Hlavní navigace

Farmářské slavnosti vyvrcholí v Praze

5. 10. 2011

Sdílet

Letošní premiérová série Farmářských slavností, kterou pořadatelé i návštěvníci hodnotí jako úspěšnou, míří do metropole.  Po šesti rodinných farmách po celé České republice otevře v polovině října své brány návštěvníkům také Národní zemědělské muzeum. Rodiny s dětmi a zájemci o přírodu a kvalitní potraviny přímo ze dvora se mají na co těšit. Nebudou chybět tvůrčí dílny, farmářská stezka ani další program. Celodenní akci provoní speciality farmářů v rámci tzv. Selské soboty.

Letošní premiérová série Farmářských slavností, kterou pořadatelé i návštěvníci hodnotí jako úspěšnou, míří do metropole. 

Po šesti rodinných farmách po celé České republice otevře v polovině října své brány návštěvníkům také Národní zemědělské muzeum. Rodiny s dětmi a zájemci o přírodu a kvalitní potraviny přímo ze dvora se mají na co těšit. Nebudou chybět tvůrčí dílny, farmářská stezka ani další program. Celodenní akci provoní speciality farmářů v rámci tzv. Selské soboty.

Pro rodiny s dětmi…

Premiérová sezóna Farmářských slavností vyvrcholí v Národním zemědělském muzeu v sobotu 15. října. Celodenní akce se uskuteční ve vnitřních prostorách muzea i na zahradě a potrvá od 10 do 16 hodin. Návštěvníky čeká pestrý program a řada doprovodných akcí. Všechny aktivity jsou spjaty přímo s přírodou a farmařením. „Snažíme se program celého dne připravit tak, aby se bavili dospělí i děti. Měli by společně zažít příjemný den v netradičním prostředí, pobavit se a něco nového se také dozvědět,“ uvedla Helena Neumannová z pořádající společnosti Park Tři Věže a dodala: „Formou hry si děti vyzkouší znalosti na farmářské stezce, prohlédnou si archeologickou vesničku s životem prvních zemědělců v Čechách nebo si vyrobí spoustu hezkých věcí během tvůrčích dílen.“ Nebude chybět ani oblíbené malování na obličej a široké spektrum hraček pro nejmenší. Celá rodina si pak může zabubnovat se šamanem, zatančit zumbu, zhlédnout představení loutkového divadla nebo si prohlédnout stálou expozici muzea „Jede traktor“ a zdejší venkovní farmu.

…i milovníky dobrého jídla

Na své si přijdou i příznivci dobrého jídla a pití. U stánků budou totiž moci ochutnat spoustu domácích specialit přímo od farmářů.

Premiérový cyklus Farmářských slavností má za sebou již pět akcí po celé České republice, o nichž jsme vás informovali na našem serveru. „Hostitelské farmy, na kterých se slavnosti postupně uskutečnily, jsme vybírali na základě jejich umístění v soutěži Farma roku," řekl Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství ČR. „Návštěvníci zavítali na kozí farmu, na farmu s jeleny nebo například do stájí s téměř stovkou sportovních koní."

Osmého října se akce uskuteční ještě na statku zaměřeném na skot Angus v Rančicích u Českých Budějovic (viz přehled termínů FARMÁŘSKÝCH TRHŮ). Národní zemědělské muzeum v Praze pak má být důstojným místem pro završení letošní premiérové sezóny Farmářských slavností.

Selské víkendy

Selské víkendy v NZM ale Farmářskými slavnostmi nekončí, na Letné budou v tomto roce mít ještě dvě pokračování:

Po Selské sobotě 15. 10., která proběhne společně s Farmářskými slavnostmi je připraven další Selský víkend – 12. a 13.11. mohou netrpělivě očekávat pravidelní návštěvníci tradiční Letenské husy a Svatomartinského koštu vína. Celý podzimní cyklus bude zakončen 3. prosince Selskou sobotou v adventním duchu… více.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).