Hlavní navigace

Názory k článku Kolik Čechů je závislých na alkoholu? 40 % pije rizikově, říká adiktolog o průzkumu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2022 23:30

  Vlastimil.Michael

  Dobrý den,
  pokud si dobře pamatuji, tak jak Prof. Mysliveček, Skála a další i v současnosti zastávají názor, že cca 11 % lidí, kteří začnou pít alkohol, se stávají závislými.

  V současné době a dle mého názoru nejen u mladé generace, se pití alkoholu stává lékem na psych anomálie a sociální otřesy a další,
  které za " Komančů" nebyly tak výrazné.
  Tenkrát jsme byli v ZOO a nyní jsme v "Džungli".

  Moje predikce je zvýšení na cca 15 %, což když se budu držet zpátky,
  je aktivní populaci, která alkohol zkusila (cca 5 miliónů)

  750. 000 závislých osob,
  kteří se s největší pravděpodobností propracují přes stádium prodromální, kruciální až ke stádiu terminálnímu a popřípadě i dále.

  Kolik se postavilo Psychiatrických nemocnic od r. 1945 ?

  Kolik z toho a kolik lůžek je určeno pro závislé ?

  Současná 108 - mička jistě žádnou nepostaví.

  Co nás čeká raději predikovat nebudu, abych Vás nestrašil.

  Bohužel to asi bude ještě horší, než očekávám a to proto, že existují "duální diagnózy" a dokonce někteří "mistři" jsou současně F 17, F10.2 a smažky a gembáči v jedné osobě + i třeba nějaká ta čárka nebo Perníček.

  Léčba není dostupná již teď. Takže závislí budou na ulici a aby přežili, budou muset krást a loupit atd... Jinou cestu nemají.

  Z prodeje alkoholu cigaret a dalšího "užitného materiálu" má stát nejen Spotřební daň, DPH, ale i daň od fyzických či právnických osob.

  Na léčbu z toho nejde snat ani 1 procento. Stát tedy prosperuje a vybírá daně hlavně z drog. Alkohol je také droga, po jejímž užití je ve změněném stavu vědomí. A to jsem zapoměl na úrazy a následnou zdravotní péči a popřípadě i invaliditu a pobírání důchodu III. stupně u vozíčkářů po nehodách pod vnivem. Rozvrácená anželství, děti v dětských domovech ale hlavně když s tím na příjmové straně rozpočtu pan Ministr Financí může počítat. Na to je spoleh...

  Dobrá už raději končím...

  Strašná budoucnost.

  Nenacházím slov.

  Vlasta

 • 26. 3. 2022 13:49

  Revmatik

  Jak napsal spisovatel Mikolášek, tak každý normální člověk pije v pátek odpoledne a pak v sobotu zlehka dokrmí :-) Zbytek víkendu jen tak zvolna doscmrndá do neděle a celý cyklus se uzavírá. Od pondělka je třeba játra a další orgány regenerovat. Co na tom není jasné ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).