Hlavní navigace

Inspekce nařídila stáhnout z trhu arašídy obsahující melamin

6. 3. 2009

Sdílet

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila v prodejnách společnosti Ahold arašídy, které obsahují nebezpečný melamin a potravinu už nařídila stáhnout z trhu. Podle mluvčíSZPI Martiny Šmídtové prokázaly laboratorní analýzy nadlimitní obsah jedovatého melaminu ve výrobku Orientální mix – obalované arašídy s kukuřičnými snacky. Jedná se o balení 225g, s datem minimální trvanlivosti 19. července 2009, a s označením šarže 1/9034/8.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila v prodejnách společnosti Ahold arašídy, které obsahují nebezpečný melamin a potravinu už nařídila stáhnout z trhu.

Podle mluvčíSZPI Martiny Šmídtové prokázaly laboratorní analýzy nadlimitní obsah jedovatého melaminu ve výrobku Orientální mix – obalované arašídy s kukuřičnými snacky. Jedná se o balení 225g, s datem minimální trvanlivosti 19. července 2009, a s označením šarže 1/9034/8.

Dodavatelem arašídů pro obchodní řetězec Ahold, který u nás provozuje síť supermarketů Hypernova a Albert, byla podle Šmídtové nizozemská firma Menken Orlando B.V. Potravina však byla vyrobena v Číně. „Inspekce nařídila z důvodů předběžné opatrnosti stažení všech dovezených šarží výrobku.

Řetězec Ahold zodpovědně spolupracuje a začal tato opatření plnit neprodleně, proto by již kontaminovaná šarže neměla být na trhu," uvedla mluvčí SZPI.

Jedovatý melamin způsobil loni v Číně nebývalý skandál. Chemikálie se masově přidávala do mléčných výrobkůa způsobila smrt nejméně šesti malých dětí a otravu dalších stovek tisíc dětí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).