Názory k článku
Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 2:10 Nový

Uz zase ?

Tady zadne LEVNE potraviny nejsou ? Ty odpadky o kterych se pise jsou stale DRAZSI nez kvalitnejsi potraviny v Nemecku nebo Rakousku. A to pouhym prepoctem ceny z CZK na EUR. Porovnanim kupni sily vychazeji jeste vice drazsi.

Jsou to tedy PREDRAZENE ODPADKY, zadne levne potraviny. Levna (mene kvalitni) potravina by byla za tretinove ceny zdejsich odpadku. Ovsem nic takoveho nikdo nekupuje, protoze nic takoveho se tu ani neprodava. Uz s tom propagandou prestante, je to porad dokola.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 2:26 Nový

Kdo neveri

celé vlákno

Prispevek z jine diskuse
http://byznys.lidovky.cz/zdrazovani-kvuli-zvyseni-dph-nema-konce-ceny-porad-rostou-pny-/diskuse.asp?iddiskuse=A120311_161113_moje-penize_sk

Cituji (Re: Lidi kdo bydlíte u hranic 12.03.2012 14:16)
"Znám lidi, kteří uděkali buňky po pěti rodinách a jezdí nakupovat z Prahy do Drážďan i dále na střídačku a pro všechny. Vypaltí se to. Jiná reálná možnost stejně není."

Takze si prosim odpustte ty "levne" potraviny. Zadne takove zde nejsou. Jsou zde pouze predrazene nekvalitni potraviny a neni zadny duvod, proc si jeste vice "priplacet" za normalni produkt, kdyz se jiz ted vyplati kupovat v zemi, kde jsou vyssi naklady na jejich vyrobu a prodej.

Zkuste napsat clanek, v kolika zemich EU nemaji jediny velky retezec v domacim vlastnictvi. Mozna vas pritom neco napadne, teda pokud to smite vubec napsat.

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.55.broadband14.iol.cz
13. 3. 2012 16:35 Nový

Re: Kdo neveri

celé vlákno

A co z toho? Tak je v EU levnejsi a kvalitenejsi jidlo, stejne jako elektronika, auta atd. To uz snad vi kazdy, ale ne kazdy si muze dovolit jezdit za hranice nakupovat kazdy tyden, takze co potrebujeme, je navod na to, jak zmenit stav v CR (pripadne jak zde prezit bez ujmy na zdravi).

nax
nax (neregistrovaný) 62.209.192.---
14. 3. 2012 14:02 Nový

Re: Kdo neveri

celé vlákno

Bunka tri rodin, vzdalenost 250km a vyplati se to bohate. Jen praci prasky zaplati benzin. Nemluve o zbytku. Nemluve o kvalite.

pavel
pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
13. 3. 2012 7:22 Nový

Delvita?

celé vlákno

Kde se bere pořád ta pověra, že v Delvitě byly kvalitní potraviny? Jednu jsem měl u baráku, v druhé jsem si kupoval svačiny v práci, a co vím, tak byla jedině dražší, jinak byl sortiment stejný jako všude jinde. Delvita zkrachovala, protože prodávala totéž co jiní za vyšší ceny, a její lživé reklamní vymývání mozků, že to je vyšší cena za kvalitu, bylo málo účinné (ale jak se zdá, u někoho přece jen úspěch mělo).

Z
Z (neregistrovaný) ---.upce.cz
13. 3. 2012 10:35 Nový

Re: Delvita?

celé vlákno

například uzeniny z Delvity se už tenkrát nedaly vůbec žrát!!! Bodejť by nezkrachovali, když už tenkrát prodávali odpadky tak okatě, že je lidi přestali kupovat!

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.55.broadband14.iol.cz
13. 3. 2012 16:37 Nový

Re: Delvita?

celé vlákno

Moc toho nebylo, ale par kusu spis nadstandardniho typu potravin ano - kupoval jsem si tam treba belgicke pralinky. Ovsem treba pecivo bylo stejne kvality jako vsude jinde.

lsd
lsd (neregistrovaný) ---.img.cas.cz
14. 3. 2012 13:25 Nový

Re: Delvita?

celé vlákno

Možná si pán spletl Delvitu s Carefourem.

Jiří
Jiří (neregistrovaný) ---.krasl.com
13. 3. 2012 8:11 Nový

České výrobky k smíchu?

celé vlákno

Kupuji české výrobky už proto, že nechci na silnicích tolik kamionů. Chci, aby v naší krajině byla pole jako dřív a pásly se v ní krávy - ne aby byly všude fotovoltaické panely a za elektřinu jsme kupovali potraviny odjinud. Chci, aby se jablka nesklízena nezralá, aby vydržela cestu přes půl světa. Pokud to vše je tomu pánovi k smíchu, asi má klapky na očích. Pochopitelně, ne všechny české výrobky jsou dobré. Například, když chci dobrý džem, musím koupit zahraniční, protože ty šizené šmejdy od Hamé opravdu nejsou dobré. Rovněž sýry prostě Francouzi umějí lépe.

oh
oh (neregistrovaný) ---.173.broadband5.iol.cz
13. 3. 2012 11:15 Nový

Re: České výrobky k smíchu?

celé vlákno

Džem od Hamé taky nemá nic společného s ovocem, chutná jako obarvená přeslazená želatina a přesně tak i voní. Prakticky všechno, kde Hamé měla možnost vrtat do starých receptur, nestojí ani za odvoz na skládku.
Pan Ing.Csc by měl zvednout zadek ze židle, vylézt ze svého výzkumáku a taky se trochu porozhlédnout v realitě. Šílený vědátor si možná může nechat na hodnocení kvality dovézt rohlíky z celé republiky a pak si zvolit ten nejlepší a chrlit pak přemoudřelé hlášky o tom, jak rozhoduje zákazník. Jenže většina lidí musí někde pracovat a nemůže obětovat zbytek dne na to, aby objížděla desítky různých obchodů na štvanici za kvalitními potravinami. Takže prostě nakoupí cestou domů. Bez ohledu na kvalitu...

acjuta
acjuta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 11:39 Nový

Re: České výrobky k smíchu?

celé vlákno

Presne. Kdyz nakoupim od mistniho vyrobce, poznam ho a v pripade dobreho pomeru kvalita/cena doporucim dalsim. On zase nakoupi ode mne a vytvarime tak sit sousedskych vztahu, ktera tu byla pred nastupem prumyslove velkovyroby a opet se vrati, az zkolabuje umely financni system stojici na chamtivosti a nicim nekryte mene.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 12:26 Nový

Re: České výrobky k smíchu?

celé vlákno

Daji se najit i dobre ceske syry, napriklad z Krasolesi. V zahranicnim hypermarketu vystavenem na ceskem uzemi je ale nekoupite.

Mimochodem, dle soucasnych norem je "ceskym vyrobkem" i Coca-Cola :-)
http://ekonomika.idnes.cz/coca-cola-je-podle-norem-typickym-ceskym-vyrobkem-f7b-/ekonomika.aspx?c=A120309_123857_ekonomika_spi

Ivo
Ivo (neregistrovaný) ---.ra.rockwell.com
14. 3. 2012 10:47 Nový

Re: České výrobky k smíchu?

celé vlákno

Ona je otázka, nakolik jsou např. jahody dovezené z Číny a u nás zavařené (Hamé) českým výrobkem.

nax
nax (neregistrovaný) 62.209.192.---
14. 3. 2012 14:05 Nový

Re: České výrobky k smíchu?

celé vlákno

CR je tranzitni zeme. Objem prevazenych potravin je sice na jednu stranu desivy, ale celkove doprave moc neulevi. Pak k smichu neni, spis ma nadhled. Nemusite s nim ve vsem souhlasit, on jen vyjadruje svuj nazor ziskany po xx letech v oboru.
V dnesnim globalizovanem svete je to vazne k smichu. Priklad: Ceske pivo - z africkeho chmele. Tak se kamionu nezbavime :)

mayca
mayca (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 13:03 Nový

margarín

celé vlákno

Tak konečně to někdo oficiálně řekl. Že margaríny vymysleli za války jako NÁHRAŽKU, protože byl nedostatek másla. Ale dnes, kdy se údajně máme líp než v minulosti, tuhle náhražku lidi normálně jedí...

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
13. 3. 2012 15:06 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Navíc není margarín jako margarín - neházel bych na jednu hromady tyhlety Flory, Perly, apod. s tímto:

http://www.slunecnice-cb.cz/slunecnice-cb/eshop/1-1-ZDRAVE-POTRAVINY/14-2-OLEJE-A-TUKY/5/1823-Bio-PRIMA-OLIVE-rostlinny-margarin-250-g

http://www.vitaquell.de/produkte/pflanzenmargarinen/omega-3-pflanzen-margarine/

Když jsem ještě margaríny jedl, kupoval jsem si ve zdravé výživě obohacený s 100% obsahem omega3 - bohužel ho na internetu nikde nevidím. To je právě úplně jiná liga než běžně kupované margaríny, kterými bych si nenamazal ani řetěz u kola.

brozkeff
brozkeff (neregistrovaný) ---.student.ulg.ac.be
23. 3. 2012 1:52 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Neplatí, že margarín ve zdravé výživě je lepší než margarín od Unileveru. A už vůbec ne, že český margarín je v něčem lepší. Vzhledem k inovaci technologií pro částečnou hydrogenaci a další zpracování tuků rozhoduje hodně to, na jak starých zařízeních se výrobky dělají. A tady vítězí ty největší potravinářské koncerny, v době jen pár let zpátky, kdy olomoucká Olma měla ve svých margarínech (zejm. Zlatá Haná) ještě hory transizomerů mastných kyselin, Unileverácké Ramy a spol. na tom byly s TMA prakticky na nule.
A co se týče poměru omega3-omega6, tak tady IMHO opět docela vítězí Rama. Tuky dominantně tvořené slunečnicovým olejem jsou tomu naopak na hony vzdálené, protože mají plno omega6. A zrovna čistě slunečnicové bio margaríny jsou ty, co ve zdravkách celkem často potkávám.

Ash
Ash (neregistrovaný) ---.200.broadband14.iol.cz
18. 3. 2012 23:32 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Automobil vymysleli jako NÁHRAŽKU koně, a dnes v nich lidi normálně jezdí. Strašný, chci zpět koně i s koblihama!

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
19. 3. 2012 7:29 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Automobil není náhražka koně, stejně jako třeba nová odrůda vína není náhražkou nějaké starší. Automobil vznikl jako nový dopravní prostředek bez ambicí cokoliv nahrazovat a že nakonec koně během pár desetiletí nahradil, aniž by to někdo prosazoval, je jen dokladem toho, že je prostě lepší. Na druhou stranu margarín za více než sto let nedokázal máslo vytlačit (a to dokonce přes mohutnou podporu státu i mnohých demagogů), což také vypovídá mnohé o jeho kvalitě.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
19. 3. 2012 11:43 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Tak tak, McDonald se taky za ta léta nepodařilo vytlačit, ba dokonce se rozrůstá. To musí vypovídat o jeho kvalitě.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
19. 3. 2012 15:12 Nový

Re: margarín

celé vlákno

To máte přehozené. McDonald stále ještě nevytlačil klasické restaurace (ta tu byly už před ním) - a to o něm opravdu něco vypovídá.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
19. 3. 2012 15:58 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Není to přehozené, ukazuji na tom, že podobné tvrzení jsou nesmyslná a záleží na úhlu pohledu. Krásně jste to předvedl pomocnou časovou berličkou: já si mohu vymyslet kupříkladu, že máslo při stejném objemu váží víc než margarín - a to o něm opravdu něco vypovídá! Nevypovídá, vypovídá to pouze o jeho váze. Stejně jako rozšíření fastfoodů (a můžete se na to dívat z libovolného konce, neboť jsou zcela zaměnitelné) nic neříká o jeho kvalitě.

Už?

kralovak
kralovak (neregistrovaný) ---.b-ras1.mgr.mullingar.eircom.net
23. 3. 2012 1:12 Nový

Re: margarín

celé vlákno

Margarin samozrejme JE nahrazka za maslo. Jako takovy byl vyroben a (dokonce i navzdory krutemu hladu neprils uspesne) prodavan. Jenze valka skoncila, potravin zacal byt dostatek a tudiz se na margarin kazdy, kdo ma pet pohromade, vykaslal (podobne to, mimochodem, bylo s nahrazkou kavy - cikorkou napr., jenze ta uz se vubec ve velkem neujala. Prece jen, na kavu si labuznik hned tak sahnout neda).
Ale to se nehodilo vyrobcum margarinu, ze ano. Tem mezitim rychle docvaklo, ze z bezcenneho prumysloveho odpadu a trochu chemie, lze vyrobit exkluzivni maslicko a vydelat obrovske penize. Ale co, kdyz to nikdo kupovat nechce, protoze proc by mel nahradit dobre, zdrave maslo takovym humusem? To se holt tem masam musi namasirovat do hlavy, ze maslo je straaaaaasne nezdrave. Neni tezke takove tvrzeni rozsirit a podporit duveryhodnymi studiemi, zaplatit lze vsechno, vsak ono se to vrati, az miliony hlupaku budou cele dekady pojidat ekvivalent vyjeteho motoroveho oleje s koktejlem chemikalii. Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Ve stejnem duchu se chytry vyrobce/potravinar chopil dalsich moznosti: umlatit pojidace cukru tvrzenim o jeho jedovatosti a superhvezdne vysokych kaloriich a nahradit jej sacharinem a pozdeji mnohem horsim a mnohem vydelecnejsim aspartamem a radou dalsich. Brany nekonecne vydelecnosti se otevrely s vyrobky typu "light" - nahrazenim drahych tuku, cukru a ostatnich surovin, levnymi substancemi, ba casto industrialnimi odpady typu agaru, gum, skrobu a gelatin. Dobrou chut.

Adam
Adam (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
13. 3. 2012 15:35 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

celé vlákno

Tak to bych tedy měl dotaz:

Kde koupím kvalitní potraviny, například zmíněny žitno-pšeničný chléb (čerství, ne balený trvanlivý). Protože, vše co prozatím vidim jsou jen obarvené pšeničné chleby a housky.

lojza
lojza (neregistrovaný) 81.90.252.---
15. 3. 2012 9:08 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

celé vlákno

ten si můžete upéct, stačí mouka, voda, sůl, kmín a obyčejná trouba. A doba kterou tomu musíte reálně věnovat (bez čekání než to nakyne, než se to upeče,..) je možná kratší než dojít do obchodu

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
14. 3. 2012 12:52 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

celé vlákno

Tak pan Perlín teda perlí. Možná má v něčem pravdu, vzhedem k tomu, že mám s potravinam poslední doby taky nějaké ty zkušenosti, tak si myslím, že trochu lže. Nebo možná je tak trochu prase, co všechno spase, ale to neznamená, že to musejí být i ostatní.

chudák autor
chudák autor (neregistrovaný) ---.spoje.net
15. 3. 2012 22:22 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

celé vlákno

Vážení čtenáří mého názoru na potraviny na českém trhu. Vyslovil jsem to, co je založeno na mých nejen odborných zkušenostech, ale i ověřené spotřebitelskou praxí. Nikdy jsem netvrdil, že mizerné výrobky na našem trhu nenajdete. Tvrdím ale, že se dají najít i výrobky kvalitní. Pokud chcete ušetřit za potraviny tím, že podniknete za nimi 25O km cestu, tak se zamyslete nad ekonomikou takového chování nebo nad spotřebovaným časem. Pokud mne osočujete že lžu, měli byste mi i prozradit v čem konkrétně; připouštím, že se mohu mýlit, ale zase, v čem? Trvám na tom, že o sortimentu rozhoduje spotřebitel. Pokud preferuje cenu, má ji mít. Pokud se týče poznámky o chlebech, tam preferuji žitnopšeničný a téměř vždy ho v malém množství na regálech najdu. Nevylučuji ani selhání jednotlivce v oblasti potravin. Tak a teď se zace můžete do mne pustit. Ctibor Perlín

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2012 22:46 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

celé vlákno

Spotrebitel sice preferuje cenu, ale to porad nevysvetluje, proc u nas platime za podradny sunt tolik, co na zapade za normalni jidlo. Nedelam sice vypravy za jidlem, ale parkrat do roka se na zapad dostanu a treba si vozim syry z cele evropy, ktere u nas stoji dvojnasobek! Ty premrstene ceny u nas se proste nedaji vysvetlit zadnym specifickym trhem, vetsi konkurenci, nebo podobnymi blaboly. Jdete se treba podivat do rakouskeho marketu, kolik tam date za plechovku plzenskeho piva - asi polovinu toho, co stoji u nas! Je jedno jestli nas oskubavaji vyrobci, prodejci, nebo zidozednari. Realita je ale takova, ze nas nekdo oskubava. Nebo si skutecne myslite, ze ti lide z pohranici jezdi nakupovat do okolnich statu protoze si neumi prepocitat koruny na eura a zapocitat benzin?

Kája
Kája (neregistrovaný) ---.eurosignal.cz
14. 3. 2012 14:40 Nový

Kdo může koupit mléko za 9,90,-- ???

celé vlákno

Kdo může koupit mléko za 9,90,-- , hlavně že je v letáku a v akci, ale pít se nedá, není to vlastně už ani moc mléko. To samé levná mouka v akci - to zrní bych chtěl vidět, jak někde leželo pár let o tom jak vypadalo ani nemluvím. To levné máslo taky nestojí za nic a zase spousta lidí jich má pár v košíku. A to se nebudu zmiňovat o různých levných džemech, salámech, jogurtech se želatinou, hrozných levných limonádách s aspartanem za cenu třetinovou než stojí minerální voda!!! Křehčeným kuřetem....
Ale pak si vedle v lékárně koupí vitamíny za spoustu peněz aby byli zdraví k tomu něco na zažívání...
Co kupovat rovnou kvalitnější zboží, jíst ho střídmě a neubude nás to stát víc a bude nám líp. Co třeba místo 200g dieťáku se separátem si dát 50g šunky od kosti?

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2012 0:41 Nový

Re: Kdo může koupit mléko za 9,90,-- ???

celé vlákno

Ano, co treba kupovat kvalitnejsi zbozi a jeste za nej platit mene nez za odpadky prodavane v CR misto potravin. Staci vylet do zahranici ...

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2012 1:54 Nový

Lzi o vejcich

celé vlákno

http://ekonomika.idnes.cz/cesi-poradaji-najezdy-na-levna-vejce-v-pohranici-obchody-omezuji-nakupy-1n3-/ekonomika.aspx?c=A120314_203951_ekonomika_brd

"Němci nejsou rozzlobení, že u nich nyní skupujeme vajíčka. Jen se diví, jak je možné, že je doma za normální ceny nemáme."

"A zemědělci, kteří klece zvětšovali, na vyšších cenách možná ani nevydělají, všechno spolknou řetězce"

Lzi retezcu - stale dokola. Podobne to bylo nedavno v poradu Mate slovo s pecivem. Vse predrazuji nejvice retezce, ne dodavatele. A muzeme si za to sami, kdyz nejsme schopni vlastnimi silami ani nekde postavit budovu a do ni navozit regaly. Na to zrejme treba nejake specialni zahranici know-how ...

kaja
kaja (neregistrovaný) ---.eurosignal.cz
15. 3. 2012 9:21 Nový

Re: Lzi o vejcich

celé vlákno

Ano pro vejce do ciziny. A nejen pro vejce. Tak za prvé, v Německu, Rakousku, Holandsku atd se už pár let klecové vejce vůbec prodávat nesmějí, tedy č.3 na skořápce nenajdete, mají jen z halového výběhu, venkovního výběhu a bio. No a ty co stojí tam polovinu než u nás klecová jsou z toho halového výběhu, které tady stojí ještě víc. A máte za stejnou cenu velikost M i L. Koukněte kolik tady stojí vejce L z halového výběhu??? V Německu 1,09€, to máme za kus 2,70. No pak přikoupíte kvalitní mléko, sýr uzeniny, maso, zeleninu, chleba, kakao, čokoládu, džusy, velice levnou kvalitní drogerii. No a prodavačky si vás tam váží!

Joergen
Joergen (neregistrovaný) ---.meulovo.cz
15. 3. 2012 9:15 Nový

Cenová válka

Zuří tu cenová válka a my jsme její oběti. Každý den stojíme v přední linii a její šrapnely nám trhají iluze.

JardaP . aura:63
15. 3. 2012 11:22 Nový

Re: Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

No jasne, smejde se prodava, protoze ho kupujeme. Jenze clovek kolikrat nema na vyber, Az v krame budou rohliky smejdske a dobre, koupim si ty dobre. Co mam ale koupit, kdyz tam jsou jen ty smejdske? Jeste horsi je to se syry. Je neuveritelne, co se v Cechach da prodat pod nalepkou "syr". Typicky supermarket nabizi asi tak 2 az 3 pozivatelne syry ze zahranici, mozna 1 az 2 domaci a zbytek bych nekoupil ani pro psa. V Praze se clovek ke slusnemu syru dostane tak ve specializovane prodejne s cizimy syry. Vim o trech a cekam, kdy zkrachuji pro nezajem zakazniku, kteri radsi jedi odpornou mastnou hmotu ze supermarketu.

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
15. 3. 2012 12:42 Nový

Was is das ?

Pan je hezky kecka ;-)
1) nevsim jsem si, ze by Delvita mela kvalitni potraviny, v te dobe jsem mel 100% domaci a to vcetne masa.

2) asparan je skodlivy, je to jedovata sul, kterou treba vubec nesmi kojenci, napr. mekne mozek a jsou z toho onemocneni mozku, v Japonsku se temer nepouziva uz radu let pouzivaji Stevii, ktera u nas byla z nepochopitelnych duvodu zakazana, dnes uz je povolena. NotraSweet dost loboval, protoze je to jejich business.

3) Kecy pana me utvrzuji, ze nicemu nerozumi, uz jen kvalitni chleba ;-) ... kvalitni chleba neni nutne jen ze zitne mouky, ten si doma pecu taky, kvalitni chleba je hlavne z kvasku a ne rychlokvasnic a kdyz je z celozrne mouky, je to jeste lepsi.

4) Mleko ... ten pan me ma za blba ? ... tak ja panovi co nic nevi neco reknu, at si vezme to slavne THC mleko zahreje jej na 80supnu a prida do nej syridlo pro vyrobu syru, uvidi nevidanou vec, mleko mu ztrouchnivi a zplesnivi pred ocima ;-) ... pry nepridavaji vodu .. dalsi vysmech.
Ja totiz mel mleko primo od kravy a od kozy, sla z nej sebrat smetana, sla z nej udelat kyska, syr, tvaroh ... jo zkuste si nechat melko zkysnout ;-) ... misto toho dostanete separat vody a neceho bileho ;-)

5) Kureci separat si umim najit na internetu, jsou tam obrazky, jak vypada ;-)

6) Pan je tedy treba dobry chemik, umi urcit, co kde je, ale o zdrave vyzive toho moc nevi, no ja mel to stesti, ze jsem mel domaci kurata, veprove i hovezi, domaci zeleninu a ovoce, domaci mleko, brambory ... a dokonce i ten domaci chleba z kvasku, takze me chemici tahat za nos nebudou.
Mimochodem dobre chleby znam v me oblasti jen 2: 1) Radvanicky 2) Mala pekarna, tech malych pekaren muze byt vice, ale nejde to koupit jinde, nez u nich, nebot markety tahnou cenu dolu a kvalitni zbozi neberou, ale radvanicky bere treba Hruska ... a ze neni zajem ? ... proc je do 4 hodin pryc a jejich pekarna neni schopna pokryt dodavky ?
Proc soukromy zemedelec proda veskere sve nastesti NeBIO potraviny bez problemu, od vajec z dvorovych slepic, pres ovoce, zeleninu etc. Jo a pro mouku si jezdim do mlyna, protoze ani tu bud nelze koupit, nebo je 10x predrazena ... mnoho veci si kupuji ve VN obchodech, protoze treba jasminova ryze je za 1/3 ceny z marketu ... a tak bych mohl pokracovat a po to, ze jezdim nakupovat i v jinych zemich a dnes uz mame stejne ceny, zato nekvalitni potraviny, treba zeleninu mam jen vlastni, neb v obchodech jsem nasel prevazne neco, co chutna jak PVC ... bodejt, vse je u nas 2-3 jakost a mezi 1. je sakra rozdil ... a to co je u nas 1jk, tak je o 15% drazsi nez jinde ... a reseni, emigrovat ! ... tady se to nezlepsi, i v Thajsku maji lepsi potraviny ;-)

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2012 14:27 Nový

Hypermarketova cestovka

celé vlákno

Po cestovni agenture Corrupt Tour, ktera ukazuje zvlastnosti teto zeme by zrejme mohla vznikout dalsi, pro obyvatele Nemecka a Rakouska po hypermarketech v CR. Aby videli jake produkty a za jake ceny prodavaji jejich obchodni retezce :-)

fruitr
fruitr (neregistrovaný) ---.lit.rev-fortech.cz
3. 5. 2012 12:14 Nový

Re: Hypermarketova cestovka

celé vlákno

Něco jako, jak lidé nakupují za železnou oponou.

Mary
Mary (neregistrovaný) 80.229.113.---
15. 3. 2012 14:36 Nový

Levné potraviny mizí z regálů nejrychleji

Zaujala mě věta: "Výrobce v každém případě musí určité normy dodržovat, aby potraviny byly bezpečné pro zdraví člověka. Musí také přesně dodržovat recepturu, kterou si nicméně může zvolit sám." Výrobce, který chce své výrobky prodat, se hlavně ohlíží na co nejnižší náklady. Zkrátka v postkomunistické zemi nemůže čekat stejnou klientelu jako v západních zemích: tak se vyrobí něco, vzdáleně připomínající svým složením potravinu, a vzhled se dobarví, ztuží a nakonzervuje- a jestli někdo dostane alergii nebo něco horšího, je tu všemocná Big Pharma, která nás s radostí bude léčit. Vtip je v tom,že jsme přiotravování,až co vydržíme, abychom mohli být "léčeni". Zákazník nesmí zmizet- může se z něj stát leda pacient, to je žádoucí! Pochybuji velmi, že výrobci mají tušení, jak působí éčka v potravinách na člověka (na malé děti, na nemocné lidi..)

Alan Řepka
16. 3. 2012 9:12 Nový

nadpis

Souhlas s článkem, můžou zato jen a jen zákazníci co se tu prodává! Kdyby o to nebyl zájem, tak to řetězce neprodávají.. to přece každému dojde ;)
Ale s reformami od Kalouska bude ještě hůře a média budou mít aspon další bulvární titulky.

Oldis
Oldis (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
18. 3. 2012 10:23 Nový

Úlet jednotlivců?

Spíš úlet managementu. To je to rizeni dle cisel. Tlak cisel. Nesplnujete cisla tak vas vyhodi. Delníkum v marketech je to jedno, delaji za minimalni mzdu. Na splneni cisel zalezi az lidem od manažera (od slova nenažranec) výš. Jejich jmena by se mela zverejnovat. a i bydliště.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
22. 3. 2012 12:24 Nový

Uz i iDnes o tom smi psat

celé vlákno

Dva stejné rodinné nákupy: v Německu o pětinu levnější
http://ekonomika.idnes.cz/nakup-v-nemecku-levnejsi-0x0-/ekonomika.aspx?c=A120321_213338_ekonomika_brm

"Potraviny jsou v Německu nejen levnější - jsou i lepší. Rozdíl v kvalitě je značný."

Tomu se rika objevit Ameriku :-) Je to ovsem posun v ceske spolecnosti, ze i nemecke noviny o tom ted smi psat.

Mary
Mary (neregistrovaný) 87.114.47.---
22. 3. 2012 13:22 Nový

Re: Uz i iDnes o tom smi psat

celé vlákno

Další stupeň perestrojky. :-))))Hnusné pravdy se musí lidem dávkovat denně a po troškách, aby hladina naštvanosti nepoklesla. :-((