Názory k článku
Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie

Jiří Macek aura:10
19. 2. 2018 7:37 Nový

Dýňová semínka

Místo para ořechů doplní potřebné látky rovněž dýňová semínka (nebo dýňový olej). Jen tak mimochodem – v Rakousku koupím dýňový olej běžně 2× levněji než u nás.

Méďa Béďa aura:10

to jo

Posilovat imunitu v době epidemie, je snad trochu pozdě, nezdá se vám?
Nic proti "babským receptům" určitě vám neuškodí. Trochu pomáhají, ale to je tak vše. Pokud dostanete dostatečnou infekční dávku, nepomohou.
Jediné co pomáhá je očkování, ale na to už je také pozdě. Tak snad příště.
MB
P.S. vtipné je, že o imunitě píší osobní trenérky a výživoví poradci. Svět se zbláznil.

Méďa Béďa aura:10

jak to tedy je?

Cituji z článku paní nutriční terapeutku:

"Jeden z našich synů je ještě školkového věku a mám vyzkoušeno, že když školku nenavštěvuje, jsme všichni zdravější, avšak jen co začne chodit do školky, už se to doma bacily jen hemží. A v pětičlenné rodině je to pak maraton, kdy po uzdravení jednoho padá hned další člen rodiny a tak stále dokola."

Zkoušejí bylinky a přesto "mají vyzkoušeno", že to moc nepomáhá.
Přiznání v přímém přenosu.
MB

sarlot.ka aura:10

Taková dávka praktických tipů

Známé i méně známe recepty a návody, ať už pocházejí od kohokoliv. Tento článek si ukládám jako inspiraci, třeba takové kurkumové smoothie, to se jen tak nevidí. Na druhé straně mě trochu zarazil hlívový sirup - už jen ta představa mi nechutná, přitom hlíva je tak chutná a univerzální ingredience. Trošku mě mrzí, že se ládujeme sirupy a tabletkami (viz tady https://www.slimming.cz/hliva-ustricna-na-posileni-imunity/ ) místo, abychom se snažili vařit zdravě a ty účinné látky si dopřát co nejpřirozeněji.

Klara21 aura:10

Re: Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie

Souhlasím se zázvorem, to je první věc, po které sahám, když na mě něco leze. Hned uvařím čaj s velkou dávkou citronu a medu. Škoda jen, že děti mi ho pít odmítají, protože je moc pálí. Což ale chápu, protože s tím má problém i hodně dospělých. Děti mi tedy odmítají většinu bylinkových čajů (s výjimkou bezového), protože jim prostě nechutnají. Takže u nich to pak doháním zvýšenou dávkou sirupu Marťánků Imunoforte. Tam je kromě betaglukanů a vitamínu C i výtažek právě z bezu a šípku. Většinou to zabere a nemoc zažehnáme v začátku. Co mne v článku hodně zaujalo je kurkumové smoothie, to musím určitě vyzkoušet. Zní to zajímavě, navíc podle uvedených surovin se zdá, že by to mohlo i dobře chutnat.