Hlavní navigace

Názor k článku Mladistvých s nemocnou psychikou přibývá od thr - Máte sice pravdu, ale jen částečně. Samozřejmě se...

 • 10. 10. 2014 11:38

  thr

  Máte sice pravdu, ale jen částečně. Samozřejmě se najdou "módní diagnózy", které slouží spíše psychiatrům/psycho­logům (nebo třeba právníkům kvůli odškodněním) než pacientům. Například jsem přesvědčen, že se hodně nadsazují právě různé syndromy ADHD, které se hodí nejen lékařům, ale naučili se je využívat i rodiče při jakémkoli problému ve škole.

  Ale některé poruchy skutečně relativně nové jsou anebo jejich počet roste. Například případy anorexie a dalších poruch příjmu potravy žádná legrace vymyšlená lékaři nejsou, měl jsem možnost vidět v realtivně blízkém okolí a to vás pak legrace pustí velmi rychle :-(
  Zrovna tak nelze podceňovat některé problémy komunikace související se závislostí na internetu a počítačích obecně - tohle jsme také v době mého dětství neznali doopravdy a ne proto, že by o tom nemluvili lékaři.
  Ani různé symptomy ze zahlcení informacemi nejsou výmyslem, tohle postupně přibývá se sílícím vlivem médií od druhé poloviny 20tého století (internet to jen dovršil), před WWII tohle existovalo minimálně.

  Celkově vzato je na místě podobné články posuzovat s rezervou, ale s tím smíchem bych byl opatrný...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).