Hlavní navigace

Generálka maturit: Těžší verze nemá smysl

11. 10. 2010

Sdílet

V pondělí začal první den generálky na státní maturitu. Do cvičného kola se přihlásilo téměř 96 procent škol z celé republiky. Jednou z nich je i pražské gymnázium Na Pražačce. Na programu dne jsou didaktické testy z českého jazyka a následná písemná práce. Odpoledne přijde na řadu písemná práce z anglického jazyka.

V pondělí začal první den generálky na státní maturitu. Do cvičného kola se přihlásilo téměř 96 procent škol z celé republiky. Jednou z nich je i pražské gymnázium Na Pražačce.

Na programu dne jsou didaktické testy z českého jazyka a následná písemná práce. Odpoledne přijde na řadu písemná práce z anglického jazyka.

Čtěte také: Domácí vzdělávání: Dítě českým školám nesvěřím 

Štve vás způsob výuky, atmosféra nebo prostředí na českých základních školách? Máte možnost své dítě vyučovat sami. Povídali jsme si s matkou, která zvolila tuto cestu a svého rozhodnutí nelituje. Jak probíhá domácí vzdělávání v praxi, jaké jsou jeho klady a zápory a co všechno to obnáší?

Na co například studenti a učitelé naráželi?

  • Občanský průkaz s sebou: Povinností každého profesora je při předávávání testu zkontrolovat žákovu totožnost, ten následně podepíše formulář, že zadání převzal. 
  • Těžší verze nemá smysl: Nemá smysl brát si náročnější verzi, když vysoké školy výsledky nerozlišují

Výsledky generální zkoušky gymnázia budou k dispozici 3. listopadu.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).