Hlavní navigace

Názor k článku Konec zahrádkářů v Čechách? Zatím ne od Nepřítel - Ignorant jsi ty. Je evidentní, že jsi si...

 • 22. 11. 2013 17:10

  Nepřítel (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Ignorant jsi ty. Je evidentní, že jsi si nikdy potravu ani nic jiného nepěstoval (proto to s tebou nebuidu ani rozebírat).

  O dobrou úrodu může jít mnohde i dnes. Nemusí jít vůbec o genetické modifikace, proto jsem uváděl to slovíčko "zejména", ale klidně i jen o vyšlechtěnou odrůdu která je všudepřítomná a může zcela zničit všechny kvalitativní a běžně sledované znaky vaší vlastní odrůdy. Semena můžete udržet dva tři roky. Pokud bude změna zásadní můžete buď přijmout ortel nebo jednat.

  Tvoje poznámka o štetečku není na místě, opět díky neznalosti procesu kterým běžné potraviny vznikají. Nejsem semená banka ani super-šlechtitel. A přesto máme odrůdy odolné vůči kde čemu a vlastností jaké potřebujeme (beze jména a zaknihování) co komerčně prostě neseženete nebo je zbytečné to shánět když to máte doma a znáte to.

  Pokud vám vadí že dnes si kupujete v obchodě neznámou kulturu potravin, nebo kulturu která podle genetické banky není již dvacetlet udržována protože ... máte smůlu. Nikomu to nevadí a pěstitel (výrobce vašich potravin) ví proč zrovna tuhle odrůdu používá.

  Já osobně se cítím ohrožený na životě již dnes. Výroba potravin ve vlastní režii je pro mne životně důležitá. Až budu senior bude nezbytná.

  To vůbec nemluvím o neustále vzrůstajícím poškození životního prostředí a věcí s tím souvisejících, které si pravděpodobně neumíte vůbec představit.

  Proto jsem také vyhrožoval zemědělcům (to podstatné jste vůbec nevystihl, s místním úředníkem se srovnám rychle kdybych ho měl přizabít) že je poškodím (v krajním případě lze učinit jejich pole dlouhodobě neplodným). Mne doprdele nezajímá kdo na ně tlačí a jak, ať hospodaří rozumně tak aby se opravdu hospodařit a živit se zemědělstvím dalo. pro mne za mne ať na papíru je něco jiného než ve skutečnosti, pitomec úředník stejně nic nepozná.
  Vedle toho je ale stejně potřeba pracovat na zničení tohoto systému a probuzení nebo zničení pitomců jakým jsi ty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).