U výpočtu BMR chybí jednotky. Je výsledná hodnota podle SI, tedy v joulech, kilojoulech, megajoulech, gigajoulech, terajoulech, exajoulech, nebo se opičíme po USA v kaloriích, kilokaloriích, megakaloriích?
Protože jsem si to spočítal na kalkulačce a vyšlo mi na kJ proklatě malé číslo.
Upřímně považuji za ptákovinu, aby český/evropský člověk nepoužíval jednotky SI.
Evidentně to budou kilokalorie. A já se ptám, proč není výpočet konzistentní a proč se tedy výška nezadává ve stopách a váha v librách?
Omlouvám se za delší příspěvek, venku je 83 stupňů Fahrenheita. Navíc mám před sebou nákup do obchodu, který je ode mě asi 2 míle a musím tam dojít pěšky.
Dobrý den, cílem článku není podrobně probírat BMR, proto je uveden odkaz na kalkulačku, kde si můžete tuto hodnotu jednoduše spočítat včetně převodů na různé jednotky, doporučeného energetického příjmu ad. Zdravím, Lenka Krbcová, Vitalia.cz
Nicméně kalorie se už roky zde nepoužívají. Používají se v zemi, kde jsou palce, stopy, míle, Fahrenheity, a pozemek si tam budete kupovat vyměřený na čtvereční stopy.
Minimálně bych čekal uvedení jednotky v čem vlastně výsledek vychází.
Ja teda nevim, skoly na dogmaticke hlidani posvatne kra.., pardon SI soustavy, nemam, ale kdyz se divam na obaly jidel, tak si je docela troufale tvrdit, ze kalorie se uz roky nepouzivaji.
Navíc poslední poznámka. Daný vzorec uvedený v článku pro BMR, tzv. původní Harrisova-Benedictova rovnice z roku 1919 se od té doby zrevidovala a zpřesnila.
Je to už poměrně zastaralý vzorec a od té doby jsou daleko přesnější rovnice pro odhad.
Dobrý den, cílem článku není BMR, cílem je napsat rychle článek! Za todle by jste měli autora postihovat a nechat komplet nastudovat problematiku překyselení organismu a nechat jej konzultovat s někým kdo tomu opravdu rozumí. Článek by pak nemohl mít takový chytlaví název a neměl by tolik čtenářů, ale byl by přínosem pro všechny čtenáře! Kde je nějaká pisálkovská čest? Doktoři mají Hippokrata (tvrdil, že kyseliny jsou pro tělo nejškodlivější), máte také nějakou přísahu nebo jen "Psát, lhát a zabít za více článků!"? Neberte si to špatně. ;-D
Milý Tonny, všiml jste si, že se jedná o rozhovor? Odpovídá v něm člověk, který se problematikou roky zabývá. Váš názor Vám nikdo nebere, ale neuvedl jste jedinou konkrétní výhradu. Neberte si to špatně. LK, Vitalia.cz
Přepočetl jsem ty vzorce do běžných jednotek SI, které jsou v Česku i Evropě používány. Výsledné BMR vyjde v kilojoulech (kJ), tak jak je v Evropě běžné.
Už mnoho let se vše kolem energie v potravinách v evropských knihách píše v kilojoulech.
BMR(ženy) = 2742,8849 + (40,0420 × váha v kg) + (7,7443 × výška v cm) - (19,5767 × věk v letech)
BMR(muži) = 278,3225 + (57,5780 × váha v kg) + (20,9489 × výška v cm) - (28,2832 × věk v letech)
P.S.: Závorky jsou zbytečné, protože násobení má vyšší prioritu před sčítáním. A stejně tak se chovají i věděcké kalkulačky.
Me se vic libi kalorie nez jouly, protoze jsou vetsi.:-)Takze je jich potreba min. Ale nejak moc to neresim: ziju v zemi, kde se hubne na stouny nebo libry a miry jsou v palcich. Proc ne.
Podle země či oboru si musíte vybrat jednotky. Můžete taky měřit ve verstách, atd.
Jenže zde je zvykem a veškerá literatura z mnoha posledních let i ohledně hubnutí uvádí kilojoule.
Ostatně jedna amrická družice za mnoho miliard se také zřítila jen proto, že programátoři používala pro stejné veličiny různé jednotky. A v jednom místě to neuhlídli a poměrně rychle jim to po startu spadlo.
"Podle země či oboru si musíte vybrat jednotky." A kdyz si je vyberu spatne, pujdu do vezeni?
Vždycky jsou dvě možnosti: buď používat zdravý rozum, nebo porušit pravidla. :-))))
Mně, mnohem víc než jednotky, zarazilo vysvětlení zkratky BMR - Bazal Metabolic Ride je tedy vážně jízda.
Zkuste Bazal Metabolic RATE - to už dává smysl.
A k těm jednotkám - na kJ v tomhle kontextu to nevidím až tak jednoznačně, kcal se i u nás stále používají naprosto běžně. Např. můj (echt německý) pulsmetr má vydanou energii také v kcal a na kJ přepnout nejde.
Čtení tohoto ubohého článku byla ztráta času!
Nadpis se tváří zajímavě, jednoznačně útočí na problematiku překyselení organismu, ale v článku je snad jen jeden odstavec (a zbytek je obehraná písnička), kde se navíc poukazuje na fatální neznalost pisálka o daném problému. "Změna pH krve" vůbec s problematikou překyselení nesouvisí, autor byl tak líný, že si o problematice nic nepřečetl!!! Rychločlánek za 10 minut a 300 do kapsy... Kde jsou nějaká fakta, příklady a důvody?
Když pomineme pilulky, tak když si člověk vyhledá např ionizovaná voda, tak se zde dočte pravou podstatu překyselení organismu (není to novinka, používali to i naše prababičky a pradědové).
K článku. Bud typu: "Říkat, že jsme tlustí, protože jsme překyselení, je absurdní. " == "Říkat, že jsme tlustí, protože si neměříme BMI, BMR za litra nebo nechodíme do posilovny kde si neplatíme konzultace jak cvičit a správně jíst". Jak snadnémleto něčem. ;-)
U překyselení v úzkém kontextu s tloušťkou jde přeci o fakt, kdy někteří lidé svým životním stylem (a tím co jedí) jsou prostě tlustí a obézní, jsou zanešení odpadem a tělo se nezmůže už na nic jiného než na ukládání dalšího odpadu do tuků. Když člověk hubne, spaluje, a opět tvoří odpad... => To je důvod proč tlustí lidé mají větší problém zhubnout než ti štíhlí vysportovaní jedinci co jim radí. Je to začarovaný kruh.
Tomuto jsem se velmi věnoval, pročetl hodně článků a webů (narozdíl od pisálka tohoto článku). Proto ze své zkušenosti mohu říci, že pro zhubnutí ve spojení s odkyselením organismu je nejlepší voda! Konkrétně zásaditá (vyšší pH, s antioxidanty/ORP, s menší molekulární strukturou a v dostatečném množství bez nežádoucích látek). Odplavuje nečistoty z těle a pomáhá s překyselením. 2litry denně jsou lepší než nějaký blbí pilulky! ;-) Bohužel takovou vodu seženete leda tak v lázních, ve studánkách v hlubší přírodě, ale ne z vodovodu nebo plastových nádobkách (balenou vodu)! Naštěstí není problém takovou vodu získat. To si ale kdyžtak najděte už sami, dělá se v ionizátorech vody (dá se i vyrobit).
Internet Info Vitalia.cz (www.vitalia.cz)
Chytře na život. ISSN 1802-8012
Copyright © 2009 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vitalia.cz využívá zpravodajství ČTK