Hlavní navigace

Muži se zamilují za 8,2 vteřiny, tvrdí vědci

26. 3. 2009

Sdílet

Podle vědců stačí mužům jen 8,2 vteřiny k tomu, aby se zamilovali do ženy na první pohled. V tomuto závěru došli vědci v odborném časopise Archives of Sexual Behavior. Informovala o tom agentura ČTK. Čím déle se prý muž dívá na ženu, když se poprvé setkají, tím větší o ni má zájem. Pokud je jeho pohled kratší než čtyři vteřiny, je možné, že ho žena vůbec nezaujala. Když však překoná hranici 8,2 vteřiny, už se možná zamiloval. To samé ale neplatí pro ženy. Jejich oči na mužích spočinou stejně…

Podle vědců stačí mužům jen 8,2 vteřiny k tomu, aby se zamilovali do ženy na první pohled. V tomuto závěru došli vědci v odborném časopise Archives of Sexual Behavior. Informovala o tom agentura ČTK.

Čím déle se prý muž dívá na ženu, když se poprvé setkají, tím větší o ni má zájem. Pokud je jeho pohled kratší než čtyři vteřiny, je možné, že ho žena vůbec nezaujala. Když však překoná hranici 8,2 vteřiny, už se možná zamiloval. To samé ale neplatí pro ženy. Jejich oči na mužích spočinou stejně dlouho, ať jsou pro ně přitažliví, nebo ne, uvádí se ve studii.

Při výzkumu byly využity skryté kamery, které tajně snímaly pohyb očí 115 studentů, když hovořili s herci a herečkami. Studenti pak museli hodnotit přitažlivost protějšku, se kterým konverzovali.

Herečkám, které považovali za krásné, se muži dívali do očí v průměru 8,2 vteřiny. Těm, které hodnotili jako méně přitažlivé, však pouze 4,5 sekundy. Ženy ale na všechny herce hleděly stejně dlouho.

Vědci jsou přesvědčeni, že muži pomocí očního kontaktu vyhledávají zdravé a plodné partnerky. Ženy se prý naopak bojí, aby nepřitáhly nechtěnou pozornost kvůli nebezpeční nechtěného otěhotnění.


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).