Hlavní navigace

Farmářské trhy Černý Most načínají třetí měsíc

1. 6. 2012

Sdílet

Trhy na Čerňáku jsou letos už podeváté. Podívejte se, co nabídnou tentokrát. V pátek 1. 6. od 10 do 19 hodin se konají další farmářské trhy u zastávky metra Černý Most na Praze 9. „Soudě podle předcházejících osmi trhů a podle objemu prodejů, hraje v zájmu o trhy nepřekvapivě svojí roli počasí, momentální stav peněženky a také plány na víkend,“ říkají pořadatelé z o.s. Pod Platany.

Trhy na Čerňáku jsou letos už podeváté. Podívejte se, co nabídnou tentokrát.

V pátek 1. 6. od 10 do 19 hodin se konají další farmářské trhy u zastávky metra Černý Most na Praze 9. „Soudě podle předcházejících osmi trhů a podle objemu prodejů, hraje v zájmu o trhy nepřekvapivě svojí roli počasí, momentální stav peněženky a také plány na víkend,“ říkají pořadatelé z o.s. Pod Platany.

Většina lidí tedy trhy spíše prolétá, v lepším případě prochází, a velký objem davů, které vyvrhne metro, mizí nenávratně pod schody k autobusům a k trhům vůbec nedojde. „Budeme proto již od příště přinášet nejrůznější atrakce a komentáře přímo na trhu, abychom zpříjemnili „průlet“ trhy a snad tím zákazníky potěšíme a povzbudíme při nákupu.“

Páteční nabídka farmářských trhů na Černém Mostě

Nabídka pátečních trhů se oproti minulému týdnu a středě na Rajské zahradě nějak výrazně nemění.

 • Pekárny Štefan a Řemeslné držkovské pečivo přivezou především různé druhy chleba, pečivo, koláče.
 • Zeleninu, už v poměrně širokém sortimentu nabídne Farma Zeman, Farma Křenek (Novákovi) a Zahradnictví a zelenina Tišice. Mj. se můžeme těšit na svazky mladé mrkvičky, na mangold, a další aktuální lahůdky.
 • Maso a spoustu uzenin vám přivezou pojízdné prodejny Kořínkovi z Pardubicka a prodejna pana Novotného ze Staré Boleslavi.
 • Chlazené a uzené ryby nabídnou Jihočeské ryby, čerstvé těstoviny ve formě polotovaru i hotových jídel, které můžete ochutnat přímo na místě Čerstvá pasta. 
 • Sýry budou na trhu zastoupeny nabídkou typických slovenských oštiepků, korbáčiků a bohužel nebude tentokrát prodejna Němcových s mléčnými lahůdkami a jogurty. 
 • Na trhu najdete stánek s velkou spoustou koření a kořenicích směsí pro přípravu konkrétních jídel a rovněž i čerstvou smaženou cibulku, brambůrky a podobně.
 • Med a ovocné čaje budou tentokrát doplněny i čerstvou kávou, po které se zákazníci hodně ptali a která chyběla ke konzumaci koláčků hned na místě.
 • Jako obvykle tady budou Kůrovky rodiny Kůrovy tj. speciálně pražené mandle, oříšky, lupínky a další lahůdky.
 • Z nápojů se vrací na Černý Most rybízové víno, které má i léčivé vlastnosti, bude zde expozice a prodejna vinařství Hruškovi z Blatničky a vzorky piva a limonád pro děti (a k tomu i piva točeného) z mnoha oblastí České republiky vám nabídne Pivní ráj. 
 • Budou i dřevěné výrobky s mašlovačkami, kvedlačkami a dřevěné hračky ve velkém výběru. A také Zdravé konopí, které ústy prodejců trpělivě vysvětlí léčebné účinky jednotlivých mastí, semínek, vodiček a tinktur. 
 • A po minulé absenci opět nastoupí Květinářství Andrea s nabídkou aktuálních květin, sazenic a keřů.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).