Hlavní navigace

Liberec hostí MS v klasickém lyžování

19. 2. 2009

Sdílet

Česká republika se 18. února stala hostitelskou zemí Mistrovství světa v klasickém lyžování. Místem dějiště 47. FIS Mistrovství světa se stal Liberec, hostící nejen lyžařskou elitu a politiky, ale také na 200 tisíc fanoušků. O zahajovací ceremoniál ve stylu olympijských her se postarala prezidentka Organizačního výboru Kateřina Neumannová. Uvítací program byl doprovázen obrazovými a zvukovými efekty symbolizující právě klasické lyžováni. Mezi přítomnými byl například předseda Poslanecké němovny…

Česká republika se 18. února stala hostitelskou zemí Mistrovství světa v klasickém lyžování. Místem dějiště 47. FIS Mistrovství světa se stal Liberec, hostící nejen lyžařskou elitu a politiky, ale také na 200 tisíc fanoušků.

O zahajovací ceremoniál ve stylu olympijských her se postarala prezidentka Organizačního výboru Kateřina Neumannová. Uvítací program byl doprovázen obrazovými a zvukovými efekty symbolizující právě klasické lyžováni. Mezi přítomnými byl například předseda Poslanecké němovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček, předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a prezident Mezinárodní lyžařské federace FIS Gian Franco Kasper. Na úvod zazněl uvítací proslov od primátora Liberce Jiřího Kittnera a prezidentky Organizačního výboru MS Kateřiny Neumannové, po kterém nemohla chybět ani řeč premiéra České republiky Mirka Topolánka.

Mistrovstvý světa potrvá až do 1. března. Do té doby se bude na 60 států ucházet o přední místa ve třech disciplínách: běhu na lyžích, severské kombinaci a skoku na lyžích. O bezpečnost sportovců a návštěvníků se stará na osm set policistů.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).