Hlavní navigace

Názory k článku Kdy přesně máte nárok na sanitku zdarma?

 • 13. 11. 2017 22:51

  bez přezdívky

  Mám čerstvý zážitek při zlomení žeber. Kdo to zažil, asi ví, že to není zanedbatelná bolest. Cca po dvou hodinách mi přítelkyně zavolala záchranou službu. Byl jsem absolutně nepohyblivý. Záchranáři se chovali vzorově. Na ambulanci byl lékař, který se od počátku choval nepřátelsky. Jeho prohlídka byla ukočena po příchodu snímků z rentgenu. kamžitě začal výslech kdo mne doveze domů. Ale nemám nikoho takového, který by mi službu poskytl. Dalšípokračováním bylo školení, jak jsou na tom ZP špatně s tím, že se mám dostavit ke kontrole na nemocniční ambulanci a to druhý den a hlavně Taxikem, což také uvedl jmenovitě v doporučení. Potom jsem dostal něco proti bolesti a byla konečně přivolána sanitka. Ovšem pouze se sedadly. Díky mému úrazu jsem se nemohl připoutat. V serpentýnách jsem vyletěl ze sedadla. "Určitě" to nebylo chtěné řidičem sanitky, i když poslouchal můj telefonát s cerou v kterém jsem líčil celou moji neuvěřitelnou anabázi. Až teprve po 14 dnech se mohu tak nějak volněji pohybovat. Není to jediná moje špatná zkušenost. Klidně mne poslali z Prahy jen s jednou použitelnou rukou veřejnou dopravou. Je to krásné co tu uvádíte, ale jak si mohu vymoci svá práva, když potkáte podobného lékaře?

 • 14. 11. 2017 10:58

  tsd

  Na nevhodné chování lékaře si samozřejmě můžete stěžovat u zřizovatele zdrav. zařízení nebo na lékařské komoře.
  Na druhou stranu, lékař po vyhodnocení rentgenu zlomených žeber vám stejně nemůže pomoci jinak, než sedativy, protože s běžnou nekomplikovanou zlomeninou žeber se toho moc dělat nedá.
  Doktor vám mohl na druhý den objednat dopravní sanitku, to máte jistě pravdu, ale vzhledem k tomu, že jste měl telefon, tak jste to mohl udělat také. Je jen otázka, jak dlouho byste na ní čekal. Proto bylo možná schůdnější a rychlejší zavolat si taxi. V tom měl doktor asi pravdu. Nejste přece malé dítě a člověk by si v takové situaci měl umět pomoci.
  Na závěr jen marně hledám ve vašem příběhu tu "neuvěřitelnou anabázi".
  Záchranka vás odvezla, lékař vyšetřil, dal vám léky a sanitka odvezla zpět domů. Opravdu v tom nevidím nic tak mimořádného.
  tsd

 • 21. 11. 2017 14:42

  bez přezdívky

  v článku mě zaujalo, že k sanitce zdarma - k té dopravní - je zapotřebí žádanky lékaře, která se pak předá dopravci ...ale jak se k pacientovi, který nemůže chodit, proto si žádá o tu sanitku, ta žádanka jako realně dostane? To mu ji ten lékař přinese domů? či se zasílá poštou?
  jak je to? děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).