Hlavní navigace

Jak dlouho budete žít prozradí tabulka

Denisa Křížová

Jak dlouho budete žít vám může prozradit tabulka. K odpovědi vám stačí zodpovědět pět údajů: věk, pohlaví, krevní tlak a cholesterol. A také informace, zda kouříte. Informoval o tom server iDnes.cz. Tabulku založenou na vědeckém průzumu, mají nyní v rukou odborníci ze Státního zdravotního ústavu v Praze. „Metoda s názvem Kardio Score nejenže stanoví riziko srdeční příhody v následujících deseti letech, ale také ukazuje, jak se dá snížit,“ říká Michala Lustigová, která se na výzkumu podílí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak dlouho budete žít vám může prozradit tabulka. K odpovědi vám stačí zodpovědět pět údajů: věk, pohlaví, krevní tlak a cholesterol. A také informace, zda kouříte. Informoval o tom server iDnes.cz.

Tabulku založenou na vědeckém průzumu, mají nyní v rukou odborníci ze Státního zdravotního ústavu v Praze. „Metoda s názvem Kardio Score nejenže stanoví riziko srdeční příhody v následujících deseti letech, ale také ukazuje, jak se dá snížit,“ říká Michala Lustigová, která se na výzkumu podílí.

Podle tabulky platí, že když se ocitnete v červených číslech, je zle. Údaje z tabulky by tedy měly pomoci osobám v těchto rizikových faktorech ke změně. Někdy prý jen stačí přestat kouřit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).