Hlavní navigace

Krize dopadla i na čokoládovny

Helena Singerová

Čokoláda s vysokým obsahem kakaa má dle některých výzkumů i pozitivní vliv na zdraví. Například podle amerických vědců snižuje riziko rakoviny kůže a oddaluje stárnutí. Rovněž prý pečuje o optimální hranici antioxidantů v krevní plazmě, a tím podporuje zdárnou funkci oběhového aparátu. Důvodů, proč jíst hořkou čokoládu, by se jistě našlo více. Jenže v době krize sáhnou lidé raději po levnějším pamlsku, tedy i méně kvalitní čokoládě, která už nemá tolik pozitivních účinků.

Doba čtení: 1 minuta

čokoládaČokoláda s vysokým obsahem kakaa má dle některých výzkumů i pozitivní vliv na zdraví. Například podle amerických vědců snižuje riziko rakoviny kůže a oddaluje stárnutí. Rovněž prý pečuje o optimální hranici antioxidantů v krevní plazmě, a tím podporuje zdárnou funkci oběhového aparátu. Důvodů, proč jíst hořkou čokoládu, by se jistě našlo více. Jenže v době krize sáhnou lidé raději po levnějším pamlsku, tedy i méně kvalitní čokoládě, která už nemá tolik pozitivních účinků.

Jak se s tímto vyrovnávají čokoládovny? Věří, že se jedná o chvilkovou záležitost, protože čokoláda obsahující velké množství kakaa stimuluje rovněž centrální nervový systém, což je v krizové době, která vyvolává stres, obzvlášť potřeba. 

Foto: Wikipedie