Hlavní navigace

Naděje pro léčbu alergie na buráky

24. 2. 2009

Sdílet

Tým britských vědců z Addenbrookovy nemocnice v Cambridgi vystavil skupinu děti s potravinou alergií na burské oříšky šestiměsíčnímu testu, během kterého postupně zvyšovali jejich toleranci. Na konci testu děti byly schopné sníst ekvivalent pěti oříškům na den. Informoval o tom zpravodajský portál televize BBC.

Tým britských vědců z Addenbrookovy nemocnice v Cambridgi vystavil skupinu děti s potravinou alergií na burské oříšky šestiměsíčnímu testu, během kterého postupně zvyšovali jejich toleranci. Na konci testu děti byly schopné sníst ekvivalent pěti oříškům na den. Informoval o tom zpravodajský portál televize BBC.

Alergie na burské oříšky je přitom velmi častá, jen ve Velké Británii se týká každého padesátého mladého člověka. Nejčastěji způsobuje dýchací problémy, ale v nejvážnějších případech může vést až k životu nebezpečnému anafylaktickému šoku.

Lékaři začali podávat dětem každý den 5mg výtažku z burských oříšků a postupně jejich organismus zvykali na vyšší dávky. Nakonec děti každý den dostávali 800mg látky, což odpovídá pěti celým oříškům. Kate Frost, matka devítiletého účastníku testu, řekla: „Je to velmi těžké popsat, jak velký rozdíl to pro nás je. Alergie na burské oříšky zasáhla celou naši rodinu. Nesmíte jít do restaurace. Když vaše dítě jde na narozeninovou oslavu, musí si nést vlastní jídlo.“

Doktor Andy Clark, vedoucí výzkumného týmu, který publikoval výsledky své práce v žurnálu Alergie, uvedl: „Pacienti s potravinovou alergií na burské oříšky neustále musí myslet na to, že je alergie může zabít. Naší motivací bylo najít léčbu, která by jim pomohla a oni by beze strachu mohli jíst, co chtějí. Je to o kvalitě života.“


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).