Hlavní navigace

Do britských hospod mají přijít „bezpečné půllitry“

Redakce

V Británii je podle údajů tamního ministerstva vnitra při hospodských rvačkách zraněno střepy z pivního skla každoročně na 87 000 lidí.  Ošetření těchto zranění pak stojí britské zdravotnictví v přepočtu 80 miliard korun za rok. Ministerstvo proto před časem přišlo s myšlenkou plastových sklenic, narazilo však na odpor konzumentů i hospodských. Podle CBS News nyní ministr vnitra Alan Johnson představil prototypy dvou sklenic, které by se neměly rozbít na nebezpečné ostré střepy.

Doba čtení: 1 minuta

V Británii je podle údajů tamního ministerstva vnitra při hospodských rvačkách zraněno střepy z pivního skla každoročně na 87 000 lidí. 

Ošetření těchto zranění pak stojí britské zdravotnictví v přepočtu 80 miliard korun za rok.

Ministerstvo proto před časem přišlo s myšlenkou plastových sklenic, narazilo však na odpor konzumentů i hospodských. Podle CBS News nyní ministr vnitra Alan Johnson představil prototypy dvou sklenic, které by se neměly rozbít na nebezpečné ostré střepy.

Jsou sice skleněné, ale využívají tenkou vrstvu umělé pryskyřice, která má při rozbití držet střepy pohromadě. Oba typy nyní čeká testování, pak by je měli vyzkoušet v prvních barech a hospodách.

Martin Pecina může být rád, že naši pivaři jsou proti těm britským jemní hoši se slušným vychováním.