Názory k článku
Které houby se pletou? Jedlé a jedovaté se podobají

Jiří
Jiří (neregistrovaný) ---.krasl.com
18. 8. 2014 8:09 Nový

Všechny klouzky jsou jedlé?

celé vlákno

Je tu někdo, kdo si někdy pochutnal na smaženici z klouzku peprného?

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 91.221.47.---
18. 8. 2014 8:52 Nový

Re: Všechny klouzky jsou jedlé?

celé vlákno

Pravidelně jsem sbírala nějaký ten klouzek peprný do směsí. To ale myslím jeden klouzek na dvacet dalších hub. Samotné peprné klouzky by asi nepotěšily.

Tomas Hruby aura:67
18. 8. 2014 10:40 Nový

Re: Všechny klouzky jsou jedlé?

celé vlákno

Prostě něco podobného jako pestřec - taky sám o sobě není k jídlu (možná až jedovatý), ale to nevylučuje jeho použití jako koření, ať už v sušené podobě anebo dokonce přímo přidáním malého množství jeho plodnic do směsi s jinými.

ju
ju (neregistrovaný) ---.151.broadband5.iol.cz
18. 8. 2014 8:34 Nový

a tak to dopadá...

celé vlákno

když o houbách píše agrární analytik.

Lenka Krbcova aura:96
18. 8. 2014 8:49 Nový

Re: a tak to dopadá...

celé vlákno

Dobrý den, "agrární analytik" je zkušený novinář a svoje texty po odborné stránce konzultuje s příslušnými odborníky. Pokud máte nějaké konkrétní věcné připomínky, ráda je autorovi předám. Zdravím, LK, Vitalia.cz

Petr Havel
Petr Havel (neregistrovaný) 193.86.150.---
18. 8. 2014 13:08 Nový

reakce autora

celé vlákno

Zdravím všechny, obvykle nemám čas na příspěvky reagovat, za což se omlouvám.... houby jsou ale můj velký koníček, takže musím...Klouzek peprný, v atlasech uváděný také jako hřib peprný jsem mnohokrát sbíral a konzumoval, a rovnou říkám, i syrový přímo v lese. Jedovatý není ani náhodou, navíc je to nezaměnitelná houba. Mohu zároveň sdělit i vlastní zkušenost, že se jen a pouze z těchto hub dá připravit smaženice, vůbec není pravda, že je možné použít jen jeden na dalších dvacet jiných hub. Problém této houby je spíš v tom, že je poměrně malá, takže na skutečnou smaženici je těžké najít v lese dost hmoty. Jak bylo řečeno i v článku, houba je hlavně voda, a už to logicky znamená, že koncentrace peprných látek je tak malá, že smaženice nebo jakékoli jídlo připravené z klouzků (hřibů) peprných rozhodně není nepoživatelným pokrmem. Osobně se domnívám, že kdokoli se k tomu v předchozí diskusi vyjádřil, činil tak jen teoreticky, ne na základě vlastní zkušenosti. Ale nechci nikomu sahat do svědomí... ostatně, každý si to může vyzkoušet, klouzek (hřib) peprný roste hlavně v podzimním období, takže jeho hlavní čas teprve přijde...

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 91.221.47.---
19. 8. 2014 6:33 Nový

Re: reakce autora

celé vlákno

Tak poživatelný to být může-smaženice celá z hořkých klouzků. Nevěřím tomu, že je to taky dobrý, ale proti gustu... Ona ta houba samotná není podle mně i při odmyšlení si peprnosti kvalita nic moc. Navíc jich bývá málo a jsou prťavý.
To dám radši klasický klouzky a opepřím.

Syrový v lese jsem ochutnala mnohokrát, byl to takový můj rituál. Jedovatý podle mně není ani náhodou.

Rybářová
Rybářová (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 8. 2014 17:08 Nový

Klouzek peprný

Klouzek peprný si suším zvlášť a přidávám někdy špetku do polévek a omáček jako koření. Je to dobré. Pokud jich je ve smaženici pár kousků tak to vůbec nevadí.

sarlot.ka aura:10

Jedovaté nejedovaté

Klouzky znám, spíš u těch žampionů si nejsem jistá. Uvítala bych v souladu s nadpisem spíše informace o těch houbách, které jsou jedovaté a pletou se, než o těch, které se možná pletou, ale jedovaté nejsou.

David
David (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
6. 10. 2014 14:36 Nový

Čirůvka mlženka

Nemyslel autor spíš strmělku mlženku? Nic jako čirůvku mlženku neznám a ani vševědoucí google mi žádnou takovou čirůvku nenašel :D

honza
honza (neregistrovaný) 193.245.34.---
4. 11. 2014 9:39 Nový

houby

celé vlákno

mohlo by Vám v mnoha směrech o houbách pomoc toto http://www.czporadna.cz/?qa=search&q=houby

a nebojte se taky přispět svými postřehy :)

Leddius
Leddius (neregistrovaný) ---.tpca-cz.com
28. 10. 2016 10:45 Nový

Re: houby

celé vlákno

Strmělka mlženka (Clitocybe nebularis), případně čirůvka mlženka (Lepista nebularis). Dva názvy pro stejnou houbu, obecně uznávané jsou oba.