Hlavní navigace

Názor k článku Nejste si jistí, jestli jste měli COVID-19? Zjistí to testy na protilátky proti koronaviru od WIFT - Prošel jsem si Covidem těsně před Vánoci, s...

 • 8. 1. 2021 22:19

  WIFT

  Prošel jsem si Covidem těsně před Vánoci, s ne úplně hladkým průběhem, charakterizoval jsem to jako hraniční před zavoláním záchranky. Manželka měla Covid spolu se mnou, ale průběh vyloženě lehký. Děcko v prvním stupni ZŠ nemělo nic, ani při testu nebylo pozitivní (já s manželkou jsme pozitivní byli), přitom s námi žije v domácnosti, pořád jsme se potkávali, dotýkali, prostě odstup doslova nulový, roušky žádné.

  Tento týden (protože už máme jednoznačně po Covidu) jsme si nechali všichni tři udělat test na IgG. Hranice negativního výsledku byla stanovena jako 0-14. Děcko mělo pouhých 6 bodů, takže protilátky IgG jakože žádné. Manželka 21, tedy poblíž spodní hranice, že nějaké protilátky má, Já je všechny strčil do kapsy s hodnotou 95.

  Děcko tedy musí mít nějakou extra imunitu, že se mu Covid vyhnul tak, že si ani nevyrobilo protilátky. Nechápu.

  PS: S transfuzní stanicí mám rozjednané dárcovství krevní plazmy na pomoc pro lidi zasažené Covidem, protože to považuju za asi jedinou smysluplnou věc, kterou já můžu v boji s Covidem udělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).