Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Konec zahrádkářů v Čechách? Zatím ne od Nepřítel - Víte pane Havel, ledaskde jinde mají problém už...

 • 22. 11. 2013 9:22

  Nepřítel (neregistrovaný) ---.dfri.se

  Víte pane Havel, ledaskde jinde mají problém už v úplně jiné rovině.

  Já mám za sebe a Česko (ale i celý svět) jasno. Seru na zákony, vůbec se jimy nezabývám. Myslím že nějaký zákon porušuji alespoň tak 5x denně a nejde vůbec o drobnosti za které mi hrozí jen pokuta.

  V okamžiku kdy na mne někdo nastopí se silou odpovídám silou, v krajní situaci vytahuji brokovnici, vůbec se s kurvama v téhle zemi nebudu srát. Jednou to prostě může velmi škaredě skončit, ale po letech jsem se s tím smířil a už mne to nestresuje, s rodinou to neprobírám.
  Že jsou lidi ovce a nechají se takhle hnát směrem který nikomu nevyhovuje... nic jiného mi nezbývá.

  To že vás některé věc (mám teď na mysli zejména genetické modifikace) neděsí, je jen známka že o světě kolem sebe příliš nepřemýšlíte a že nemáte dostatek fantazie a asi dost informací o tom jaké přírodní děje kolem nás probíhají.

  Co se vlastního šlechtění týká. Již dnes není možné spoustu odrůd z bank získat, protože ten kdo je udržoval to zabalil. Přesto mezi pěstiteli (i velko pěstiteli) stále, i po desítkách let, koluje ta správná odrůda kterou opakovaně používají a tak udržují. Jíme takové jídlo každý den a nikomu to nevadí.

  Nic co je přírodního nelze lidem upřít, je jejich právo to používat. Pokud vám toto právo někdo braňte se adekvátně, jde vám o život.

  P.S.
  Až se jednou stane, že moje šlechtěné odrůdy (práce mnoha generací členů naší rodiny) nepůjde udržet, protože úplně všude kolem bude jedna jediná mizerná odrůda (nedej bože ta co zabrání semenům aby byla schopná vzejít) tak se nebudu se zemědělci vůbec štvát. Prostě jim zlikviduji celé pole a přemluvím ještě alespoň dva další lidi aby začali smýšlet stejně a poslali to dál.

  Teď je otázka jestli chcete tohle, dostat zaplaceno za článek, nebo se nás snažíte věcně informovat či rovnou uchlácholit.

  P.P.S.
  Jestli myslíte že dokážete zákonodárce zastavit či jim úplně rozmluvit změnu (není k ní nejmenší důvod - jen opět mrhají našimi penězi) snažte se. Já svůj plán měnit nehodlám a věnovat zákonům čas již vůbec ne. Jediný čemu jsem ochotný věnovat čas, je jak se nenchat státem okrást aby měl dost prostředků na podobné zrůdnosti. Pryč z EU je také logický a já ho po těch zločincích a kurvách v parlamentu a vládě vyžaduji.

 • 22. 11. 2013 12:45

  JSH (neregistrovaný) ---.fit.vutbr.cz

  "Já mám za sebe a Česko (ale i celý svět) jasno. Seru na zákony, vůbec se jimy nezabývám. Myslím že nějaký zákon porušuji alespoň tak 5x denně a nejde vůbec o drobnosti za které mi hrozí jen pokuta."

  A na netu na to upozorňujete, protože si myslíte, že tu jste anonymně?

  "... s rodinou to neprobírám."

  Doufám, že jim dáte aspoň šanci vycouvat a distancovat se od Vás, až vezmete tu brokovnici a půjdete někam škaredě skončit.

  "To že vás některé věc (mám teď na mysli zejména genetické modifikace) neděsí, je jen známka že o světě kolem sebe příliš nepřemýšlíte a že nemáte dostatek fantazie a asi dost informací o tom jaké přírodní děje kolem nás probíhají."

  Aneb pokud se mnou někdo nesouhlasí, pak je buď blbý, navedený, nemá dost informací, nebo je prostě ovce. Možnost, že by nemusel být úplně mimo, prostě nepřipadá v úvahu. :D

  "Až se jednou stane, že moje šlechtěné odrůdy nepůjde udržet ..."

  Tak to můžete být v klidu. V nejhorším případě se dají vybrané rostliny opýlit štětěčkem a obalit do pytlíku. Pokud něco cíleně šlechtíte, tak se přece před pylem z jiných polí musíte chránit bez ohledu na to, co za odrůdu tam roste, ne?

  PS : Opravdu jen čekáte na záminku, abyste do někoho mohl nasypat broky, nebo jste jen internetový tlučhuba?

 • 22. 11. 2013 13:48

  PTR (neregistrovaný) ---.adsl.dial-up.cz

  Udělal jste sice hezký rozbor příspěvku, ve kterém však nesdělujete naprosto nic. Ani Váš pohled na věc, ani směr, který preferujete. Snažíte se pouze naznačit, že s jednáním dotyčného nesouhlasíte. Ale důvod žádný nezmiňujete. To je prostě ta ovce, která bečí, když někdo jiný má spousty řečí. Postoj přispěvatele je dost svérázný, ale zcela pochopitelný. Ona ta globalizace kultur totiž nemůže nikdy pořádně fungovat. A tím myslím kultury všechny, nejen ty lidské, ale i ty přírodní. Nikdo nemá právo mi vyhláškou (zákonem) zakazovat něco, čím nikoho neohrožuji! A pokud za mnou přijde úředník, který mne začne z mých peněz poučovat, co všechno dělám špatně. Se zlou se potáže ... Daně platím, aby mi pomáhal a ne abych se nechal šikanovat!

 • 22. 11. 2013 14:15

  P (neregistrovaný) 195.75.250.---

  ale ohrozujete...nekoho pripravujete o tucne zisky! :) a taky o kontrolu, protoze pokud budete jist jen kupovane veci nebo pestovane z kupovanych seminek, budete fungovat presne "podle planu"..a ten nami placeny urednik je bohuzel placeny jeste z druhe strany

 • 22. 11. 2013 14:31

  JSH (neregistrovaný) ---.fit.vutbr.cz

  Napřed nesděluju naprosto nic a pak zase něco naznačuju. Můžu si vybrat?

  Ano, s příspěvkem dotyčného nesouhlasím. Důvodem není můj čí jeho názor na gmo. Hlavní bylo to, že virtuálně vyhrožuje brokovnicí a ani náznakem nepřipouští, že by se v něčem mohl mýlit.

  Pokud má někdo takhle jednostranný názor na něco tak komplexního jako je třeba gmo, pak je to ignorant. Pokud navrch vyhrožuje násilím, pak je to nebezpečný ignorant. Už sděluju dost?

  Nějaký "Nepřítel" má právo mi vyhrožovat, pokud se mu nelíbí co pěstuji na poli? Tímhle nikoho neohrožuje? Nebo je to v pohodě, protože vyhrožuje těm špatným (dosaďte si skupinu podle chuti)?

 • 22. 11. 2013 15:00

  JSH (neregistrovaný) ---.fit.vutbr.cz

  Předposlední odstavec jsem napsal striktněji, než jsem ho myslel. Svět není černobílý a snažit se ho na černobílý napasovat považuji za cestu do pekel. A je jedno jestli se to týká gmo, atomové energie, nebo třeba očkování.

 • 22. 11. 2013 17:10

  Nepřítel (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Ignorant jsi ty. Je evidentní, že jsi si nikdy potravu ani nic jiného nepěstoval (proto to s tebou nebuidu ani rozebírat).

  O dobrou úrodu může jít mnohde i dnes. Nemusí jít vůbec o genetické modifikace, proto jsem uváděl to slovíčko "zejména", ale klidně i jen o vyšlechtěnou odrůdu která je všudepřítomná a může zcela zničit všechny kvalitativní a běžně sledované znaky vaší vlastní odrůdy. Semena můžete udržet dva tři roky. Pokud bude změna zásadní můžete buď přijmout ortel nebo jednat.

  Tvoje poznámka o štetečku není na místě, opět díky neznalosti procesu kterým běžné potraviny vznikají. Nejsem semená banka ani super-šlechtitel. A přesto máme odrůdy odolné vůči kde čemu a vlastností jaké potřebujeme (beze jména a zaknihování) co komerčně prostě neseženete nebo je zbytečné to shánět když to máte doma a znáte to.

  Pokud vám vadí že dnes si kupujete v obchodě neznámou kulturu potravin, nebo kulturu která podle genetické banky není již dvacetlet udržována protože ... máte smůlu. Nikomu to nevadí a pěstitel (výrobce vašich potravin) ví proč zrovna tuhle odrůdu používá.

  Já osobně se cítím ohrožený na životě již dnes. Výroba potravin ve vlastní režii je pro mne životně důležitá. Až budu senior bude nezbytná.

  To vůbec nemluvím o neustále vzrůstajícím poškození životního prostředí a věcí s tím souvisejících, které si pravděpodobně neumíte vůbec představit.

  Proto jsem také vyhrožoval zemědělcům (to podstatné jste vůbec nevystihl, s místním úředníkem se srovnám rychle kdybych ho měl přizabít) že je poškodím (v krajním případě lze učinit jejich pole dlouhodobě neplodným). Mne doprdele nezajímá kdo na ně tlačí a jak, ať hospodaří rozumně tak aby se opravdu hospodařit a živit se zemědělstvím dalo. pro mne za mne ať na papíru je něco jiného než ve skutečnosti, pitomec úředník stejně nic nepozná.
  Vedle toho je ale stejně potřeba pracovat na zničení tohoto systému a probuzení nebo zničení pitomců jakým jsi ty.

 • 22. 11. 2013 17:38

  P (neregistrovaný) 195.75.250.---

  Vas prvni prispevek byl ostry, nebyla to poezie, kterou asi nekteri potrebuji :) o cem mluvite je ale fakt, bohuzel vetsinu lidi vubec nenapadne, ze tyhle veci jsou hola realita..temi "broky" je jidlo, co do nas sypou denne vsichni kolem, protoze nemame absolutne zadny zpusob, jak kontrolovat co jime (pokud to kupujeme a cim zpracovanejsi tim horsi). to, ze to vyrabi firma a urady nemaji nic proti, neznamena ani to, ze je to bezpecne, natoz kvalitni.
  nejsem ani zahradnik, ale neni problem si vsimnout nebo se jednoduse dozvedet, ze dneska prodavane rostliny nejsou to puvodni, tradicni, svestka uz neni svestka a jablon je mrnava a pne se po zdi. at si to nekdo pestuje, kdyz chce, ale at pochopi, ze je stale potreba zachovat to puvodni, proverene, kvalitni.
  A s tim zivotne dulezitym, ano, vidim to stejne. vetsina lidi se ale vubec nezamysli a radsi pohodlne prijima, co se do nich leje. za tech 15, 20 let jim realita otevre oci, az bude zle. jenze reknete jim to, kdyz maji pocit, ze jste se zblaznil a ze prece to jidlo je jidlo :) na to si radsi pujdou dat dalsi "cerealni tycinku" nebo americkou koblizku

 • 22. 11. 2013 23:12

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  "Já osobně se cítím ohrožený na životě již dnes."
  Doporučuji obléci se do atombordelu a zakopat se alespoň 20 m pod zem...

 • 23. 11. 2013 0:04

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Přestaň si plést pojem s průjmem a laskavě se podívej, na co regáluju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).