Názory k článku
Co je podstatou vzniku rakoviny

Jiří Macek aura:10
16. 11. 2017 9:07 Nový

Mýty?

celé vlákno

Tato problematika je neuvěřitelně složitá. Výzkum přináší stále nové překvapivé objevy, dnes se často ví to, co by před 20 lety bylo považováno za nesmysl. Proto prohlašovat, že něco jsou či nejsou mýty, je dost odvážné. Za 10 let by takový článek mohl působit směšně. Raději bych místo „mýtus“ formuloval opatrněji „dosud nebylo prokázáno, že…“.

Lenka Krbcova aura:96
16. 11. 2017 14:29 Nový

Re: Mýty?

celé vlákno

Dobrý den, děkuji za připomínku, máte pravdu. Čerpáme sice od odborníků (a to v tomto případě včetně použitého výrazu "mýtus"), ale i oni se mohou mýlit, resp. míra poznání jistě není konečná. Což by se dalo říci o řadě našich témat, u všech se informace vztahují k tomu, co víme dnes. "Mýty" přeformulujeme a za 20 let si řekneme)) LK, Vitalia.cz

JanaT69 aura:10

Re: Mýty?

celé vlákno

Jiří, děkuji za Vaši připomínku. Ano, takto se dříve rozporovalo například kojení (mateřské mléko versus umělá výživa, lékaři tvrdili, že je umělé mléko výživnější, lepší, zbavené alergenů), porod císařským řezem (tvrdilo se, že žena po porodu císařským řezem nemůže rodit spontánně), mrkev na oči, atd. Článek jsem psala s přihlédnutím k soudobým poznatkům, které mají odborníci k dispozici. Uvidíme, nakolik byly/budou jejich názory erudované. Děkuji, Jana Tichá

Dana Mihulkova aura:10
21. 11. 2017 11:49 Nový

Angelina

Bylo mi Lito,kdyz Angelina Jolie vyrukovala s tim hloupym napadem nechat si odoperovat prsa. Pri 90%ni sanci zustat zdrava bylo jeji rozhodnuti extremni. Ovsem kdyz se operace povazuje za lecbu a chozeni k doktorovi za prevenci, je snadne podlehnout klamu jedineho mozneho reseni.

sarlot.ka aura:10

Líbí se mi

to přirovnání k anarchii buněk. Konečně pěkně uchopený článek. Na druhé straně mě zaráží, jak se neustále dokola opakuje, jak je rakovina propojená s životním stylem, stravou, životním prostředím - a stále se s tím v praxi nic nedělá. Asi je té osvěty ještě pořád málo. A člověk se těžko v těch informacích/po­lopravdách a mýtech orientuje. Např. oblíbila jsem si smoothie - když si člověk sám připravuje ingredience, nemělo by být nezdravé. A ejhle. Nakonec může být nezdravý třeba smoothie mixér: https://www.slimming.cz/bisfenol-a/ BTW: nebylo by to pěkné téma pro článek?