Hlavní navigace

Názory k článku Děti konzumují alkohol už od 11 let. Mohou za to rodiče?

 • 8. 6. 2012 17:54

  Jarda (neregistrovaný) ---.jon.cz

  Kdyby mi přišlo dítě domů opilé (až ho bud mít) dám mu něco na zhoršení kocoviny a pak budu hrát na činely.

 • 9. 6. 2012 12:13

  Barbuchta (neregistrovaný) ---.biomed.cas.cz

  Většina dětí dostane první sklenku alkoholu od rodičů, jiných příbuzných, nebo přátel rodičů. Stručně: od důvěryhodných dospělých lidí.
  To pokládám za problém, na který je třeba se zaměřit. Všichni vědí něco o tom, že je třeba postihovat hostinské, kteří nalévají mladistvým a tak podobně, ale kdy jsme naposledy slyšeli o tom, že na rodinnou oslavu máme mít připravené i nějaké rychlé špunty a tak podobně, prostě alternativní nápoj pro nezletilce?
  Jako dítě jsem zažila, že jsem si o nealkoholické nápoje musela vysloveně říkat, protože alkohol mi nechutnal... což samozřejmě vyvolá veselou reakci mezi strejci, "hahaha to dítě říká že bohemka / víno / pivo / fernet / slivovice je hnus, ta se tomu za pár let zasměje jak byla hloupá a nevěděla co je dobré".
  Logická reakce, asi ve dvanácti letech mi to začalo vadit, tak jsem si před nějakou oslavou (snad vánoce?) koupila ve večerce krabici vína, abych si nastudovala "jak se toho napít a neudělat kyselý ksicht, kterému se budou smát".

  Ano, spolužáci a kamarádi ponoukají děti k tomu, aby si koupily vlastní flašku nebo aby šly do hospody. Ale je to rodina, kdo děti učí pít, kdo jim dává najevo, že neumět pít je humorné, a že připíjet si nealkem je jen pro malé děti, dospěláci pijí vždy alkohol.
  (hmmm, proto jsem se taky v prepubertálním věku začala na vodě vztekat, že vestu si nevezmu, protože "už nejsem fakan" - moc dobře jsem viděla, že záchranné vesty nosí pouze malé děti, dospělí a starší sourozenci ne)

 • 12. 6. 2012 12:41

  ivulka (neregistrovaný) ---.248.broadband15.iol.cz

  To je neskutečné, že tak malé děti už pijí. Zřejmě je to proto, že je rodič vytížený - pracovně nebo jinak - a nemá čas své dítě kontrolovat.
  O tématech zdraví a výchovy diskutujeme s ostatními členy i lékaři na Komunitě 111.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).