Hlavní navigace

Jeseníky lákají turisty na letní dovolenou novým projektem

13. 7. 2009

Sdílet

Jeseníky lákají na letní dovolenou. Pomoci má projekt Jeseníky turistům, který vsadil hlavně na propagaci, sdělila v neděli agentuře Madiafax Jana Kodysová ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. „Jeseníky turistům“ je název dvouletého projektu, který má nalákat turisty do jesenických hor nejen na zimní lyžování, ale také na letní dovolené a výlety.

Jeseníky lákají na letní dovolenou. Pomoci má projekt Jeseníky turistům, který vsadil hlavně na propagaci, sdělila v neděli agentuře Madiafax Jana Kodysová ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

„Jeseníky turistům“ je název dvouletého projektu, který má nalákat turisty do jesenických hor nejen na zimní lyžování, ale také na letní dovolené a výlety.

„V těchto dnech se v informačních centrech objeví pohádkový cestopis Pradědovy pohádky, který bude jakýmsi netradičním průvodcem a návštěvníkům pomůže zorientovat se po celém regionu Jeseníků,“ uvedl Walter Pisk z agentury PORTA DESIGN, která se na projektu podílí. Autorem cestopisu je místní prozaik Miroslav Kubíček a ilustracemi ho doplnila Miroslava Šulcová. Region Jeseníků turistům poutavou formou přibližují pohádkové postavy a příběhy.

„Připravené jsou Omalovánky děda Praděda a také dětský Průvodce naučnou stezkou. Turisté si budou moci domů odvézt i kalendář regionálních autorů s názvem Lyrické Jeseníky,“ doplnil Walter Pisk.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).