Hlavní navigace

Farmářské trhy Rajská zahrada a chleby na facebooku

16. 5. 2012

Sdílet

Tuto středu, 16. 5. 2012, je opět farmářský trh na Praze 9 u zastávky metra Rajská zahrada. Prodejce najdete na místě od 10 do 19 hodin. Co nabídnou? „Na středeční trh se vrátí Ovčí sýry od Jindřichova Hradce, které jsme chválili, ale zákazníci je zatím úplně nedocenili. Znovu doporučujeme – ochutnávejte, testujte a zkoušejte. Nám děsně chutnala ricotta v kelímku a přírodní sýr bez i s příchutěmi,“ doporučují pořadatelé trhu z o. s. Pod Platany.

Tuto středu, 16. 5. 2012, je opět farmářský trh na Praze 9 u zastávky metra Rajská zahrada.

Prodejce najdete na místě od 10 do 19 hodin. Co nabídnou? „Na středeční trh se vrátí Ovčí sýry od Jindřichova Hradce, které jsme chválili, ale zákazníci je zatím úplně nedocenili. Znovu doporučujeme – ochutnávejte, testujte a zkoušejte. Nám děsně chutnala ricotta v kelímku a přírodní sýr bez i s příchutěmi,“ doporučují pořadatelé trhu z o. s. Pod Platany.

S velkým ohlasem se na Rajské zahradě i na druhém trhu na Černém mostě setkal stánek Léčivého konopí. Nabízejí tu spoustu přípravků kosmetických i léčebných, které jsou opravdu účinné.

Úplnou novinkou trhu bude tentokrát prodejní stánek výrobce Čerstvé domácí těstoviny, které se připravují z italské semolinové mouky a vznikají protlačením přes litou bronzovou matrici. Milovníci čerstvých špaget a dalších těstovin tady dostanou i recepty, omáčky a pesta.

Další novinkou tohoto týdne bude účast vinařů z Blatničky. Víno Hruška bylo sice založeno počátkem roku 2007, ale rodina se pěstováním vína zabývá již 8 generací. Obhospodařují 22 ha vinic a v nabídce mají 20 druhů vína. Vy se prý na trhu můžete těšit na Veltlínské zelené, Rulandské šedé a taky na méně známé odrůdy např. Pálava, Děvín či Dornfelder.

Těšíme se na jahody

Samozřejmě nebudou chybět zelináři, měl by být salát, kopr, ředkvičky, pažitka i svazečky koriandru, kedlubny, mladá cibulka, rebarbora, pažitka a špenát. „Objem zeleniny a ovoce bude s pokračující sezónou houstnout a my se aktuálně těšíme na jahody,“ říkají pořadatelé.

A protože zákazníci se často ptají prodejců, kdy bude mrkev, cukíny a další letní zelenina, která se teprve před nedávnem sázela, připravili jsme pro vás ke stažení KALENDÁŘ ČESKÉ ZELENINY A OVOCE.

Chleba na facebooku

Na farmářském trhu Rajská zahrada najdete dále řezníky a uzenáře, z dalších prodejců bude přítomen Pivní koutek, který se už etabloval a už brzo přijde s dalšími novinkami. Budou i ryby, mléčné výrobky, sýry a slovenské slaninky, bude med a pečené čaje a další věci. Budou i květiny, sazeničky a keříky na vaše balkony a záhonky.

A chybět nesmějí pekaři s chleby, pečivem či koláči. „Na náš facebook jsme minulý pátek nahráli fotky všech chlebů, které byly na trhu aktuálně k dispozici. Jestli se chcete podívat, tak sem: http://www.fa­cebook.com/pla­tany.“

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).