Hlavní navigace

Farmářské trhy na Kulaťáku zahajují třetí sezónu

20. 3. 2012

Sdílet

Netrpěliví zákazníci Farmářských trhů na Kulaťáku se konečně dočkají. Prodej tu začíná tuto sobotu. Trhy na Praze 6 zahajují třetí rok tradičně v sobotu od 8 do 14 hodin. Slavnostně je zahájí starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková, a to 24. března v 10 hodin. „MČ Praha 6 jako první zaštítila jak samotné farmářské trhy v roce 2010, tak v roce 2011 zahraniční účast na nich. Chceme letos vyzvat zahraniční ambasády ke spolupráci i na farmářských trzích. Na území naší městské části je největší…

Netrpěliví zákazníci Farmářských trhů na Kulaťáku se konečně dočkají. Prodej tu začíná tuto sobotu.

Trhy na Praze 6 zahajují třetí rok tradičně v sobotu od 8 do 14 hodin. Slavnostně je zahájí starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková, a to 24. března v 10 hodin.

„MČ Praha 6 jako první zaštítila jak samotné farmářské trhy v roce 2010, tak v roce 2011 zahraniční účast na nich. Chceme letos vyzvat zahraniční ambasády ke spolupráci i na farmářských trzích. Na území naší městské části je největší množství ambasád, rezidencí a my s nimi dlouhodobě spolupracujeme,“ říká starostka.

„V letošním roce chceme podstatně rozšířit prezentaci zahraničních produktů, farmářů, tradičních specialit i hotových jídel,“ dodávají organizátoři z občanského sdružení Farmářské trhy a upřesňují: „V žádném případě to však nebude znamenat snížení nabídky tradiční české produkce. Je vidět, že farmáři uzpůsobili trhům svou produkci, svědčí o tom jejich letošní zájem o trhy na Kulaťáku.“

Srovnávání kvalitních a zajímavých výrobků od malých a středních farmářů z Čech a z ostatních států bude v rámci EU zajímavou a velmi sledovanou sérií akcí. Farmáři ze zahraničí odprezentují typické domácí produkty své země – květiny, sýry, ryby, cukrovinky a s mnoho dalších. Kultura gastronomie je součástí poselství našich národů i vizitka ambasadorů v našich zemích.

„Několik z letošních farmářských trhů bude také věnováno speciálně květinám a bylinám. Praha 6 je známa svou mimořádnou květinovou výzdobou. Na trhu budou dostupné jak řezané květiny, tak květiny vhodné k výsadbě do záhonů či truhlíků. Trhy budou zaměřeny také na čerstvé byliny, o které je na trzích obecně obrovský zájem,“ říká Marie Kousalíková.

Na trhu se bude opět prezentovat charita – tentokrát to bude Domov svaté Rodiny, který poskytuje celoroční ubytování mentálně a kombinovaně postiženým klientům. Na trzích budou nabízet výrobky z terapeutických dí­len.

Chybět nebude ani dětský koutek se živými zvířaty, malováním na obličej, občerstvení.

Podrobnosti o trhu: Farmářské trhy na Kulaťáku

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).