Hlavní navigace

Kde a jak získat IT práci i v nejisté době

4. 2. 2010

Sdílet

Root.cz: V poslední době začíná IT trh stagnovat, platy se snižují a situace se celkově zhoršuje. O jaké zaměstnance bude v IT letos největší zájem? Co byste měli umět, abyste se uplatnili na trhu IT práce? Jak zlepšit svoje šance?  V posledních dvou letech všichni manažeři stále dokola skloňují slovo „krize“. Omlouvají tím snižování finančních výdajů, propouštění zaměstnanců a zpoždění nebo zastavení velkých projektů. Ať je krize virtuální nebo reálná, její dopady jsou tu a v posledních…

Root.cz: V poslední době začíná IT trh stagnovat, platy se snižují a situace se celkově zhoršuje. O jaké zaměstnance bude v IT letos největší zájem? Co byste měli umět, abyste se uplatnili na trhu IT práce? Jak zlepšit svoje šance? 

V posledních dvou letech všichni manažeři stále dokola skloňují slovo „krize“. Omlouvají tím snižování finančních výdajů, propouštění zaměstnanců a zpoždění nebo zastavení velkých projektů. Ať je krize virtuální nebo reálná, její dopady jsou tu a v posledních měsících se začínají objevovat i v IT.

Přestože dříve platilo, že hlad po lidech z IT je nekonečný, dnes se situace začíná pomalu obracet. Trh práce v oblasti informačních technologií prochází hlubokou recesí. Zažité pravidlo, že IT odborníci se o práci bát nemusí, loni přestalo platit. Opulentní doby přeplácených IT specialistů skončily.

Mění se i nároky na zaměstnance. Co musí nabídnout ideální kandidát kromě odborných schopností? Jaký plat můžete získat? Během dvou let poklesly platy IT odborníků místy až o desítky procent. Navíc firmy hledají podstatně méně zaměstnanců než dříve, v důsledku krize mnohé zeštíhlely či pozastavily nábor nových konzultantů. O jaké pozice je tedy stále zájem? Seznam šesti „šťastných“ a další informace najdete v článku Petra Krčmáře, šéfredaktora serveru Root.cz, KDE A JAK ZÍSKAT IT PRÁCI I V NEJISTÉ DOBĚ.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).