Názory k článku
Na dítě plešaté po rakovině koukali sousedi dalekohledem

Jiří Macek aura:10
17. 2. 2017 11:55 Nový

Exoti jsou ti, co nemocného nepřijmou.

celé vlákno

Bohužel, během 40 let socializmu bylo do lidí vtloukáno, že kdo se čímkoliv liší od stáda, je podezřelý. Náprava bude trvat ještě několik generací.

Daneba
Daneba (neregistrovaný) ---.spacecom.cz
18. 2. 2017 12:38 Nový

Re: Exoti jsou ti, co nemocného nepřijmou.

celé vlákno

Tedy, drahý Jiří, tohle je pěkná blbost! V přírodě je známo hodně případů, kdy smečka mezi sebou zvíře slabší, nemocné, jiné - např albína, prostě nesnese a zlikviduje ho, protože pro ně určitým způsobem zvyšuje nebezpečí napadení jiným druhem. Máme to v sobě. Někdo míň, někdo víc. Jako "člověk moudrý" bychom s tím každý sám za sebe měli umět pracovat. Měli bychom to umět! A měli bychom chtít s tím pracovat!
Ale každý jsme jiný! Socializmus je pro dost lidí zaklínadlo! Ale lidské vlastnosti nemají s režimem co dělat. Jen se v něm jasněji projeví. V každém! Kdo je svině v jednom režimu, težko bude bílá holubice v jimém!

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
22. 2. 2017 11:28 Nový

Re: Exoti jsou ti, co nemocného nepřijmou.

celé vlákno

Pohádku o ošklivém káčátku nenapsal Julius Fučík, ale Andersen, v době, kdy o socialismu nebylo potuchy.(1843). Takže lidé nebyli zničení systémem, ale je to jejich (ne zrovna pěkná) přirozenost.
Takže Jiříku, určitě se mýlíš.
tsd
P.S. vyhovuje to takto, nebo se to taky musí smazat???

Jeny
Jeny (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz
21. 2. 2017 9:18 Nový

co dodat

celé vlákno

Lidé by měli mít respekt k nemocným lidem...Nikdo si vlastně neuvědomuje jak tyto děti jsou silné! Myslela jsem, že díky různým sbírkám už společnost bere přirozeně nemocné, postižené... Článek mě trochu zlomil!!!!!!! A opět dokazuje jak jsou Češi studený národ :(

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
21. 2. 2017 10:29 Nový

Re: co dodat

celé vlákno

Inu, mě se zase obrací žaludek z tvého příspěvku. Kde se ta nenávist, slepá nenávist, paušalizování, nepřemýšlení, kde se to v tobě bere?

Co píší v článku?
"„Byla jsem s dcerkou na hřišti, měla roušku, a jiná maminka od ní odtáhla své dítě se slovy: Fuj! Pojď pryč, ať něco nechytíš!“ „Syn nemá skoro žádné vlásky. Ve škole mu po deseti dnech strkaly děti hlavu do záchodu.“ „Koukají na nás jako na exoty.“

To je snadno vysvětlitelné. Pokud má oholenou hlavu, paní si asi pomyslela: vši. A vši jsou mezi dětmi lehce přenosné. "Ať něco nechytíš", na rozdíl od rakoviny (ačkoli už několik let probíhá mediální kampaň, že i rakovina je nakažlivá - viz. očkování proti rakovině děložního čípku.

A to, že děti dokáží být velmi kruté, to je známo dávno a velmi dobře. Mnohem více, nežli dospělí. Proto toho využívají například v Africe, kde mají tzv. "dětské vojáky". Ti nemají zábrany, jako dospělí, udělají i věci, co by dospělí nikdy neudělal.

Tak to je, ale jen duševní mrzák v tom může vidět něco jiného, a dokonce to připisovat jednomu národu. Fuj.

Lenka Krbcova aura:96
21. 2. 2017 10:40 Nový

Re: co dodat

celé vlákno

Jen věcné poznámky: Holčička měla roušku přes ústa, takže to těžko dávat do spojitosti s výskytem vší. K nakažlivosti rakoviny - rakovina děložního čípku, resp. viry HPV, které ji způsobují, jsou přenosné - ovšem pohlavní aktivitou. LK, Vitalia.cz

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
21. 2. 2017 10:56 Nový

Re: co dodat

celé vlákno

Věcná poznámka: o roušce se mluví v jiné souvislosti.

A co se týče roušky, ani v té jiné souvislosti nemohu souhlasit o civění a podobném. Zrovna minulý týden jsem ve městě jednu slečnu s rouškou, v té "zdravotní" zelenomodré barvě, potkal.
Nejprve jsem se podíval, tohle je u nás nezvyk, podívání je naprosto přirozená reakce. I hned jsem si vzpoměl na podbné flagelatské články a příspěvky, jako jsouu tyto. A začaL jsem.... pozorovat její okolí. Nic takového, jako se tvrdí zde a v článku, jsem neviděl. A že jsem to hledal! Krátké pohledy, to ano, ale to bylo vše.

A jestli si tohle děti prohlížejí více, inu to je přirozené, podivné by bylo cokoli jiného.

Takže problém je zcela jistě v jiné osobě, nežli v té v okolí.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
21. 2. 2017 11:14 Nový

Re: co dodat

celé vlákno

Takže holčička měla roušku, aby pohlavně nenakazila někoho HPV?
Nebo do jaké souvislosti to dáváte, když vši se nehodí k oholené hlavě?To jako opravdu myslíte vážně?
tsd

Tsd
Tsd (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
22. 2. 2017 21:37 Nový

Re: co dodat

celé vlákno

Omyl paní Krbcova , byl prokázán přenos hpv i jiným než pohlavím stykem a praktikami.
Ale máte pravdu, že kapenkovou cestou to nebylo.
tsd