očkování, protože se viry mění. Zajímalo by mě, kde nabyli tu jistotu, že viry roznášející v reálu chřipku se mění jednou za rok a právě do podoby, kterou se očkuje.

tsd aura:10

Re: Rozpor

celé vlákno

Žádný rozpor v tom není, to jen vy máte rozporuplné představy.
Viry samozřejmě mohou mutovat, ale to není ten zásadní problém. Z těch několika typů chřipkových virů, které masivně kolují, se vybírají ty typy o kterých se předpokládá, že budou nejvíce zastoupeny v příští chřipkové sezóně. Nyní např. je k dispozici vakcína tetravalentní, která je účinná proti čtyřem typům, vyskytujícím se v drtivé převaze na severní polokouli.
Na jihu si počkají na chřipkové epidemie asi půl roku a během té doby se bude připravovat vakcína, podle statistických zjištění výskytu toho kterého druhu viru.
Takže doktoři sice nemají a ani nemohou mít jistotu, ale mají celkem přesné odhady vycházející z empiriských zjištění a ne z filozofických úvah.
tsd