Hlavní navigace

Názory k článku Jak se zbavit vší? I bez syntetiky

 • 18. 3. 2014 8:56

  Náhodný kolemjdoucí (neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch

  Zajímavé recepty, určitě je ukládám pro případné pozdější vyzkoušení. I když mám někdy pocit, že vešky trápí (napadají) jen děti do asi tak 10 let věku.

  Zajímalo by mne, pokud máte osobní nebo zprostředkovanou zkušenost, jak si stojí éterický olej z hřebíčku a zda lze použít právě hřebíčková nebo rozmarýnová esence i jako repelent odpuzující vši které by chtěli kolonizovat nové území.

  Podobně repelentně by měl fungovat neemový olej, který je i základem odpuzovačů některých parazitů pro zvířata. Mám vyzkoušeno, že přípravky s ním fungují spolehlivě, ale pozor - nehubí (nejsou tedy vhodné při již existujícím zablešení - více generací blech).

  Co se kyselin týká, mám na kočce vyzkoušený 10% vodný roztok kyseliny L-askorbové na blechy a ringworm.
  Kočka je, na rozdíl od jiných zvířat, na tuto kyselinu citlivější, ale i když se pak částečně olíže tak jí to nikdy nijak neublížilo (myslím že nezkonzumovala ani 200mg) - aplikoval jsem vždy v létě, na kočku pohybující se převážně venku, neoplachoval jsem, po zaschnutí jsem vyčesal, může částečně "rozpouštět" či promíchávat barvy srsti.

 • 19. 3. 2014 10:19

  bylinkářka (neregistrovaný) ---.182.broadband17.iol.cz

  Dobrý den,

  hřebíčkový éterický olej se hodí spíše na ošetřování ústní dutiny, aft, bolavých dásní či zubů.
  Rozmarýnový éterický olej na nízký tlak či zvýšení koncentrace. Tento éterický olej se nesmí používat u malých dětí či zvířat, jeho vůně je velmi dráždí.
  S neemovým olejem zatím nemám zkušenosti.

  Přeji Vám hezké dny. Simona

 • 19. 3. 2014 14:23

  Náhodný kolemjdoucí (neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch

  Děkuji za názor.

  Já přidávám esenciální oleje z hřebíčku, rozmarýnu, tymiánu, šalvěje do ústního oleje (dýňový olej).

  Esenci z hřebíčku a rozmarýnu přidávám i do olejů na tělo.

  Čistou hřebýčkovou esenci používám občas na určité druhy špatně se hojích ran (dobře to funguje třeba právě ve vlasech, lepší je pochopitelně trvale udržovat dobrý stav pokožky na hlavě a vlasů - pak takové stavy nenastávají...) nebo jen namísto "voňavky". Skoro jsem si jistý že dokáží i odpuzovat nějaké brabrešky.
  Naopak s ním nemám příliš dobrou zkušenost při ošetření kůže obličeje. Je velmi snadné dát příliš velkou dávku, která dráždí a následně může dojít k vyššímu mazotoku, rozšíření pórů... V příliš malé dávce se mi zase zdá že nepůsobí viditelně antisepticky/an­tibakteriálně.
  Párkrát jsem vyzkoušel hřebíček jako prostředek pro vyvolání silného lokální prokrvení. Při úrazech to fungovalo celkem dobře (odstraní to i bolest), ale třeba při zablokovaných nervech (například jako náhrada za kapsaicin - dnes je situace s náplastmi katastrofální, musel jsem si začít vařit vlastní mast) nemusí posloužit vždy dlouhodobě dobře (zpočátku přijemně hřeje a uvolňuje, následně se to někdy jaksi zvrtne).
  Na ústní dutinu, ale nejen na ni, jsme v minulosti používali prostý lihový výluh hřebíčku.

  Uvedený repelent pro zvířata obsahuje kromě neemového oleje a látky která zaručí dobré rozprostření po kůži zvířete ještě esenciální olej z citronely. Ten pravděpodobně také má repelentní účinek, kočce navíc celkem voní, ale velmi rychle vyprchává.

 • 29. 4. 2014 14:49

  Žaneta (neregistrovaný) ---.simply-you.cz

  My jsme se vší zbavily až díky radě v lékárně. Koupili jsme si Liquido Forte a super! Vši jsou fuč, hnudy vyčesané a klonečně jsme všichni v klidu!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).