Hlavní navigace

Názory k článku Cirkulární kavárny – kavárny budoucnosti?

 • 18. 3. 2019 8:54

  thr

  Ad lógr - co vím, tak se používá ve spojení s rybařinou pro chov žížal (nesmějte se, chov žížal a červů nemá právě zanedbatelný objem). V podstatě to spadá do v článku zmíněného kompostování, jde jen o specifickou formu.

 • 5. 5. 2019 12:41

  mr

  Odpad s kávy je stále jedovatá látka která se požije tekutinou a stále zůstává jako jedovatá látka insekticid v těle. Co dělá po letech víte? Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v jeho různých vývojových stupních. Insekticidy se používají v zemědělství, k ochraně zásob a také v oblasti hygieny. Podle toho, na které vývojové stádium hmyzu působí, se rozdělují na ovicidy, larvicidy, ovilarvicidy a imágocidy. A teď přemýšlejte v čem ty jedy mohou být? Celo-měřítkově v myšlení, touhách, cítění, činech. Tudíž v ničení pro naše tzv. dobro. Ale co je dobro, když o něm nic nevíme? Ale to odmítáte. Neboť nevědomost a vášeň zaměňujeme za dobro které je v nevědomosti a vášni.
  Takže je v nás přes mnoho jedů. Recyklace není řešení. Řešení je zastavit vše, co člověk dále napáchá. VŠECHEN ODPAD A VŠEHO DRUHU. Ano souhlasím, že to, co neuděláme, nás nemůže postihnout. Ale víte co je příčina a následek? Příčinu odmítáme a následek trestáme. Jaký to má smysl? 99.9% tzv. lidí se brání, ne já nic, to jiní. Ale zničit umí vše, na čem se jejich mysl a dále podmíněné smysli zastaví. Hodnota života nikoho nezajímá že? Je to inteligence? To je na každém vidět tak, že se ho problémy jiných netýkají. Prostě neguje!! A tak se řídí nařízeními, které nejprve něco povolí a ve své chybnosti poté zastaví a zničí. Pravda je, že kdyby jsme nebyli všichni chamtivý a závistiví materialisté, vše špatné co nám vadí by nikdy nevzniklo. Nebylo by násilí! Jsme jako pštrosi s hlavou v písku a co nám chutná (jedy, zlozvyky) přehlížíme. Smyslový požitek je u nás na 1 místě (viz reklamy na něho) a čas který nám určuje život a zničí nás, nás nezajímá. Ale život od A do B by měl! Žijeme neomezeně, nezávisle na nikom, a jen jednou? To je velice malé poznání aspoň o světě v kterém žijeme. A nejen, že tu žijí jen tzv. lidé. Jsou tu i jiné druhy života které našim průmyslem a našim primitivním životním stylem, zničující technologií, která se zprvu zdá být přítelem a poté se stává nepřítelem ničíme. Likvidace přírody je našim neuvědomělým prvořadým úkolem, který jsme se naučili, aniž bychom pochopili tuto náuku.
  Když člověk začne od sebe, pochopí,že kavárna a další, je problém podmíněných. https://cs.wikipedia.org/wiki/Insekticid

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).