Hlavní navigace

Farmářské trhy Karlovy Vary pokračují, kroupám i bleskům navzdory

20. 9. 2012

Sdílet

Letošní počasí zemědělce pěkně potrápilo, výjimkou nebyli ani farmáři z karlovarských trhů. Kvalitní a čerstvé výpěstky z rodinné farmy pana Ivana Kostky z Českých Kopist návštěvníci farmářských trhů v Karlových Varech dobře znají. Přesvědčit ho, aby nabízel svou kvalitní a čerstvou zeleninu v našem regionu, byl původně tvrdý oříšek.

Letošní počasí zemědělce pěkně potrápilo, výjimkou nebyli ani farmáři z karlovarských trhů.

Kvalitní a čerstvé výpěstky z rodinné farmy pana Ivana Kostky z Českých Kopist návštěvníci farmářských trhů v Karlových Varech dobře znají. Přesvědčit ho, aby nabízel svou kvalitní a čerstvou zeleninu v našem regionu, byl původně tvrdý oříšek.

Více o trhu: Farmářské trhy v Karlových Varech

„Obával se velké vzdálenosti, malé kupní síly oproti Plzni a Praze a vynaložené námahy navíc,“ popisuje pořadatelka trhů Božena Turoňová. Když se to nakonec podařilo, nevynechal už žádný farmářský trh v Karlových Varech. „Večer před trhem celá rodina sklízela na poli patnáct druhů zeleniny a nakládala je do auta, aby pan Kostka mohl vyjet už ve čtyři ráno. V dopoledních hodinách už prodával a na své zákazníky se usmíval až do večera.“ V srpnu ho však pravidelní návštěvníci trhů na jeho místě nenašli. Proč? 

Ničivé kroupy o velikosti tenisového míčku mu během 30 minut zničily celou úrodu. Škody jsou nevyčíslitelné a nálada pod bodem mrazu. Absenci na srpnových trzích měl i pan Otakar Zajíček ze Selského dvora, který karlovarský trh pravidelně zásobuje čerstvým mlékem, tvarohem a jogurty. Omluva zněla: „Omlouvám neúčast na trhu, syn utrpěl přímý zásah bleskem na poli.“ Ani na jižní Moravě nejsou letos podmínky zrovna ideální. Paní Monika z jižní Moravy, která také jezdí pravidelně na trh ve Varech jako prodejce, si stěžovala na katastrofální sucha. „Letošní rozmary počasí připraví o úrodu ovocnáře, vinaře, zemědělce. Přestože málokdo z nich má dobrou náladu, pokoušejí se zachránit, co se dá a zůstávají svým fanouškům věrní,“ říká Božena Turoňová.

Další farmářské trhy v Karlových Varech se konají 19. října 2012, přijďte si nakoupit, bude co, navzdory nepřízni počasí.

Více o trhu: Farmářské trhy v Karlových Varech

Připravili jsme pro vás:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).