Hlavní navigace

Češi hledají kvalitní potraviny v hypermarketech. Zkuste to na farmářském trhu!

3. 10. 2011

Sdílet

 Autor: MZe ČR
Spotřebitelé prý více hledí na kvalitu potravin a také preferují domácí produkty. Pro usnadnění orientace slouží značka Regionální potravina. Výrobky s tímto logem najdete i na trzích.

Autor: MZe ČR

Ministerstvo zemědělství si v souvislosti s projektem Regionální potravina nechalo udělat průzkum, jehož výsledky ukazují, že se Češi více než dříve zajímají o to, co jedí, a o původ potravin. Lidé také upřednostňují potraviny domácího původu, větší zájem o lokální produkty mají spotřebitelé s vyšším vzděláním a senioři.

„Potěšilo nás, že Češi se stále více zajímají o kvalitu potravin. Podle výsledku průzkumu je důležitá pro 90 % spotřebitelů,“ říká Tomáš Kreutzer z Potravinářské komory ČR. „Kvalitní potraviny přitom obvykle hledají v hypermarketech nebo supermarketech, kde stále častěji nakupují dva ze tří respondentů,“ doplnil. Na základě ceny výrobku se rozhoduje 68 % spotřebitelů.

Oceněné výrobky bude možné ochutnat a zakoupit na druhém ročníku Regionfestu

  • 21. 10.–22. 10.2011, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3
  • značkou Regionální potravina bylo již oceněno více než sto padesát regionálních výrobců a nabídka potravin, lahůdek a nápojů tak bude letos bohatá
  • doprovodný program pro děti i dospělé zaměřený zejména na krajové tradice, speciality a zvláštnosti

Které potraviny získaly logo Regionální potravina se můžete podívat zde: www.regionalni­potravina.cz. Jejich prezentace se často odehrává také na farmářských trzích. A vybrat si farmářský trh pro nákup lokálního zboží můžete samozřejmě na Vitalia.cz: Kompletní přehled trhů na celý týden.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).