Hlavní navigace

Farmářské trhy, Černý Most a pátek patří k sobě

27. 4. 2012

Sdílet

S nastupujícím pátkem je opět příležitost k nákupu kvalitních farmářských potravin, pochutin, plodin a jiných lahůdek, kterými si můžete zpříjemnit nejen víkend, ale i život.  A to vše na konečné metra, přímo zastávky Černý Most. Tentokrát, protože se blíží čarodějnice a pálení ohňů, bude mimořádná nabídka buřtů.

S nastupujícím pátkem je opět příležitost k nákupu kvalitních farmářských potravin, pochutin, plodin a jiných lahůdek, kterými si můžete zpříjemnit nejen víkend, ale i život. 

A to vše na konečné metra, přímo zastávky Černý Most. Tentokrát, protože se blíží čarodějnice a pálení ohňů, bude mimořádná nabídka buřtů.

Protože je teplo, daří se zelenině a na trzích se již objevují mladé ředkvičky, cibulky, pažitka.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Obvyklé řezníky a uzenáře tentokrát (vždy 1× za 14 dní) opět posílí pojízdná prodejna s bio hovězím a jehněčím z Farmy Rybník na Šumavě, řeznictví Kořínek doporučuje klobásy a buřty na opékání, a rovněž hovězí šunku, hovězí v pepři a Terešov nabízí zabíjačku a sekanou, buřty, párky, nádivku a vyuzený bůček.

Jihočeské ryby kromě uzených klasických rybek budou mít i chlazené čerstvé filety z pstruhů, kaprů, candátů a z dalších ryb.

„Pekaři se budou chlubit svými chleby od 3 kilových obřích kváskových až po maličké půlkilové super speciály upečené z žitné mouky či pohanky (Vondřichovi), budou nabízet přehršli koláčů s mnoha náplněmi a třeba se dočkáme i dvojctihodného koláče klapandy z Držkova, a nebo si pochutnáme na kapsách se zelím a slaninou z Lukové,“ vypočítávají pořadatelé z o.s. Pod Platany.

Mlékaře bude zastupovat jako obvykle Farma Němcovi z Vysočiny. „Jejich krém s čokoládou si tady už získal řadu obdivovatelů, z nichž někteří jsou již ve stadiu závislých. Mají i moc dobré mléko, acidofilní nápoj Actimel s příchutěmi (např. jahoda, meruňka, borůvka). A taky máslo na váhu, sýry, jogurty s džemem, a v chlaďáku i kuřata.“

Slovenské sýry nám budou nabízet oštiepky, korbáčiky a nítě, bryndzu a další ovčí sýry a také uzenou slaninu. Holandské sýry budou nabízet goudu v různých stupních stáří a zralosti, maasdammer, kozí sýr, ořechovou nebo kmínovou goudu a další produkty z malých holandských farem. K dispozici bude na trhu i med, pečené čaje a léčivé víno z černého rybízu a mnoho dalších pochoutek.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).