Hlavní navigace

Názory k článku Lidé vůbec nechápou, jak si mohou doplňky stravy ublížit

 • 19. 6. 2019 12:04

  mamčaRBK

  Dobrý den. Užívám pravidelně léky a také si kupuji doplňky stravy. Ale ještě NIKDY se mi nestalo, že by se mě někdo v lékárně zeptal, co užívám, nebo mi sdělil, že například není vždy vhodné pít brusinkový čaj apod.
  Kupodivu ani moje odborná lékařka nechce vědět, jaké další léky nebo doplňky stravy užívám, popřípadě jaké bych si kupovat neměla. Myslím si, že to by už na lékaře i lékárniky bylo moc. Asi by se to mělo řešit informacemi na obale, nebo v příbalovém letáku. Nebo někde poskytnout ucelenější informace, třebas na letácích v lékárně i u lékařů.

 • 19. 6. 2019 15:47

  Strnad

  Taky je velice zajímavé, když si ty příbalové letáky čtete (a třeba i trochu chemii a biochemii rozumíte) a lékaře, nebo lékárníka se při koupi (předpisu) nového přípravku zeptáte, jestli "se to nemůže prát" a on vám odpoví, že ty nesmysly nemáte číst..... (vlastní zkušenost). A výrobci si to evidentně myslí taky, protože, když si to nestáhnete v nějakém inteligentním formátu z internetu na sklo, tak se to bez lupy prostě číst nedá :-) :-) :-)

 • 19. 6. 2019 17:56

  bez přezdívky

  To je o konkrétním lékaři a lékárníkovi.

  Z mých lékařů se neptá pouze zubař. Praktická, psychiatr, neurolog i urolog se mě vždy ptali.
  Co se lékáren týká, tak se ptají v nemocnici u Svaté Anny, v lékárně naproti Hlavnímu nádraží a v lékárně na Kobližné. Kde se neptají je lékárna v budově Alberta na Vídeňské, ve Vaňkovce a v druhé z lékáren na Kobližné. Ale ono je to možná i tam o tom, na koho narazíte.

  Takže to jde. A je dobře, že se ptají. Už jsme několikrát narazili na to, že se ten lék nesměl užívat. No a nejméně jednou se to neověřilo a manželka začala krvácet masivně z nosu a nešlo to zastavit snad půl hodiny. Důvod? Antibiotika narušovala srážlivost krve a sprej do nosu zvyšoval riziko krvácení z nosu. Dost nevhodná kombinace, muselo se vysadit oboje. Proto když se mě rovnou sami nezeptají, tak se ptám já. Zopakovat si to už nechci.

  Příbalový leták to nevyřeší, protože díky současné legislativě je tam toho moc. Polovině těch věcí člověk beztak nerozumí: "jste přecitlivělý/a­lergický na nimesulid", "užíváte salicytáty, metotrexát, cyklosporin, kortikosteroidy nebo antihypertensiva", "užíváte selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu". Obzvláště to poslední zabralo dost času i lékárnici, protože z hlavy nevěděla, zda některé z léků co užívám na úzkosti, do toho seznamu nepatří. Nepatří. Tohle je vážně lepší přenechat lékárníkům a lékařům.

 • 22. 6. 2019 15:56

  bez přezdívky

  Nechápem prečo útočíte tak veľmi na vitamíny, z čoho pramení život a zdravie a vôbec neútočíte na tie jedy, ktoré nám predpisujú lekári a ktoré skutočne nám škodia, nie že môžu škodiť, ale nás aj zabíjajú! V európskej únii dokázateľne ročne zomiera minimálne 197 tisíc ľudí od liekov. Toto je údaj, ktorý priznala lekárska spoločnosť, to znamená, že skutočné údaje sú ešte vyššie. Na Slovensko z toho počtu teda pripadá denne minimálne 5 - 10 ľudí, ktorých zabíjajú lekármi predpísané a podľa odporúčania používané lieky. To je väčší počet, ako počet ľudí, ktorí zahynú následkom dopravných nehôd a leteckých katastrof dokopy.

  Začnite už prosím Vás konečne informovať ľudí pravdivo a nestrašte nás bájkami a klamstvami. Píšte už konečne o tom, že ľudia, ktorí užívajú nadmerné dávky vitamínov, sú zdravší, ako tí, ktorí to nerobia. Lebo pravda je taká!

 • 22. 6. 2019 17:18

  Lenka Krbcova

  Dobrý den, článek nemá za cíl "útočit na vitamíny" a další doplňky stravy jako takové, nic takového v textu nestojí, upozorňuje na rizika spojená s jejich nesprávným užíváním. Podobně upozorňujeme na podobná rizika léčiv, jejich vzájemné kombinace apod. LK, Vitalia.cz

 • 28. 6. 2019 18:25

  bez přezdívky

  Pravda je taká, že lieky môžu veľmi pomôcť, ale aj veľmi uškodiť. Rôzni vyznávači alternatívy, ale hlavne predajcovia zázračných potravinových doplnkov ale radi strašia len negatívnou stránkou liekov. Trik je v tom, že ich produkty pramálo pomôžu, ale ani neuškodia a placebo je silné...

 • 29. 6. 2019 0:34

  bez přezdívky

  Zdravím,

  docela mne pobavilo vážné mentorování členů těch, jež by chtěli udržovat člověka při životě. jak píše v základní myšlence (Mudr) Jan Hnízdil, je tzv Léčení - postupně člověk skončí, protože oni se učí jen o důsledcích ne o příčinách psychosomatika to rozhodně není :-). je to plácání důsledků.
  potom Je Uzdravování a uzdravení, to se člověk dostane do stavu kdy opravdu chemická továrna v těle obnoví tu funkci co měla, to znamená homo sapiens urbanicus se uzdraví.

  Bylo by to na cca 10 hodin, takže jen nějaké úryvky. Příbalovým letákem se zašťiťují mylan a teva ) generičtí giganti co se chtěli za bilion dolarů navzájem koupit, (protože zdraví je především byznis) a tento leták se jistí před všemi možnými i nemožnými následky, aby právnici dokázali pokrýt veškeré důsledky užití. A zase jde až na prvním místě o prachy.

  Existují monoatomické zlato a 4 další kovy, koloidní zlato i stříbro a další produkty, ale také na klouby tedy Osteoartróza WHO III stupeň, kdy nemáte pravdu, dá se použít geladrink Fast a Forte. Samozřejmě zde nedojde v uzdravení ,ale celkově to pomůůže. Asi několik ortopedů jsem to musel "naučit" že nšco takového existuje, protože každý nabízí spoustu dalších neúčiných preparátů na tahání peněz. Fast obsahuje 900 mg Kadidlovníku pilovitého,, což je jediné přírodní antiflogistikum, podotýkám účinné a přitom bez vedlejších znaků. Říkali mi někteří ,díky Ivane, že jsi mi rozšířil obzor. Nebo zkoušel jsem je kyselina ascorbová je tzv. neúplný vitamín C a ptal se jich , který je tedy úplný. Neznali.
  A to nemluvím o HRT, Daršanu, a 15ti složkové Ayhuasce a dalších věcech. A co je důležité biologická účinost preparátu, u toho vašeho obyčejného neúplného céčka je 20%, to znamená koupíte 1gram a dostane 200 mg, ale tak to je i s omegou 3, Koenzymem Q10 a dalšími, které musí být podány většinou ve fofolipidech, aby stupeň účinosti byl jakýs, takýs.
  Pránická strava a spousta dalších věci, které zde nelze obsáhnout.

  Hezký den Ivan

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).