Hlavní navigace

Pošlete velikonočního beránka! Bez hlavy...

1. 4. 2010

Sdílet

Kampaň Nemyslíš – zaplatíš! zaměřená na prevenci dopravních nehod přichystala speciální velikonoční – a poněkud morbidní – akci.  Kampaň ministerstva dopravy, která byla nedávno spuštěna i na sociální síti Facebook, nabízí uživatelům novou aplikaci, pomocí níž mohou rozesílat speciální velikonoční přání. Na výběr jsou tři tradiční velikonoční motivy – kraslice, beránek a zajíček, které je možné doplnit přáním či osobním vzkazem. Aplikace však obrázek pozmění a příjemci tak dojde například…

Kampaň Nemyslíš – zaplatíš! zaměřená na prevenci dopravních nehod přichystala speciální velikonoční – a poněkud morbidní – akci. 

Kampaň ministerstva dopravy, která byla nedávno spuštěna i na sociální síti Facebook, nabízí uživatelům novou aplikaci, pomocí níž mohou rozesílat speciální velikonoční přání. Na výběr jsou tři tradiční velikonoční motivy – kraslice, beránek a zajíček, které je možné doplnit přáním či osobním vzkazem. Aplikace však obrázek pozmění a příjemci tak dojde například beránek s ulomenou hlavou.

Čtěte téma: Co dělat, abyste zraněným zachránili život?

Víte jak postupovat při autonehodě?

Ministerstvo dopravy se tímto způsobem snaží varovat před aktuálními problémy, jako je například řízení pod vlivem alkoholu během nadcházejícího víkendu v době Velikonoc, který bývá obvykle jedním z nejtragičtějších v roce. Během roku 2009 zahynulo na českých silnicích během velikonočního víkendu na následky dopravní nehody 15 lidí. Nejtragičtěji se zapsal rok 2003, kdy na území České republiky přišlo během Velikonoc o život 25 lidí.

Dalším obvyklým problémem o Velikonocích je zvýšená hustota dopravy. Vyjíždějí i méně zkušení, tzv. sváteční řidiči, ale také motocyklisté, kteří zahajují motorkářskou sezónu. Ministerstvo dopravy proto vyzývá řidiče ke zvýšené opatrnosti.

Zdroj: Vláda ČR

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).