Hlavní navigace

Farmářské trhy o svátcích a během prázdnin

4. 7. 2013

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Prázdniny začaly nejen školákům, i některé farmářské trhy si dávají pauzu. Blíží se také státní svátky, některé trhy se proto tento pátek a sobotu, 5. a 6. 7., konat nebudou.

Některé farmářské trhy pokračují i během letních prázdnin bez omezení, jinde pořadatelé prodloužili interval mezi jednotlivými trhy. Omezení provozu přinášejí v některých případech také státní svátky. Doporučujeme sledovat aktuální informace na webech provozovatelů jednotlivých trhů.


Autor: Isifa.cz

Farmářské trhy během svátků a prázdnin na některých místech omezí provoz

Tuto sobotu, 6. července 2013, se uskuteční letos již osmé Plzeňské farmářské trhy. Trhy budou pokračovat i o letních prázdninách ve čtrnáctidenním intervalu. „Na přání zákazníků jsme se rozhodli pokračovat s Plzeňskými farmářskými trhy i o letních prázdninách. Nebudeme tedy dělat pauzu na svátky jako v minulých letech. V červenci se trhy uskuteční 6. a 20. V srpnu nás milovníci kvalitního jídla najdou dokonce třikrát – 3., 17. a 31. Dodržujeme tedy od začátku letošního roku čtrnáctidenní interval,“ vysvětluje pořadatel Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC.

Farmářské trhy na Jiřáku a Náplavce pokračují celé prázdniny v běžné otvírací době, a to včetně státních svátků. Na trzích se můžete těšit mimo jiné na první meruňky.

Namísto pravidelného týdenního rytmu zmírní na čtrnáctidenní interval během letních prázdnin Farmářské trhy na Kulaťáku.

V pátek 5. 7. se z důvodu státního svátku nekoná trh v Dolních Počernicích. Pořadatelé se na vás těší v sobotu 6. 7. na trhu v Klánovicích.

Ve státní svátky mívá také zavřeno Holešovická tržnice, kde probíhají každodenní zeleninové trhy v hale 22.

Naopak Farmářské trhy Prahy 1, které prodávají na Náměstí Republiky vždy od úterý do pátku, nezavřou ani o státním svátku 5. 7. 2013. Pořadatelé i na tento týden připravili mnoho zajímavého, jak z čerstvé zeleniny, jahod, meruněk, tak i další sortiment.

Farmářské trhy na Rajské zahradě pokračují během prázdnin beze změny, tedy vždy ve středu od 10 do 19 hodin. Trhy na Spořilově z dílny stejného pořadatele, organizace Platany, se konají i nadále vždy v sobotu od 8 do 14 hodin, ale během letních prázdnin trhy poběží ve skromnější podobě. Trhy budou pokračovat v plném sortimentu opět od září. Pozor, 6. července se trhy nekonají. A do třetice pořadatel Platany a jeho další prodejní místo – Farmářské trhy na Černém Mostě. Tady trhy pokračují v plné parádě i v létě, jako vždy v pátek od 10 do 19 hodin, s výjimkou státního svátku. 5. července se trhy nekonají.

Oproti původnímu ohlášení byly v pátek 5. července zrušeny Třinecké farmářské trhy. Dále trhy pokračují podle plánu, jedenkrát za 14 dní, nejbližší termín je tedy v pátek 19. 7.

O prázdninách a během svátků se konají Pojizerské farmářské trhy v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou, Mnichově Hradišti a Polabské farmářské trhy stejného pořadatele, které najdete v Poděbradech a Nymburce.

Farmářského sortimentu se naopak nedočkají návštěvníci brněnského Římáku. Místní radnice se rozhodla trhy během léta přerušit. Důvodem jsou problémy s dostatečným zabezpečením teplotních podmínek pro prodej potravin během teplých měsíců. Pokračovat se bude v září.

Trhy v Kladně sice v pátek budou, ale pouze do 14 hodin oproti obvyklým 17 hod.

Farmářské tržiště na Slunečním náměstí v Praze 13 Butovicích bude pokračovat i v letních měsících. Provozovatel po dohodě s městskou částí otevře trhy každý týden i v průběhu prázdnin. Každé pondělí od 8.00 do 18.00 bude připravena nabídka čerstvých farmářských produktů pro všechny zájemce z Prahy 13 i odjinud. O prázdninových pondělcích bude na tržišti např. sezónní ovoce a zeleninu, pečivo, domácí mléko a mléčné výrobky, uzeniny a sterilované pochoutky z masa, ovocné mošty a šťávy, koření a květiny. 

Farmářské trhy v provozu během státních svátků:

Připravili jsme pro vás:

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).