Hlavní navigace

Na sjezdovce za trapáka

20. 1. 2011

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Chystáte se na lyže? A hodláte sáhnout do skříně pro staré oblečení? Jestli chcete být in, zapomeňte na to. Letos jsou totiž na horách moderní barvy jak od kuka vozu.

Módní trendy jsou neúprosné. Letos například diktují lyžařům zářivě oranžovou. Přesně ten odstín, který nosí zaměstnanci technických služeb, co se vozí na kuka vozu. Nebo ten, co na sebe natáhnete spolu s reflexní vestičkou na dálnici, když se vám porouchá auto.


Autor: Isifa.cz

Což o to – výhoda je zřejmá. Na dálnici i na sjezdovce jste dobře viditelní. Potíž je v tom, že barva svítivého pomeranče sluší málokomu. Nejlépe do sněda opáleným brunetkám, a přiznejme si, že těch po Česku touto roční dobou moc nechodí.

Plužíme ve fialové

Pak tedy zbývá letošní hit: fialová. Ovšem pozor. Bundičku v letos nejmódnější barvě, které se nelze vyhnout snad už ani na toaletních papírech, je nutné doplnit bílými lyžařskými kalhotami. To aby fialová dobře vynikla. S černými nebo šedivými odstíny totiž neladí.

Celé to má jeden háček: chcete-li být takto barevně in, musíte umět dobře lyžovat. Není nic trapnějšího, než dáma ve správném odstínu fialové a zářivě bílých kalhotách, s elegantně sladěnými bílými lyžemi posetými taky moderními šedivými či černými stonky květin, která si to šine s široce roztaženýma nohama po modré dolů… (Javor, Šumava, sobota 15. ledna, cca 13 hodin, rodinná magistrála. Fuj!)

Ani se neptejte, kolik to stojí

Coby muži jste ve výhodě. Těch se módní trendy v oblečení tolik nedotýkají. Horší je, že u mužů o to víc záleží na tom, na jakých lyžích jezdí. A to je dražší legrace než nová bundička. Takže kdo chce být momentálně in a pravda, je tak trochu snob, ten se letos prostě musí vrátit ke klasice: dřevěným lyžím.


Autor: www.epicski.com

Celodřevěné carvingy, které vypadají jako tmavě naleštěné parkety v obýváku, jsou prostě letos hitem. Pravda, přijdou bratru na padesát tisíc, ale za tu frajeřinu ve frontě na vlek to fakt stojí.

A pokud je vám dvanáct až šestnáct a chcete se držet trendů, pak nemáte jinou možnost, než se pokusit sehnat si lyžařské kalhoty, co se tváří jako džíny. Poznámka pro rodiče: ani se neptejte, kolik taková imitace stojí…

Sehnala jsem je v Německu, u nás jsem na ně nenarazila, a dala jsem za ně v přepočtu osm a půl tisíce, ale za tu srandu mi to stojí, tady je zatím skoro nikdo nemá,“ popsala Leona Peterková na Špičáku v Železné Rudě.

Brázdit svahy v džínách, co teprve na bližší pohmat prozradí, že si na džíny jen hrají, začíná být novým hitem, který propukne naplno teprve v příští sezoně. Čili tato investice se letos ještě vyplatí, na rozdíl od fialové. Ta už bude v příští sezóně trochu pasé a vy budete v očích znalců za trapáka.

Vyrazíte-li na hory přece jen v několik let starých kalhotách a bundě, jste sice módně beznadějně out, ale mám pro to pochopení: taky si jezdím na hory jen docela normálně zalyžovat a ne větrat šatník a peněženku.

Autor článku

Autorka je redaktorkou MF DNES.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).