Hlavní navigace

Dva Newyorčané chystají svatbu ve stavu beztíže

4. 6. 2009

Sdílet

Ve stavu beztíže se rozhodli uzavřít sňatek dva mladí Newyorčané Noah Fulmor a Erin Finneganová. Informuje o tom agentura ČTK. Svatební obřad jim uspořádá firma specializovaná na komerční lety, během nichž se cestující dostanou do stavu beztíže. Své „ano“ se chystají říct 20. června na palubě G Force one, což je speciálně upravený Boeing 727. Letadlo se snoubenci odstartuje z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě.

Ve stavu beztíže se rozhodli uzavřít sňatek dva mladí Newyorčané Noah Fulmor a Erin Finneganová. Informuje o tom agentura ČTK. Svatební obřad jim uspořádá firma specializovaná na komerční lety, během nichž se cestující dostanou do stavu beztíže.

Své „ano“ se chystají říct 20. června na palubě G Force one, což je speciálně upravený Boeing 727. Letadlo se snoubenci odstartuje z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě.

Během letu se na palubě stroje vytvoří takové podmínky, aby se dosáhlo gravitace stejné jako na Marsu (třetina zemské přitažlivosti), která umožní dělat akrobatické cviky na špičce prstu. Následovat bude gravitace Měsíce (šestina zemské přitažlivosti), která umožňuje se po výskoku vznést. Nakonec bude dosaženo beztížného stavu, kdy je možné se zcela lehce vznášet v prostoru.

Snoubenci na nedávné tiskové konferenci ukázali novinářům nevěstiny svatební šaty od japonského návrháře. Jsou bílé, bez rukávů s vysokým límcem a s volánky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).